Slavnosti svobody Plzeň 2015 (1.-5.5.2015)

Bahna, IDET,Tankový den,Ciaf, Lešany,Vojenský historický ústav,...
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4369
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Slavnosti svobody Plzeň 2015 (1.-5.5.2015)

Příspěvekod Michal Kroužek » úte 21 dub, 2015 17:24

Slavnosti svobody Plzeň 2015 (1.-5.5.2015)

Jubilejní Slavnosti svobody budou v mnohém výjimečné
V roce 70. výročí vítězství nad nacismem budou tradiční plzeňské Slavnosti svobody v mnohém výjimečné. Oslavy ukončení druhé světové války nabídnou první program už 30. dubna a potrvají do 6. května. Organizátoři předpokládají, že se do Plzně vypraví značný počet tuzemských i zahraničních návštěvníků a kladou proto mimořádný důraz na bezpečnost. „Letošní Slavnosti svobody budou jednou z nejnáročnějších akcí ve vztahu k zajištění bezpečnosti. Je to nejen s ohledem na politiky a další osobnosti, které se jich zúčastní, ale také vzhledem k velkému množství očekávaných návštěvníků z Čech i ze zahraničí,“ uvedl primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Připravovaný program odpovídá významu jubilejního výročí. „Záměrem letošních slavností je připomenout celý příběh, který Plzeň prožívala jako nejzápadnější výspa východního bloku, jako město, které osvobodila americká armáda, ale které patřilo na území sovětské zóny. Mluvme nahlas o tom, jaké to tehdy bylo, připomeňme si znovu příběhy amerických vojáků i jejich plzeňských hostitelů a přátel. Užijme si oslav stejně, jako si svobodu užívali Plzeňané v roce 1945. Přáli bychom si, aby město Plzeň – navíc v roce, kdy se pyšní titulem Evropské hlavní město kultury – oslavami žilo,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa, který zdůraznil i to, že Slavnosti svobody letos připomenou také 25 let svobodných oslav v Plzni.

Kód: Vybrat vše

http://www.plzen.eu/obcan/aktuality/z-mesta/jubilejni-slavnosti-svobody-budou-v-mnohem-vyjimecne.aspx
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Zpět na „Akce, výstavy,...“