Power metal

Vše o hudbě a to hlavně o nevojenské.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Power metal

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 17 lis, 2007 12:43

Power metal

text z wikipedia.cz

Power metal je styl vycházející z heavy metalu s cílem vyvolat "epické" cítění. Včleňuje do sebe rysy hlavně z traditional metalu společně s thrash metalem nebo speed metalem, často za symfonického kontextu. Okolo tohoto termínu ale existuje spor, který může odkazovat na dva odlišné, ale příbuzné styly: jeden propagovaný a značně praktikovaný v severní Americe a druhý založený v Německu a Skandinávii. V dnešní době se termín „power metal“ vztahuje hlavně na ten evropský styl, společně s americkou skupinou Kamelot, jako důležitou výjímkou.

Charakteristické znaky

V současnosti se „power metal“ spojuje s epickým zvukem, který je typický i pro speed metal. Jedinečnost textů spočívá v tom, že se nezaměřují na "skutečný svět" - osobní zkušenosti, historické události, spoločenské problémy. Místo toho se věnují náboženství, sci-fi nebo fantazii a většinou se spojují s optimizmem.

Při tomto druhu heavy metalu hraje důležitou úlohu „čistý“ zpěv, na rozdíl od hrdelního zpěvu v death metalu a black metalu. Zpěváci většinou jdou ve stopách takových legend heavy-metalového zpěvu jako Bruce Dickinson či Rob Halford. Většina zpěváků zpívá ve vysokých tónech, až na některé výjímky; např. Matt Barlow (bývalý frontman Iced Earth) nebo Joakim Broden (bývalý frontman skupiny Sabaton) zpívají v barytónu. Další muzikanti, např. Hansi Kürsch (Blind Guardian) vycházejí z dedictví hard-rockových Queen.

Kytaristi a basáci hrají extrémně krátké a rychlé riffy, akordy se mění poměrně pomalu, a celkově jsou skladby hrané v harmonickém tempu. Zaručené jsou také rychlá a technicky náročná kytarové sóla. Mnoho bubeníků používá dvojkopákové bicí, čímž docilují zvýšenou rychlost a rytmiku.

Důležité v jsou také klávesové nástroje, i když ne každá kapela jich využívá stejně. Někedy jen dotvářejí atmosféru, jinde jsou důležitou součátí celkového projevu, jako např. u italských Rhapsody of Fire, kteří naplno využívají symfonické elementy.

Power metal je oblíbený předovším v Evropě, Japonsku, v některých latinsko-amerických zemích jako (Brazílie, Venezuela, Chile), menší popularitu zažívá v Severní Americe (obzvlášť v kanadské provincii Quebec, kde má silnou základnu fanoušků).

Zdroj:

Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/Power_metal
Zde najdete informace o jednotlivých druzích power metalu jako je symfonický, epický, evropský a americký power metal.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

LT.Michal
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 380
Registrován: úte 24 pro, 2013 2:13
Bydliště: Zvolen

Re: Power metal

Příspěvekod LT.Michal » pát 24 led, 2014 23:47

Edguy a Stratovarius hlavne !

Smrtibič
Četař
Četař
Příspěvky: 51
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Re: Power metal

Příspěvekod Smrtibič » sob 21 pro, 2019 23:22

POWER METAL COMPILATION 2019Zpět na „Hudba“