43.Grand Prix ČR

Uživatelský avatar
Panzer Commander
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 194
Registrován: sob 16 úno, 2013 11:13

43.Grand Prix ČR

Příspěvekod Panzer Commander » pát 24 črc, 2020 21:11

43.Grand Prix ČR

27 - 30. 8. 2020

Olomouc

„Nemáme ani zaoceánských přístavů ani zaoceánských lodí. Vzduch je naše moře,“ prohlásil roku 1929 Jan Bervida, velký propagátor civilního letectví v československé republice. Naši letci pak brzy patřili ke světové špičce a naše letecké závody dokázaly produkovat stroje nejlepších kvalit. Myslím, že se slova o českém vzdušném moři v mnoha ohledech potvrdila a že i událost, která právě nyní v Olomouci probíhá, k tomuto dědictví patří. Olomouc totiž hostí na začátku června už 43. ročník Grand Prix leteckých modelů.

Letadla a letecký sport se k našemu město skvěle hodí; Olomouc má v historii českého létání specifické postavení. Neředínské letiště je ostatně jedním z přístavů tohoto vzdušného moře – odehrál se zde vůbec první let inženýra Kašpara na Moravě a zdejší letiště mělo významnou roli v rámci vzdušných sil československé armády. Také letečtí modeláři mají v Olomouci silné postavení, a já s potěšením vnímám, že silnou pozici mají i čeští letečtí modeláři ve světovém měřítku.

Naše město hostí mistrovství České republiky pravidelně, zažilo i mistrovství světa v tomto krásném a uznávaném leteckém sportu. Věřím, že i tento ročník udělá radost jak samotným aktérům, tak i divákům. Troufnu si říct, že díky leteckým modelům se bez ohledu na věk vracíme do dětství a mládí, kdy snad každý kluk miloval modely, letadla a letecká dobrodružství.

Přeji všem příjemný zážitek, skvělé výsledky a dobré počasí.

Mgr. Miroslav Žbánek, MPA
primátor statutárního města Olomouce


Kód: Vybrat vše

http://www.f3d-2015.cz/

Zpět na „Modelářské akce“