Knižní diskuze

Knihy , časopisy a jiné publikace na téma vojenství, historie, vojenská technika, lodě, zbraně,.airsoft,..
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Knižní diskuze

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 19 srp, 2015 19:29

Knižní diskuze

Co teď čtete nebo jste přečetli? Já mám mimo military a historie rozčteno několik dílů Zeměplochy a před par dny jsem dočetl Otčinu:

Napínavý román, známý také díky stejnojmenné filmové adaptaci, se odehrává v imaginárním historickém panoramatu, ve kterém je Německo vítězem druhé světové války a chystá se na oslavu 75. narozenin Adolfa Hitlera.
Berlín na jaře 1964. Xavier March je detektiv, jakých už jsme poznali desítky, jeden z těch, kteří to přehánějí s pitím i s prací, kteří špatně spí a po rozvodu žijí už léta sami a kteří s cigaretou v koutku úst cedí kousavé průpovídky. Jeden podstatný rozdíl by tu ale byl: March se pyšní titulem Sturmbannführera SS, nacistické Německo ovládá celou Evropu a tajemství, kterému je vyšetřovatel na stopě, by mohlo ošklivě zkalit oslavu Vůdcových pětasedmdesátin.


Více na

Kód: Vybrat vše

http://www.databazeknih.cz/knihy/otcina-29318


Ač romány apod nečtu, tak mě chytla a za krátkou dobu sem jí dočetl.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

MaximusMeridus
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: stř 13 dub, 2016 20:34

Re: Knižní diskuze

Příspěvekod MaximusMeridus » úte 24 led, 2017 18:34

Ja som posledne prečítal knihu "Operace Redwing" od Marcus Luttrell. Kto o tejto operácii ešte nepočul, tak táto kniha je svedectvom účastníka neúspešnej akcie Navy SEAL v r. 2005 v Afganistane. Kniha je aj literárnou predlohou filmu "Na život a na smrť". Ja som najprv videl film, a až na základe filmu som sa dopátral aj k tejto knihe.


Zpět na „Knihy, časopisy,..“