Události

Armáda České republiky a ČSR, aktivní zálohy,...
Uživatelský avatar
Aviator
Pistolník
Příspěvky: 72
Registrován: pon 4 úno, 2013 19:30

Re: Události

Příspěvekod Aviator » sob 22 úno, 2020 8:29

82 vojáků, kteří působili v Pobaltí v rámci alianční předsunuté přítomnosti (eFP – enhanced Forward Presence) obdrželo včera ocenění.
Obrázek

Bedrník
Desátník
Desátník
Příspěvky: 18
Registrován: sob 8 úno, 2020 9:41

Re: Události

Příspěvekod Bedrník » stř 18 bře, 2020 22:33

Armádní speciál přivezl z Číny rychlotesty na koronavirus

Armádní speciál s nákladem 150 tisíc rychlotestů na nový koronavirus přistál na vojenském letišti ve Kbelích v noci na středu. Zásilku přivezl z čínského Šen-čenu. Testy vojáci rozvezou do distribučních míst. Určeny budou v první řadě pro obyvatele měst a obcí například na Uničovsku a Litovelsku, které byly kvůli nákaze koronavirem uzavřeny.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Události

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 19 bře, 2020 16:02

Armáda vysílá posily do uzavřené oblasti okolo Litovle a Uničova, pomůžou policisté i zdravotníci
Armádní jednotky a příslušníci vojenské policie vysílají posily do oblasti okolo Litovle a Uničova, která je uzavřená, aby se zabránilo šíření koronaviru. Vojenští policisté mají pomoct při střežení rizikových oblastí, armáda zase posílá své zdravotníky. Informovalo o tom ministerstvo obraně v tiskové zprávě.

„Až 80 příslušníků Vojenské policie je nasazeno, aby posílilo Policii ČR při jejich úkolu střežení rizikových oblastí. Napomáháme při zajištění uzavřené oblasti kolem obce Litovel a sousedních obcí,“ uvedla mluvčí Vojenské policie Nikola Hájková. Příslušníci VP mají také za úkol podílet se na zabezpečení ochrany odběrového místa.

Vojenští policisté jsou na místě od středečního večera a podíleli se také na vybudování nového odběrového místa pro testy na koronavirus.

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/litovel-unicov-uzavrena-oblast-koronavirus-armada-lekari_2003191430_jak
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Události

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 25 bře, 2020 20:10

Z armády do čela kybernetického úřadu. ‚Převratné změny nemám v plánu,‘ říká generál Řehka

Karel Řehka se minulý týden ujal vedení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Přerušil svou armádní kariéru a sám to v rozhovoru pro Radiožurnál popisuje tak, že naskočil do rychle jedoucího vlaku.

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/karel-rehka-nukib-kyberneticka-informacni-bezpecnost_2003251410_bej
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Ganelon
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: ned 19 led, 2020 12:05

Re: Události

Příspěvekod Ganelon » úte 21 dub, 2020 16:58

Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu s Českou zbrojovkou, koupí od ní až 39 tisíc zbraní
Ministerstvo obrany v úterý uzavřelo rámcovou smlouvu s Českou zbrojovkou na nákup až 39 000 ručních zbraní. Řekl to mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Od české společnosti si armáda pořídí útočné pušky Bren 2, pistole CZ P-10 nebo podvěsné granátomety. Za zbraně zaplatí až 2,35 miliardy korun, cena bude záviset na počtu skutečně objednaných kusů zbraní podle potřeb armády. Čeští vojáci už zbraně od České zbrojovky používají.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ministerstvo-obrany-armada-cr-zbrane-zakazka-ceska-zbrojovka_2004211230_tat

Wildblood
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Události

Příspěvekod Wildblood » ned 9 srp, 2020 7:30

Souhra stíhacích a bitevních letounů a vrtulníků s pozemními silami - to jsou operace COMAO
Autor: kapitánka Hana Havrdová

Naši stíhači získali kontrolu nad územím. Elitní jednotky se snesly ze vzduchu, aby na zemi našly zájmovou osobu. Kryjí je naše bitevníky. A po splnění úkolu zajistí vyzvednutí celého týmu vrtulníky. Takto vypadal jeden se scénářů vojenského cvičení Quo Vadis, které se konalo v termínu od 3. do 5. srpna ve vzdušném prostoru aeroklubu Moravská Třebová a přilehlých prostorech.

Jeho cílem bylo procvičit schopnost spolupráce s předsunutými leteckými návodčími při přímé letecké podpoře pozemních sil CAS (Close Air Support) a mezi jednotkami, dále plánování a realizaci společných leteckých operací typu COMAO (Composite Air Operations).

Jedná se tedy o operace, kdy společně působí velké množství různých typů letounů, které jsou případně podporovány pozemními silami. V tomto případě šlo o spolupráci leteckého personálu s letouny JAS-39 Gripen a L-159 ALCA z 21. základny taktického letectva Čáslav, vrtulníky Mi-24 a Mi-171Š z 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, dopravní letoun CASA C-295 M z 24. základny dopravního letectva, pozemního personálu a předsunutých leteckých návodčích. Komunikace pilota bojového letounu s předsunutým návodčím přitom probíhá standardně přes rádio.

„Protože do plánování COMAO operací jsou zařazeny různé typy letounů a vrtulníků, které na jedné straně disponují odlišnými možnostmi a schopnostmi, na straně druhé mají spoustu omezení a rozdílných procedur, je důkladné plánování klíčovým faktorem k dosažení požadovaného cíle,“ říká kapitán Michal Hodač, řídící cvičení. „Každé takové cvičení je pro nás přínosem a získané zkušenosti se dají dále zúročit při dalších misích.“

Kód: Vybrat vše

http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/souhra-stihacich-a-bitevnich-letounu-a-vrtulniku-s-pozemnimi-silami---to-jsou-operace-comao--222814/

Troubridge
Desátník
Desátník
Příspěvky: 15
Registrován: sob 15 úno, 2020 19:35

Re: Události

Příspěvekod Troubridge » ned 13 zář, 2020 8:46

Modernizace tanků se neprodraží. Ministerstvo v září podepíše smlouvu na téměř 1,1 miliardy
Ministerstvo obrany pokračuje v přípravě zakázek na modernizaci 33 tanků a 15 transportních vrtulníků pro armádu. Ty ale v únoru resort pozastavil, protože jejich cena se proti odhadované zvýšila téměř dvojnásobně. Jak ale nyní informoval server iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva Jan Pejšek, resort nechal zakázky znovu posoudit a nadále je připravuje. Modernizace tanků je dokonce už prakticky hotová a během září by měl resort podepsat smlouvu.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ministerstvo-obrany-armada-tank-vrtulnik-modernizace_2009040731_pj

Uživatelský avatar
Corp. Anderson
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 22 úno, 2013 19:56

Re: Události

Příspěvekod Corp. Anderson » pát 27 lis, 2020 12:58

Ministerstvo obrany a firma Glomex podepsaly smlouvu na pořízení osobních terénních automobilů

Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 podepsali náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka a Jiří Sadílek, jednatel společnosti Glomex MS, elektronicky smlouvu na pořízení osobních terénních automobilů Toyota Hilux.

„Konečně se nám podařilo splatit dlouholetý dluh vůči vojákům. Rámcová smlouva má platnost do roku 2024, ale není na co čekat a hned v příštích dvou letech chceme objednat 800 nových vozidel,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

Kód: Vybrat vše

https://www.mocr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/ministerstvo-obrany-a-firma-glomex-podepsaly-smlouvu-na-porizeni-osobnich-terennich-automobilu-224967/


Aspoň malá modernizace. :salute:


Fotka z článku:
Obrázek

Uživatelský avatar
Aviator
Pistolník
Příspěvky: 72
Registrován: pon 4 úno, 2013 19:30

Re: Události

Příspěvekod Aviator » sob 30 led, 2021 21:03

Česká armáda zůstává v Mali. Po půlročním velení misi EU bude cvičit tamní vojáky
Armáda České republiky ukončila půlroční velení misi Evropské unie v Mali, čeští vojáci ale v zemi působí dál. Celkem osmdesát jich cvičí tamní ozbrojené síly, a to v nelehkých podmínkách. Za poslední dva týdny zemřelo v bojích s džihádisty pět Francouzů, jejich vozidla najela na výbušniny. K akcím se přihlásila odnož al-Káidy.


Kód: Vybrat vše

https://ct24.ceskatelevize.cz/komiks/3255422-ceska-armada-zustava-v-mali-po-pulrocnim-veleni-misi-eu-bude-cvicit-tamni-vojaky
Obrázek


Zpět na „Armáda České republiky a ČSR“