Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Zde můžete volně pokecávat o všem možném.
Uživatelský avatar
Heavy
Četař
Četař
Příspěvky: 58
Registrován: úte 5 úno, 2013 20:10

Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Heavy » ned 19 čer, 2016 8:26

Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Nikde jsem nenašel téma vztahující se k současné snaze odebrat občanům zrbaně a sebrat jim tak možnost bránit se útokům zločinců ať už na sebe, osoby blízké nebo spoluobčany. Takže jsem založiil toto téma, kde alespoň dám odkazy na některé články vztahující se k tématu držení zbran ía odzbrojovacích zákonů.Odzbrojení společnosti
Úvod:

V moderní evropské společnosti snad neexistuje předmět opředený tolika mýty, jako střelná zbraň. Drtivá většina lidí ví, co to je, ale nemá s ní jakoukoliv praktickou zkušenost. A co neznáme, toho se bojíme. Názor obyvatelstva je tak formovaný téměř výhradně pověstmi z druhé ruky a sdělovacími prostředky, které mu předkládají pouze pečlivě vybrané střípky celkového obrazu.
Stane-li se „obyčejný člověk“ jednou za několik let svědkem zneužití zbraně či neprofesionálního zacházení s ní, snadno dojde k závěru, že takové chování je pro držitele zbraní normou. Je to totiž zpravidla jediný okamžik, kdy zbraně kolem sebe vnímá. Neuvědomuje si totiž, že během svého života potkal tisíce zákona dbalých a slušných držitelů zbraní, kterých si vůbec nepovšiml.
V souvislosti se zbraněmi, dlouhodobě rezonují v našem mediálním prostoru především dvě témata. Zneužití střelných zbraní k páchání trestné činnosti a s tím související snahu o ozbrojení společnosti.
Jak jsem již předeslal, názor na tuto problematiku je však u veřejnosti utvářen prostřednictvím značně zkreslených a mnohdy i vysloveně lživých informací. Při přípravě této práce, jsem ve svém okolí sesbíral názory, či mýty chcete-li, které panují v souvislosti se zbraněmi. Cílem této práce je tedy, především pomocí statistických dat, tyto názory/mýty potvrdit nebo vyvrátit.

Kód: Vybrat vše

http://www.sorudo.cz/odzbrojeni-spolecnosti/

Uživatelský avatar
Heavy
Četař
Četař
Příspěvky: 58
Registrován: úte 5 úno, 2013 20:10

Re: Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Heavy » ned 19 čer, 2016 8:28

‚Zákaz prodeje zbraní šílené střelce nezastaví. Myslet si to je iluze‘

PRAHA Zatím nic nenasvědčuje tomu, že orlandský střelec Omar Mateen spolupracoval na útoku s Islámským státem, propaganda džihádistů by však byla hloupá, kdyby masakru „marketingově“ nevyužila, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz odborník na problematiku terorismu Josef Kraus. Obává se rovněž, že regulace prodeje střelných zbraní, o níž Washington po krveprolití na Floridě opět hovoří, dalším útokům nezabrání.
Lidovky.cz: Omar Mateen, jenž zabíjel v klubu Pulse, se těsně před útokem i během něj odvolával na Islámský stát (IS) a tato teroristická skupina se k jeho činu posléze sama přihlásila. O Mateenově motivaci se však spekuluje, roli mohla hrát i jeho sexualita. Opět tedy stojíme před otázkou, co lze pokládat za útok spáchaný IS. Kde je hranice mezi proklamací a skutečným propojením?
Zatím dostupné informace – protože vyšetřování může ještě ledacos ukázat, například odhalit komunikaci mezi útočníkem a někým z Islámského státu (IS) – skutečně nijak nesvědčí o tom, že by IS v tomto případě organizoval teroristický útok na americké půdě. Nasvědčují spíše, že se jedná o takzvaný terorismus osamělého vlka, „lone wolf terrorism“, kdy útočník vezme zbraň do svých vlastních rukou a jedná sám, na základě nějaké motivace či idejí. To, že se přitom odkáže na myšlenky IS nebo IS jeho čin posléze využije pro svůj marketing a potvrdí, že za útokem stojí, je věc spíše popularizační než cokoli jiného. Rozhodně bych neřekl, že Islámský stát střelbu v Orlandu organizoval.


Kód: Vybrat vše

http://www.lidovky.cz/zakaz-prodeje-zbrani-silene-strelce-nezastavi-myslet-si-to-je-iluze-11t-/zpravy-svet.aspx?c=A160614_145136_ln_zahranici_msl


Šéf URNA: Nemůžeme být všude. Lidé nejsou ovce, mají mít možnost bránit se střelnou zbraní
Tragédie v americkém Orlandu, při níž Omar Mateen zastřelil v nočním klubu 49 lidí, znovu rozvířila debatu o právu lidí nosit střelnou zbraň. Aktuálně.cz mluvilo o legálním vyzbrojování s šéfem české elitní protiteroristické jednotky (URNA) Liborem Lochmanem.

Své muže posíláte proti nejtvrdším mafiánům a zločincům. Trénujete i protiteroristické akce. Mají být lidé vyzbrojeni legálně drženými střelnými zbraněmi, aby se mohli při smrtelném ohrožení bránit?
Libor Lochman: Problém je v tom, že policie nemůže být všude, a nikdy ani nebude. Natož protiteroristické jednotky.
Nemůže se tedy postavit teroristům, když to lidé ve smrtelném ohrožení nejvíce potřebují. Takový požadavek je absolutně nereálný.
Jako policista proto říkám, že občan má právo se při útoku bránit. Pokud tudíž splní nezbytné podmínky - v Česku mimochodem dost přísné - k získání zbrojního průkazu, tak by měl mít právo nosit střelnou zbraň na svou ochranu.

Kód: Vybrat vše

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/branit-se-strelnou-brani-lide-by-meli-mit-tu-moznost-nemuzem/r~cbe51888322511e6a3e5002590604f2e/

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2741
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Duke » čtv 23 čer, 2016 12:32

Souhlasím s ním. Ale myslím, že o znalostech problematiky úředníků, natož těch eurounijních, můžeme mít důvod silně pochybovat. Ti lidé cílevědomě páchají to své "dobro" se slovy zbraně špatné, policejní stát dobré.

Mikec
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14 srp, 2016 9:21

Re: Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Mikec » ned 14 srp, 2016 9:27

Proto to v EU vypadá tak, jak vypadá, nekompetentní, nikým nevolení úřednící rozhodují o životech lidí ?:(
Celý kontext se mi ztrácí.

Uživatelský avatar
Heavy
Četař
Četař
Příspěvky: 58
Registrován: úte 5 úno, 2013 20:10

Re: Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Heavy » úte 3 led, 2017 11:06

Ze zpráv na čt1: Právo použít zbraň při obraně státu

Kód: Vybrat vše

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100102/obsah/513494-pravo-pouzit-zbran-pri-obrane-statu

Uživatelský avatar
Corp. Anderson
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 22 úno, 2013 19:56

Re: Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Corp. Anderson » ned 28 dub, 2019 8:42

PRVNÍ HISTORICKÝ KULATÝ STŮL LIGY LIBE K ÚSTAVNÍMU PRÁVU NA ZBRAŇ

3) V ČR je více než 300 tisíc majitelů zbrojních průkazů a přes 800 tisíc legálních soukromých zbraní. A bezúhonní a opakovaně prověřovaní lidé je též mohou nejen vlastnit a užívat, ale dle našich zákonů i dle svého uvážení dokonce i nosit. Žádné problémy to ale po celých těch 30 let nečiní – a to je vidět i na tom, že poslední roky byla naše republika opakovaně vyhlášena za jeden z nejbezpečnějších států světa. Na rozdíl od států Západní Evropy, které nám nyní vnucují ony zákazy a kde nemůže tamní občan nosit ani obraný pepřový sprej – a přesto tam kriminalita i počet teroristických útoků stále stoupá. A tyto země, které by se měly spíše učit od nás, se paradoxně v bezpečnostních statistikách ocitají až někde za Sierrou Leone, to znamená na padesátých a vyšších příčkách ve světovém měřítku co se týče bezpečnosti. A když naši dokonalou a funkční legislativu nezničí tato aktuální implementace, tak dozajista další vlny, co nepochybně přijdou. Neb co očekávat v situaci, kdy v Europarlamentu dokonce již probíhají debaty a jsou schvalována jakási „doporučení“ členským státům, aby omezily dokonce i nošení nožů či zákazu olověných střel a to dokonce i pro státní policejní složky…


Více na odkazu:

Kód: Vybrat vše

https://ligalibe.cz/2019/04/25/prvni-historicky-kulaty-stul-ligy-libe-k-ustavnimu-pravu-na-zbran/

Smrtibič
Četař
Četař
Příspěvky: 51
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Re: Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Smrtibič » pon 13 črc, 2020 19:22

Snad se po létech konečně někam dostaneme.

Vláda nečekaně podpořila senátní návrh ústavního zákona, který by zakotvil právo bránit se i zbraní
Vláda v pondělí podpořila senátní návrh ústavního zákona, který do Listiny základních práv a svobod zakotví právo bránit sebe i jiné se zbraní za podmínek stanovených zákonem. Novinářům to v pondělí řekla ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Schválení se neočekávalo, podle podkladů pro jednání vlády měl kabinet dát neutrální stanovisko. Podle Benešové ministři návrh podpořili po bouřlivé diskusi.

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) řekl, že řada ministrů včetně něj změnila při projednávání návrhu původně odmítavý nebo zdrženlivý názor, a to i kvůli vývoji bezpečnostní situace v Česku.

Česko se v posledních letech opakovaně umístilo v první desítce nejmírumilovnějších zemí, který vydává britský Institut pro hospodářství a mír. V aktuálním žebříčku zveřejněném letos v červnu si polepšilo na osmé místo z loňského desátého. Index je výsledkem hodnocení v kategoriích, jako jsou například míra kriminality, dostupnost zbraní, velikost armády a její výzbroj, příspěvky na mírové mise OSN, vztahy se sousedními zeměmi, mírumilovnost demonstrací, míra nátlaku politického systému na občany či účast na zahraničních konfliktech.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/senat-pravo-branit-se-zbrani-obrana-zivota-drzeni-zbrane_2007131936_ada

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4476
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Omezení držení zbraní, zákaz zbraní,....

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 7 říj, 2020 16:06

Je čas udělat Jirkovi pá pá! Výsměch Dienstbierovi od těch, kterým dělal potíže

Jiří Dienstbier se dlouhodobě stavěl proti legálním držitelům zbraní a proti návrhu v Ústavě zakotvit právo českých občanů užít zbraň k obraně života. LIGA LIBE, která právě za právo na zbraň či sebeobranný prostředek bojuje, může slavit. Již před volbami vyzývala na svém facebooku voliče z Kladenska: „Zbavte nás ho!“ A to se jim povedlo. Nyní, po prvním kole senátních voleb, je již jasné, že Jiří Dienstbier po dlouhé době Senát opustí.

Kód: Vybrat vše

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-cas-udelat-Jirkovi-pa-pa-Vysmech-Dienstbierovi-od-tech-kterym-delal-potize-639392


Aspoň nějaký úspěch :-)
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!


Zpět na „Volný pokec“