Scorpion Vz.61 od TM

Airsoftové zbraně a munice
GO-YA-THLA
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 13
Registrován: sob 22 bře, 2008 8:44
Bydliště: Košice, Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Scorpion Vz.61 od TM

Příspěvekod GO-YA-THLA » ned 23 bře, 2008 18:40

Škorpík : ...můj milášek :-) "Škorpíka" zkonštruoval Miroslav Rybár pre potreby vojska a polície. Bol to malý samopal vhodný pre výsadkárov a prieskumné oddiely. Jeho uplatnenie sa našlo i v rukách rôznych teroristických skupín, aj preto ho niektorý ľudia označujú: „Teroristická klasika“. Samotná sériová výroba trvá už od roku 1962 ale uplatnenie nachádza ešte stále napr. v rukách kukláčov. Airsoftová verzia od Tokyo Marui : Spracovanie je perfektné celé telo je z ABS plastu, ktoré je maximálne odolné a to mi verte môj škorp už zažil naozaj všeličo: pády na betónový podklad, situácie kedy bol celý od snehu či od blata, proste pravý nezmar. Z ABS plastu ale nie je opierka, ktorá je z kovu a je dosť masívna. Opierka je ale zahnutá do uhla pri ktorom je mierenie takmer nemožné. Dá sa to však ľahko vyriešiť jej ohnutím vo zveráku a potom to je bomba . Samopal má funkčnú poistku – 0 znamená zaistené, číslo 1 jednotlivé rany a číslo 20 takisto jednotlivé rany (pri skutočnom škorpione je to dávka). Špecialitou škorpu je pumpovanie. Určite sa pýtate čo je to pumpovanie – ide o spôsob paľby a to tak, že stlačíte spúšť a škorp ďalej naťahujete pričom vystrelí vždy, keď sa páčka dostane do prednej polohy. Pre mňa je to dosť efektívny spôsob streľby lebo viem dosiahnuť slušnú kadenciu až 2-3 bbčka za sekundu. Veľa ľudí potom pozerá čo to je AEG, Plyn???? J Avšak rýchlo ma zabrzdí zásobník, ktorý je dvojkomorový ale aj napriek tomu obsahuje iba 26 bbčiek čo je na dlhý manuál dosť málo. Treba to riešiť niekoľkými náhradnými zásobníkmi. Čo sa týka streľby dostrel tejto zbrane je naozaj veľmi dobrý pohybuje sa od 35 do 40 metrov a dokonca neklesá ani v zime. Osobne používam 0,25 bb od Marui, s 0,25 Special Edition od Cybergunu nemám dobré skúsenosti zvykli sa mi sekať v zásobníku. Dobré sú i 0,23 Excely. Škorpíka môžem každému iba odporučiť.

Zpět na „Airsoft - Zbraně a munice“