Přezbrojení AČR

Adamicz
Četař
Četař
Příspěvky: 46
Registrován: stř 16 kvě, 2007 11:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adamicz » stř 16 kvě, 2007 11:59

Michal Kroužek píše:Ráže 5,56mm?


Je vyvíjena ve dvou rážích, 5,56 i 7,62. Označení je CZ-805 (což je trochu matoucí, protože jeste na podzim minulyho roku takhle byla oznacovana serie Lada)

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 16 kvě, 2007 12:04

Budeš o tom psát nějaký článeček nebo podrobnější info? :)
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Adamicz
Četař
Četař
Příspěvky: 46
Registrován: stř 16 kvě, 2007 11:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adamicz » stř 16 kvě, 2007 12:21

Michal Kroužek píše:Budeš o tom psát nějaký článeček nebo podrobnější info? :)


Ne ne, nepíšu o střelných zbraních, tolik mě zase neberou. Tohle je prostě vyjímka :D Ale co ještě vím...

oficialně bude nakonec představená až za dva roky na IDETU 2009 (měla být představená už na tom letošnim, ale nestalo se tak, takže jediný co sem tam viděl byla zahalena zbran... a ústí hlavně a pažba). Navíc na letošním IDETU nešlo o již hotovou zbraň ale o čtvrtý prototyp, který je pry rozdilný od jineho prototypu, ktery Stefka drzi v ruce.

Obrázek
A jestli se dobre pamatuju, tak duvodem posunu by mel byt nedostatek financi, ale nemuzu nejak najit zdroj kde sem to cetl :-)

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 16 kvě, 2007 12:23

Budes davat fotky idetu na svoje stranky? :?:
Naposledy upravil(a) Michal Kroužek dne sob 19 kvě, 2007 15:40, celkem upraveno 1 x.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Adamicz
Četař
Četař
Příspěvky: 46
Registrován: stř 16 kvě, 2007 11:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Adamicz » stř 16 kvě, 2007 12:26

Michal Kroužek píše:Budes davat fotky idetu na svoje stranky? :?:


No měl bys vědět, že je tam mám už od 6. Května :-)

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 16 kvě, 2007 12:31

:oops:
Sem tam nedavno byl, ale znáš mě. Moje cesta směrovala rovnou do pozemní techniky.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Denny_PiBtl144
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: sob 16 čer, 2007 12:50
Bydliště: Jablonec nad Nisou / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denny_PiBtl144 » sob 16 čer, 2007 13:21

No tak ja jsem jednoznacne pro naboj 5,56 a to z několika důvodů


Náboj ve svalovině
Obrázek
Obrázek


a když někdo tvrdí že 7,62 má ohromnou průraznost, doporučuju se podívat jak by pak asi zabíjela (její trajektorie po překážce.. ehm...)
http://www.youtube.com/watch?v=G6BpI3xD6h0&mode=related&search=

Největší výhodou náboje 5,56 je jeho váha, která vojákovi umožňuje u sebe nosit více palebnýuch průměrů, což je v dnešní době opravdu potřebné

Osobně bych byl pro zavedení pušek typu G36 pro jejich výborný výkon s tímto nábojem a řadou vestavěného příslušenství (bipod, kolimátor, puškohled), navíc má tato zbraň naprosto geniální rozborku :)

Je mi ale jasné že G36 vg AČR bohužel nebude :(
Naposledy upravil(a) Denny_PiBtl144 dne sob 16 čer, 2007 13:24, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Obrázek
http://pioniere.cz
a Bůh řekl kamenům: "Kameny, chcete se stát Pionýry?"
A jeden kámen odpověděl: "Ne, na to nejsme dost tvrdí!"

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 16 čer, 2007 13:24

Bohudík. Ještě aby na na nás němci rejžovali v dalších věcech.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Denny_PiBtl144
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: sob 16 čer, 2007 12:50
Bydliště: Jablonec nad Nisou / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denny_PiBtl144 » sob 16 čer, 2007 13:25

Michal Kroužek píše:Bohudík. Ještě aby na na nás němci rejžovali v dalších věcech.


Heckler und Koch už bohužel několik let nemá německé vlastníky :(
Obrázek

Obrázek

http://pioniere.cz

a Bůh řekl kamenům: "Kameny, chcete se stát Pionýry?"

A jeden kámen odpověděl: "Ne, na to nejsme dost tvrdí!"

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 16 čer, 2007 13:37

Kdžy by sme kupovali zbraně z německa, tak by náš kapitál šel k nim a vydělávali by na tom němci, žili by z otho němečtí zaměstnanci. Když si pořídíme českou zbraň, tak to pomůže našim firmám, budou tam pracovat češi a peníze ce částečně vrátí do naší ekonomiky i státního rozpočtu ve formě různých daní.
Navíc by nás nákup zbraní moh učinit závislí na dané zemi, protože si je pak nebudeme moct vyrábět sami a v případě změny našich vztahů to může přinést velké problémy naší armádě.
Jinak 5,56mm těží ze své vyšší rychlosti, díkytomu má vyšší energii, než byměl při stejné rychlosti, kterou se pohybuje jiný náboj. Ale ryhcleji ztrácí rychlost, náboj je lehčí a po zásahu do nepřůstřelné vesty nebudou výsledky nijak slavné.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » ned 17 čer, 2007 14:23

ne,jsem proti...měli bysme nakoupit kvalitní zbraně,které jsou snadno dostupné..já osobně jsem pro MP5ky

Uživatelský avatar
JRut
Redaktor
Příspěvky: 277
Registrován: ned 13 srp, 2006 13:18
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JRut » ned 17 čer, 2007 14:35

Šmarjá, co máš furt s těma samopalama? MP5 místo Sa58, to je jako přezbrojit tanky BVPčkama :roll:

Jinak G36 je opravdu kvalitní a ne náhodou slouží jako základ např. pro OICW. Ale jinak jsem hodně zvědavej na CZ-805 viz výše.
Lidé kteří zapomenou svou minulost jsou odsouzeni k tomu aby ji prožili znovu.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Kolová vozidla, obrněné transportéry, BVP, Pandur, Leopard

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 17 čer, 2007 14:41

Tak to se u nás skoro děje. Tanky rušíme a pořizujeme si Pandury. Pravda. Sou pěkný. Na poli bych si s nim zařádil. Ale do boej bych s nim nepách. Řada zemí slavně kupuje kolovou lehce pancéřovanou techniku s tim, že je lehká, levná a snadno přepravitelná pro sály rychlé reakce, ale jak všude vidíme, pak je oblepují přídavnym panceřovánim, různými improvizacemi apod. Výsledek? O něco lepší ochrana, nárůst hmotnosti a velikosti. Navíc některé části nejde víc chránit, protože by to omezilo pohyb výzbroje. Takže tam zůstávají dál velmi slabě chráněné.
Takto upravené stroje už většinou jsou moc velké nebo těžké pro přepravu stroji, které je přepravovali půvdoně a i tak nestačí. Proto třeba Kanada nakupuje tanky Leopard, aby poskytla svým jednotkám vetší ochranu.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » ned 17 čer, 2007 15:21

no MPice má hodně výhod..malá,lehká,velká kadence i přesnost.....navíc její výroba neni ani moc draháa,le to,že stojí 120k ej divný (z doslechu)

Uživatelský avatar
Denny_PiBtl144
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 114
Registrován: sob 16 čer, 2007 12:50
Bydliště: Jablonec nad Nisou / Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denny_PiBtl144 » úte 19 čer, 2007 19:19

DC píše:no MPice má hodně výhod..malá,lehká,velká kadence i přesnost.....navíc její výroba neni ani moc draháa,le to,že stojí 120k ej divný (z doslechu)


Zalezi na typu a hlavne na firme ktera ji vyrabi treba B&T MP5 bys za 120k fakt nekoupil, ale vim ze se prodavaj i po 80k... Kazdopadne vyzbrojit armadu samopalama je opravdu nesmysl, to musi bejt kazdymu jasny... Mimochodem zrovna ta kadence az takova vyhoda neni, ono v realu stejne pouzivas hlavne kratky davky protoze pri delsi mas hned vymlacenej zasobnik.. Navic se s tema rohlikama spatne lezi, coz je pro armadu velka nevyhoda, policajti s tim lehat nemusej, ale vojaci? Musej to je jasny... A dalsi nevyhoda? Prave ta zminovana cena! A presnost na dalku, skoda mluvit... Samozrejme teda kdyz porovnas s utocnou puskou ;)

Kompaktni utocny pusky jsou nejvic vhodny... Jak jsem rekl osobne bych referoval pro G36
Obrázek

Obrázek

http://pioniere.cz

a Bůh řekl kamenům: "Kameny, chcete se stát Pionýry?"

A jeden kámen odpověděl: "Ne, na to nejsme dost tvrdí!"


Zpět na „Přehled armád“