Křik mlčení – Můj boj proti Vladimíru Putinovi Dadin Ildar, Virnichová Birgit

Knihy , časopisy a jiné publikace na téma vojenství, historie, vojenská technika, lodě, zbraně,.airsoft,..
Uživatelský avatar
Gray Fox
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 271
Registrován: sob 11 led, 2020 12:54

Křik mlčení – Můj boj proti Vladimíru Putinovi Dadin Ildar, Virnichová Birgit

Příspěvekod Gray Fox » sob 12 bře, 2022 16:18

Křik mlčení – Můj boj proti Vladimíru Putinovi
Dadin Ildar, Virnichová Birgit

Anotace
Otřesný vězeňský deník kritika kremlu Ildara Dadina.

Tiše, ale vytrvale protestuje roku 2014 Ildar Dadin před branami Kremlu proti agresivní ruské zahraniční politice a proti válce na Ukrajině. Na plakátech, které si sám namaloval, si kolemjdoucí mohou přečíst nápisy jako Putin – hanba Ruska nebo Dnes Kyjev – zítra Moskva. Je to osamělý protest, neboť za ukrajinské krize ruská vláda zakázala jakékoli, i pokojné demonstrace. Mladý muž je několikrát zatčen, až se nakonec ruská justice rozhodne udělat z něho exemplární případ. Dadin je odsouzen na tři roky odnětí svobody v táboře a poslán do neblaze proslulé trestanecké kolonie IK-7, kde seděl i Putinův arcinepřítel Michail Chodorkovskij. Když po několikaměsíčním systematickém mučení hrozí, že se zhroutí, vylíčí poměry v táboře v tajném dopise své ženě. Poté co se jeho zápisky z vězení objeví na internetu, zapojí se o něco později do věci světový tisk a Dadin je proti veškerému očekávání propuštěn. V této knize Ildar Dadin poprvé podrobně vypráví o svém martyriu v pracovním táboře a přináší hluboký vhled do politické situace v Rusku a tamního otřesného stavu lidských práv.

Kód: Vybrat vše

https://www.kosmas.cz/knihy/252846/krik-mlceni-muj-boj-proti-vladimiru-putinovi/


Překvapuje mě, že už v roce 2014 bylo Rusko tak blízko Stalinistickému Sovětskému svazu.

Zpět na „Knihy, časopisy,..“