Dny NATO 2020

Bahna, IDET,Tankový den,Ciaf, Lešany,Vojenský historický ústav,...
Uživatelský avatar
Corp. Anderson
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 22 úno, 2013 19:56

Dny NATO 2020

Příspěvekod Corp. Anderson » čtv 13 úno, 2020 19:48

Dny NATO 2020

Speciálním partnerem Dnů NATO v Ostravě bude Švédsko. Podruhé v historii
Speciálním partnerským státem letošních jubilejních dvacátých Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR bude Švédsko. Role pro rozšířenou prezentaci svých ozbrojených a bezpečnostních sil se už podruhé. Švédskou účast na největší akci svého druhu v Evropě potvrdil po jednání se svým protějškem český ministr obrany Lubomír Metnar.

„Švédsko se stane v září zvláštním partnerem letošních Dnů NATO v Ostravě. Dnes mně to potvrdil ministr Peter Hultqvist,“ uvedl Metnar. Letošní Dny NATO v Ostravě se 19. a 20. září na letišti v Mošnově uskuteční už po dvacáté. Loni největší akci svého druhu v Evropě navštívilo 220 tisíc diváků.

Speciální partnerský stát je jedinečný koncept, jenž byl na Dnech NATO představen v roce 2014 a který vybrané zemi umožňuje rozsáhlou prezentaci ozbrojených a bezpečnostních sil, ale rovněž obranného průmyslu.

Poprvé se této role ujalo Polsko, druhým v pořadí bylo právě Švédsko a připomnělo tak desáté výročí letounů JAS-39 Gripen v českých službách.

Následovaly Německo, Slovensko, USA a naposledy loni Rumunsko.

Švédsko se tak stane první zemí, jež se ujme této role podruhé. „Dostane exkluzivní prostor pro ukázku své techniky a schopností, a to v roce, kdy si připomínáme 15 let od zavedení švédských strojů JAS-39 Gripen do výzbroje českého letectva,“ konstatoval Metnar.

Kód: Vybrat vše

http://www.natoaktual.cz/svedsko-dny-nato-ostrava-mosnov-partner-ffz-/na_zpravy.aspx?c=A200212_222418_na_zpravy_m00

Zpět na „Akce, výstavy,...“