P: RFID DOMINATOR stopky pre Airsoft - firmvér

Prodej všeho možného okolo vojenství, historie, airsoftu, knihy apod
martinius96
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14 čer, 2018 11:49

P: RFID DOMINATOR stopky pre Airsoft - firmvér

Příspěvekod martinius96 » pon 22 lis, 2021 13:45

Ponúkam mnou navrhnutý a naprogramovaný SOFTVÉR (strojový kód) pre AVR platformu Arduino UNO / Nano (ATmega328P) pre projekt RFID Dominator. Dominator je zariadenie (stopky so sekundovým rozlíšením), ktoré sú tvorené mikrokontrolérom a vizualizujú časy dvoch tímov na LCD znakovom displeji rozmeru 16x2 (stĺpcov x riadkov) prípadne 20x4. Cieľom hry je obsadiť bod, ktorý je tvorený Dominatorom.
Entity v hre RFID Dominator s farebným odlíšením
Obrázek
Hráč tímu pri obsadení bodu priloží svoju RFID kartu (prípadne kľúčenku / náramok) k čítačke NXP RC522, čím obsadí bod. Hlásič (buzzer) pípnutím oznámi obsadenie bodu, rozsvieti sa LED dióda daného tímu, začne sa počítať čas pre daný tím na displeji. Čas sa pre tento tím počíta do momentu, kým svoju kartu priloží člen druhého tímu, čo zastaví čas prvého tímu a začne sa pripočítavať čas druhému tímu znova do momentu priloženia karty člena nepriateľského tímu. Rozhodca má svoju kartu, ktorou dokáže čas zastaviť. Čas je zastavený až do momentu priloženia karty niektorého z tímov. Poslednou možnou kartou je Eraser. Karta slúži na reštart bežiacej hry, alebo na nastavenie stopiek na novú hru - čas je po priložení karty vynulovaný. RFID čítačka NXP RC522 (pracuje na frekvencii 13.56MHz) vyžaduje priloženie RFID karty na zhruba 3 cm pre úspešnú detekciu. Čítačka funguje pre karty štandardu ISO/IEC 14443-A.
Rozloženie výpisu časov pre tím RED a GRE na displej 20x4
Obrázek
DPS návrh
DPS má rozmery 104x101 mm a je obojstranná s prekovmi. DPS návrh pre projekt RFID DOMINATOR (1.0) je dostupný vo formáte .lppz (LibrePCB). Archív je možné nahrať na webstránky nemeckej firmy AISLER, ktorá vie plošný spoj vyrobiť strojovo vrátane vŕtania, prekovenia otvorov. Štandardná cena výroby je 23€ za tri kusy, čo je minimálny odber (7€/kus). Cena je aj s poštovým a nízkou prioritou s doručením do 3 týždňov od objednania. Na DPS sa odporúča využiť pin headre, nakoľko je tak možné v prípade poruchy vymeniť hardvér bez nutnosti spájkovania. Dištančné stĺpiky je možné nahradiť aj závitovými tyčami. Krabička pre projekt nie je navrhnutá. DPS je možné osadiť do krabičky, alebo na stenu skrz 4 montážne otvory v rohoch DPS. Výrobu je možné realizovať aj u čínskych výrobcov - JLCPCB / PCBWAY. Projekt je vhodný pre Airsoft akcie, športové areály, či tímy. Je plne bezúdržbový, rovnako tak aj RFID karty, nevadí im voda, blato... Jednotná konfigurácia, ktorá sa do Arduina nahrá je uložená do flash pamäte. Teda ani po odpojení napájania sa autorizované RFID karty nezmenia. Cena je za maximálne 24 RFID UID, ktoré je potrebné dodať (.ino sketch poskytnem), pričom max 10 kariet pre RED tím, 10 GRE tím, 2x rozhodca, 2x eraser.

Možné rozšíriť aj na viac kariet s príplatkom. UID je vhodné zapísať do predpripravenej .xls Excel šablóny, kde sú UID rozdelené aj na základe priradenia entite, čo uľahčí aj ich správu do budúcna v prípade potreby navýšenia počtu hráčov. Výsledný strojový kód .hex je vygenerovaný pre architektúru ATmega328P (Arduino Uno / Nano). Kód je možné klonovať na ľubovoľný počet vašich zariadení a vytvoriť tak viac Dominator bodov do hry s identickou konfiguráciou. UID sú zapísané do flash pamäte mikrokontroléru PROGMEM a sú tak permanentne uložené aj v prípade výpadku napájania, konfigurácia je fixná. Firmvér je možné vopred zdarma vyskúšať v Sharware verzii s max 1 UID pre každú entitu a meraním času pre každý tím maximálne 15 sekúnd - slúži pre overenie kompatibility vášho hardvéru.
Obrázek
Obrázek
Cena: 30€ za 24x UID t.j. pre (10x RED tím, 10x GRE tím, 2x Rozhodca, 2x Eraser)
Rozšírenie kariet o +5€ za každých ďalších 5 RFID UID.

Ukážka ako systém DOMINATOR s RFID vstupom funguje:

Projekt má vlastnú stránku, kde nájdete viac informácii o projekte aj po HW stránke vrátane schémy zapojenia a taktiež testovací Shareware firmvér pre overenie kompatibility s vašim hardvérom + šablónu pre zápis UID: https://martinius96.github.io/Airsoft-DOMINATOR-RFID/

martinius96
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14 čer, 2018 11:49

Re: P: RFID DOMINATOR stopky pre Airsoft - firmvér

Příspěvekod martinius96 » pon 10 dub, 2023 19:43

Obrázek
Obrázek


Zpět na „Nabídka“