Zbrojovky, kontrakty,...

Zde můžete volně pokecávat o všem možném.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4457
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Zbrojovky, kontrakty,...

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 11 črc, 2014 17:26

Zbrojovky, kontrakty,...
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4457
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbrojovky, kontrakty,...

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 11 črc, 2014 17:27

Zbrojovka čeká rekordní rok. Konflikt na Ukrajině vývozu nepomáhá
Česká zbrojovka, která patří k největším výrobcům ručních palných zbraní na světě, letos nejspíš překoná hranici tří miliard korun v tržbách a sáhne si na rekord i v počtu vyrobených zbraní. Ruská invaze na Krymu ale byznysu škodí. „Ozbrojené konflikty nám zakázky berou,“ říká mluvčí Radek Hauerland.

„Jsme přesně v polovině plnění, plán do konce roku zvládneme,“ uvedl mluvčí České zbrojovky. Firma z Uherského Brodu si pro letošek nastavila rekordní cíl: 250 tisíc kusů zbraní a tržby 3,1 miliardy korun.

Nejvíce zbraní, včetně nejpopulárnější pistole CZ P-07, míří v posledních letech do Ameriky. Nekončí přitom u ozbrojených složek, ale u civilistů. Americké domácnosti drží přes čtvrtinu zbraní, které se v Česku vyrobí. "Dostat se do ozbrojených složek v Americe není jednoduché," popsal mluvčí. Přesto loni firma, která vyrábí i sportovní a lovecké zbraně, vyvezla do Spojených států 56 tisíc kusů zbraní a tento byznys je pro firmu klíčový. Pomáhá mu vstřícná americká legislativa na držení zbraní.

V pořadí druhou exportní zemí bylo loni Thajsko se 14 tisíci kusy, následovaly dodávky do ČR (13 tisíc kusů), Jihoafrická republika (7 tisíc) a desítky dalších států. Zbrojovka vyváží zhruba do devadesáti zemí světa. Nejdůležitější probíhající zakázkou vedle dodávek pro dceřinou firmu CZ-USA do Kansas City je druhá etapa přezbrojení Armády ČR.

V jednání je už od loňska dodávka také pro slovenskou armádu. „V přezbrojení Armády Slovenské republiky spatřujeme velký potenciál, což ale neznamená, že bychom v tuto chvíli měli podepsanou smlouvu,“ popsal Hauerland. Dodávkám pistolí, samopalů i útočných pušek na Slovensko Česká zbrojovka věří i proto, že měly obě země v historii shodné ruční palné zbraně.

Zdroj:

Kód: Vybrat vše

http://ekonomika.idnes.cz/ceska-zbrojovka-ceka-rekordni-rok-dl3-/ekonomika.aspx?c=A140707_153708_ekonomika_fih
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Sturm41
Pistolník
Příspěvky: 44
Registrován: pát 31 kvě, 2013 11:08

Re: Zbrojovky, kontrakty,...

Příspěvekod Sturm41 » pát 7 dub, 2017 17:51

Tisková zpráva ze stránek military-retia.cz

RETIA dodala české armádě další radar ReVISOR

V posledních březnových dnech si zástupci Armády České republiky v pardubické společnosti RETIA převzali další kus radaru ReVISOR. Po nezbytných zkouškách při přejímce nový radar doplnil vybavení strakonického 25. protiletadlového raketového pluku. Radarové systémy ReVISOR u strakonické jednotky slouží především jako podpora protiletadlových raketových systémů RBS-70.

RETIA dodá armádě v letošním roce ještě jeden kus. „Armáda České republiky je pro nás dlouhodobě velmi důležitý partner a je pro nás dobrou referencí, že systémy ReVISOR českým vojákům slouží podle jejich představ. Věříme, že AČR máme co nabídnout i do budoucna,“ uvedl generální ředitel společnosti RETIA Petr Novák.

První ReVISOR společnost RETIA, která jej kompletně vyvinula a vyrábí, dodala české armádě v dubnu 2014. Začlenění do výzbroje předcházelo náročné několikaměsíční testování. ReVISOR představuje základní prostředek radarového průzkumu vzdušného prostoru a je určen pro systémy protivzdušné obrany velmi krátkého dosahu VSHORAD (Very Short Range Air Defence) nebo krátkého dosahu SHORAD (Short Range Air Defence).

ReVISOR je schopen detekovat a identifikovat vzdušné cíle i předávat o nich informace v reálném čase nadřazeným velitelským stanovištím či přímo bateriím protiletadlových raketových prostředků díky schopnosti autonomního nasazení s tzv. C2 modulem. V české armádě se využívá především v sestavě s protiletadlovými raketovými systémy RBS-70, jež jsou určeny k ochraně bojových jednotek či důležitých bodových cílů. ReVISOR je plně interoperabilní systém a byl připojen i k prostředkům velení a řízení ozbrojených sil NATO v rámci mezinárodních cvičení.

ReVISOR společně s komplety RBS-70 dokáží velmi účinně působit proti bitevním vrtulníkům, bitevním letadlům nebo široké škále dronů.

ReVISOR se vyznačuje velmi kompaktními rozměry při přepravě i v rozvinuté konfiguraci. AČR jej využívá jako tažený prvek, instalovaný na malém jednonápravovém přívěsu. Radar může být dle konkrétních požadavků uživatelů instalovaný na lehký nákladní automobil či střechu vozidla typu PANDUR nebo TITUS. Radarová hlava je umístěna na stožáru, který je schopen anténu vysunout až do výšky 6,5 m. Dosah radaru pro detekci konvenčních letounů a vrtulníků je až 25 km, v případě malých bezpilotních prostředků pak jde o vzdálenost až 19 km.

V oblasti radarové techniky pro českou armádu navíc RETIA nyní společně s izraelskou společností ELTA připravuje výrobu nových radarů kategorie MADR. V minulosti své kvality osvědčila například i při modernizaci armádních protiletadlových systémů 2K12 KUB nebo při vývoji, výrobě a implementaci systému velení a řízení palby RACCOS rovněž pro českou armádu.

RETIA dodává své systémy i zemím NATO, nejnověji se podílela na budování unikátního systému Alliance Ground Surveillance (AGS), prioritního programu Severoatlantické aliance, jenž slouží k monitorování pozemní situace v určené oblasti a lokalizaci cílů na zemi i moři. RETIA v rámci tohoto projektu dodala speciální mobilní pracoviště operátorů bezpilotních prostředků.


Zpět na „Volný pokec“