Koronavirus COVID-19

Zde můžete volně pokecávat o všem možném.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4556
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 21 říj, 2020 18:53

Chaos a katastrofa. Babišova vláda má na svědomí lidské i ekonomické oběti, zní z opozice


Především o nutnosti rychlých kompenzací pro lidi zasažené koronavirovými opatřeními hovoří po dnešním vyhlášení další vlny vládních omezení opoziční politici. V reakcích na dotaz ČTK a na sociálních sítích také upozorňují na nekvalitní přípravu vlády na druhou vlnu epidemie covidu-19 a chaotické vystupování ministrů. Apelují zároveň na občany, aby restrikce dodržovali.


Kód: Vybrat vše

https://eurozpravy.cz/domaci/politika/chaos-a-katastrofa-babisova-vlada-ma-na-svedomi-lidske-i-ekonomicke-obeti-zni-z-opozice.2b52b916/
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Ganelon
Četař
Četař
Příspěvky: 31
Registrován: ned 19 led, 2020 12:05

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Ganelon » stř 28 říj, 2020 8:57

Pandemie jako díra na veřejné peníze. Ukazují to i čínské ventilátory, které Orbán poslal do Česka
V nouzi se počítá každá podaná ruka, tedy i 150 plicních ventilátorů, které Maďarsko poslalo jako pomoc Česku v aktuální složité situaci spojené s šířením Covid-19. Nemělo by ale zapadnout, jakým způsobem maďarská vláda podobné vybavení nedávno nakoupila: v extrémním množství a suverénně nejdráže v Evropě. Státní nákupy v čase koronaviru jsou kontroverzní i v dalších zemích, v Česku nevyjímaje, prověřit je má Nejvyšší kontrolní úřad.
Celkem 150 plicních ventilátorů dovezli nákladními auty z Maďarska v noci na pondělí čeští hasiči. „Tato pomoc byla dojednána na úrovni premiérů. Zatím se ještě stále jedná o tom, zda se bude jednat o zápůjčku, případně o dar,“ popisuje šéf komunikace Hasičského záchranného sboru České republiky Rudolf Kramář.

Kód: Vybrat vše

https://hlidacipes.org/pandemie-jako-dira-na-verejne-penize-ukazuji-to-i-cinske-ventilatory-ktere-orban-poslal-do-ceska/

Wildblood
Desátník
Desátník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Wildblood » pát 20 lis, 2020 20:11

Mise německých vojenských lékařů v Česku končí. Radili s oxygenátory
Pomocná mise dvou německých vojenských lékařů v Česku končí. Deset dní působili v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích, kde pomáhali s léčbou pacientů nakažených koronavirem. Českým zdravotníkům radili se zaváděním takzvaných oxygenátorů u covidem těžce zasažených pacientů, kteří nemohou dýchat bez pomoci.

Kód: Vybrat vše

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/covid-nemecko-bundeswehr-koronavirus-nemocnice-lekar-oxygenator-pacient.A201120_123412_zpr_nato_inc

Wildblood
Desátník
Desátník
Příspěvky: 24
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Wildblood » ned 20 pro, 2020 16:54

Definitivně best in covid, jak Babiš komunistům políbil srp a kladivo a vzpomínky na Vlada Clementise

Kód: Vybrat vše

https://hlidacipes.org/definitivne-best-in-covid-jak-babis-komunistum-polibil-srp-a-kladivo-a-vzpominky-na-vlada-clementise/

„Je to operace krizového řízení, je to logistika, je to na povely, není to na diskusi, je to o plnění úkolů a je to samozřejmě krizová záležitost, protože jsme v krizi, protože máme ten vir a můžeme ho porazit jenom očkováním. Proto tu operaci budu řídit já.“
Že má Babiš celoroční zkušenosti s ministerstvem zdravotnictví, už bohužel víme všichni. Samozřejmě tedy kromě těch, co stihli zemřít. Už od března osobně zodpovídá za vládní protiepidemiologická opatření, řídil nefunkční Chytrou karanténu, zachránil tisíce mrtvých, od léta je šéfem rady pro zdravotní rizika. Teď tedy budeme první zemí, která má v čele očkovacího aparátu člověka, který se nenechá očkovat. Budeme definitivně best in covid!


Hlavně to neuspěchat. V přípravě na očkování už Čechy předběhlo Maďarsko, Řecko a řada dalších
Česko při přípravě na očkování proti covid-19 zaspalo, přiznává národní koordinátor pro očkování Zdeněk Blahuta. Zpoždění je podle něj zhruba dvou- až tříměsíční. Některé evropské státy už mají funkční web pro registraci zájemců o očkování, staví očkovací a distribuční centra a s vakcinací začnou v nejbližších týdnech.

Kód: Vybrat vše

https://hlidacipes.org/hlavne-to-neuspechat-v-priprave-na-ockovani-uz-cechy-predbehlo-madarsko-recko-a-rada-dalsich/


Hlavně klid a nohy v teple. Babiše to nebolí. AA kdyby náhodou, tak se najde dotace. A na přání komunistů sebral armádě miliardy. A kdoví co zbyde, jestli vůbec něco, z těch dalších plánů.

Uživatelský avatar
Zelený mužíček
Desátník
Desátník
Příspěvky: 16
Registrován: sob 1 úno, 2020 9:58

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Zelený mužíček » ned 21 úno, 2021 10:15

Vakcína jako nový nástroj diplomacie. Čína s Ruskem díky ní posilují vliv ve světě, Západ zůstává pozadu
Pandemie koronaviru zdaleka není na ústupu a s příchodem nakažlivějších mutací se snaha o její zkrocení stává ještě obtížnější. Klíčovou naději v boji s covidem představují vakcíny, které ale zůstávají nedostatkovým zbožím. Této situace se podle odborníků snaží využít Rusko a Čína, které prostřednictvím „vakcínové diplomacie“ usilují o posílení vlastního vlivu ve světě.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rusko-cina-vakcinova-diplomacie-koronavirus-pandemie-vakciny-ockovani-indie_2102200655_eku


Další ukázka zaostávání Evropské unie.

Uživatelský avatar
Gray Fox
Četař
Četař
Příspěvky: 44
Registrován: sob 11 led, 2020 12:54

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Gray Fox » sob 27 úno, 2021 8:54

Tvrdé, ale pravdivé zhodnocení činnosti našeho oligarchy okolo korony.

Proč jsme tam, kde jsme. Špatná rozhodnutí vlády, z nichž se musí politici zodpovídat
KOMENTÁŘ. Důvěra lidí je na nule, opatření se nedodržují, kvete „černý trh“ s jinak nyní zakázanými službami a odhadem třetina národa je finančně na dně. Ty, co jsou na dně psychicky, spočítat nelze. Slovo krizový manažer dostává ve vztahu ke covidovému dění v Česku nový význam: ve vládě nejsou lidé, kteří by dokázali řídit krizi, ale ti, jejichž výkon se v kritickém období ukazuje jako naprosto krizový.
Nouzovému stavu navzdory jsou česká covidová čísla dlouhodobě vysoká a nijak se nelepší. Kde jsou hlavní ohniska nákazy se moc neřeší, víme jen, že se Českem šíří nakažlivější britská mutace čínského viru. Pokud se shodneme v očekávání, že jedinou smysluplnou cestou z covidové pasti je rychlé a promyšlené očkování, české vládě i tohle světlo na konci tunelu spíše jen matně poblikává.

Kód: Vybrat vše

https://hlidacipes.org/proc-jsme-tam-kde-jsme-vrazedna-rozhodnuti-vlady-za-ktera-by-mela-dukladne-zaplatit/


Zpět na „Volný pokec“