Město 44 / Miasto 44 (2014)

Vojenská tématika a historie
Army Marek
Četař
Četař
Příspěvky: 49
Registrován: sob 9 úno, 2013 13:02

Město 44 / Miasto 44 (2014)

Příspěvekod Army Marek » sob 9 kvě, 2015 16:26

Město 44

Miasto 44

Drama / Válečný

Polsko, 2014, 127 min
Režie:
Jan Komasa
Scénář:
Jan Komasa
Kamera:
Marian Prokop
Hudba:
Antoni Komasa-Łazarkiewicz
Hrají:
Max Riemelt, Zofia Wichłacz, Tomasz Schuchardt, Michał Żurawski, Monika Kwiatkowska, Krzysztof Stelmaszyk, Bartosz Porczyk, Marcin Korcz, Józef Pawłowski, Anna Próchniak, Maurycy Popiel, Jaśmina Polak, Antoni Królikowski, Wojciech Solarz, Stanisław Penksyk, Tadeusz Chudecki, Mads Hjulmand


Obsah
Město 44 vypráví příběhy mladých lidí, kteří žijí své životy jako by každý den měl být jejich posledním. Není to díky jejich statečnosti nebo lehkovážnosti – tento postoj je přirozený s ohledem na skutečnost, které čelí. Píše se totiž rok 1944 a jejich příběhy se odehrávají v Němci okupované Varšavě. Mladí Poláci vnímají své zapojení do podzemního hnutí nejen jako vlasteneckou povinnost, ale také jako dobrodružství, příležitost se pochlubit před svými vrstevníky a zapůsobit na dívky. Flirtují, předvádí se a dělají plány během jejich odbojového cvičení, aniž by si uvědomovali, že se blížící léto stane nejtěžší zkouškou jejich života. A tak netuší, co pro ně historie připravila... Polské hnutí odporu představované Zemskou armádou (Armia Krajowa) 1. srpna 1944 zahájilo ozbrojené povstání, které mělo osvobodit Varšavu z područí nacistického Německa. Naši hrdinové pod vedením charismatického vůdce Kobry vytvoří jeden z nejodvážnějších oddílů povstání. Jsou svědky i aktéry obětování se a hrdinství, ale i krutosti, zrady a vraždy. Učí se lásce a zjistí, co je to nenávist. Dějiny jim dají krvavou a krutou lekci v dospívání.(CinemArt)

Kód: Vybrat vše

http://www.csfd.cz/film/382123-mesto-44/


Narazil jsem na tento film. Na csfd má 66% a čelí tam určité kritice za vyumělkování apod, ale nevypadá špatně. Zatím jsem ho jen v letu prolétnu, neměl sem ještě čas ho zkouknout.

Zpět na „Válečné filmy a dokumenty“