Zajímavosti

Zde můžete volně pokecávat o všem možném.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » úte 25 pro, 2012 9:55

„Na jednu stranu používání medvědů při těchto testech bylo extrémně praktickým řešením problému. Na druhou je těžké, aby vám neběhal mráz po zádech, když si představíte, jakou hrůzou a zmatkem tato zvířata musela procházet,“ uvedl spisovatel a novinář Ed Grabianowski. „Naštěstí tento testovací program netrval dlouho,“ dodal.


Lol, zase nějaký citlivka. Hlavně že ty medvědi byli stejně v limbu. Navíc lepší než obětovat lidi.

Convair B-58 Hustler
Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Livefire
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 259
Registrován: pon 1 říj, 2007 21:08
Bydliště: 127.0.0.1

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Livefire » ned 13 led, 2013 14:14

sci-(fi) hračka, která by mohla v budoucnu zachránit pár lidem krk (nebo spíš střeva :))
Pěna na ucpávání děr v břiše

Kód: Vybrat vše

http://vtm.e15.cz/jak-behem-okamziku-zastavit-vnitrni-krvaceni

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Duke » ned 13 led, 2013 23:24

Livefire píše:sci-(fi) hračka, která by mohla v budoucnu zachránit pár lidem krk (nebo spíš střeva :))
Pěna na ucpávání děr v břiše

Kód: Vybrat vše

http://vtm.e15.cz/jak-behem-okamziku-zastavit-vnitrni-krvaceni


To vypadá hodně zajímavě. Překvapuje mě, že to dokáže jít proti krvi, ale nestlačuje to orgány.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 10 úno, 2013 9:56

Facebook je příliš mocný a předvedl to čerstvým "útokem" na stovky webů
Masivní útok Facebooku na „samu podstatu internetu“ asi žádné dopady mít nebude. Dokud ale bude mít tak dominantní pozici, jako má právě teď, bude to jenom horší.

Facebook is Too Damn Powerful říká čerstvě Chris Taylor z Mashable. Náhlé prozření? U obvyklého přístupu typických médií by se to tak dalo nazvat. Ve skutečnosti jde jenom o dočasné ovlivnění typickou ukázkou toho, jak nebezpečný skutečně může Facebook být. Nejdůležitější je ale vědět, co se stalo včera.

Kód: Vybrat vše

http://www.lupa.cz/clanky/facebook-je-prilis-mocny-a-predvedl-to-cerstvym-utokem-na-stovky-webu/
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Duke » ned 10 úno, 2013 13:29

Víc než samotnej bug v API mě štve jejich ignorantství a to, že se vůbec neomluvili. Chybu může udělat každý, ale takováhle ignorantská reakce mě dokáže nadzvednout ze židle. Zvlášť když jde o chybu s tak rozsáhlými následky.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 10 úno, 2013 14:00

Tj. Ono je to i zákeřné i v tom, že přes facebook se člověk přihlašuje na spoustu webů místo klasických registrací. I na 1914, které hraješ, je tušim možnost přihlášení přes fb. Tim na něm vzniká velká závislost.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 13 bře, 2013 19:57

Japonský Monster. Červená víno a mrkvový džus :-)

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » pon 1 dub, 2013 21:08

30 Year Gaming Collection for Sale (45 pics)
An eBay user has listed this enormous collection of games and consoles for sale at the staggering price of $550 000! According to the seller, approximately 50% of the consoles and 85% of the games are in excellent condition and some even come packaged in their original boxes. He will deliver to anywhere in the world. Any takers?

Kód: Vybrat vše

http://izismile.com/2013/02/16/30_year_gaming_collection_for_sale_45_pics.html


Asi vášnivý hráč odcházející do herní penze :-)
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 1 kvě, 2013 9:29

Účtenková loterie je v Česku soukromý byznys, úniky daní nehlídá
Loterie běží na Tchaj-wanu od roku 1951. Každá účtenka má osmimístné číslo. Losuje se každý lichý měsíc 25. den, hlavní výhra je v přepočtu 10 milionů tchajwanských dolarů (6,7 milionu korun). Ostrovní finanční úřady už do loterie umí zahrnout i elektronické účtenky z nákupů přes internet.

Kód: Vybrat vše

http://ekonomika.idnes.cz/uctenkova-loterie-v-cesku-dane-nezkontroluje-fo0-/ekonomika.aspx?c=A130430_185942_ekonomika_jvl
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 29 kvě, 2013 19:44

Digitální měna Liberty Reserve končí. Její provozovatelé jsou stíháni
Jedna z nejstarších digitálních měn končí. Vaz jí srazilo masivní využívání pro nelegální obchody, pochybní provozovatelé a centralizovaná správa.

Po celém světě bylo zatčeno několik osob a byla uzavřena firma, která poskytovala virtuální měnu Liberty Reserve, určenou především pro státními organizacemi nekontrolované převody mezi jejími uživateli.

Podle deníku The Guardian konkurovala globálnímu bankovnímu systému, když často zprostředkovávala vazbu mezi zločinci a hlavním finančním světem. Umožnila transakce, které umožnily ilegálně získané peníze převést do zdánlivě legitimní hotovosti. Firma, která měnu provozovala, sídlila v Kostarice a údajně se podílela na praní špinavých peněz v řádu miliard dolarů.

Měna Liberty Reserve byla masivně využívána počítačovými zločinci z celého světa a provozovatelé proti tomu nic nepodnikli. Hrála například roli v legalizaci výnosů z nedávné krádeže 45 milionů dolarů (zhruba 900 milionů korun) ze dvou blízkovýchodních bank.

Úřady ve Španělsku, v Kostarice a ve Spojených státech zatkly v pátek pět lidí, mezi nimiž je zakladatel firmy Arthur Budovsky a jeho nejbližší spolupracovníci Vladimir Kats a Azzedine El Amine. Policie hledá další dva zaměstnance firmy, kteří jsou v Kostarice stále na útěku. Budovsky měl přitom problémy s úřady již v roce 2007, kdy byl podmíněně odsouzen na pět let za obdobný prohřešek jako nyní.

Kód: Vybrat vše

http://technet.idnes.cz/liberty-reserve-mena-0r7-/sw_internet.aspx?c=A130529_062453_sw_internet_vse
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Duke » stř 29 kvě, 2013 23:33

Já jsem o té měně nikdy neslyšel, až teď.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 30 kvě, 2013 10:31

No dost používaná. TOP3 pěneženky Liberty Reserve, Payza (bývalý Alertpay) a Paypal. Co mi řikal zavos, tak prý na czmoney apod přišli lidi o tisíce dolarů. Hodně jí používali lidi zkoušející různé investiční systémy apod. Já sem naštěstí nedavno LR opustil a nechal sem si jen PP. U fandů klikaček a podbných věcí taky vedla. Byla podporovaná víc než Paypal, kvůli nižším poplatkům.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 22 čer, 2013 9:10

Psovodi celého světa štěkají na své psy povely v češtině
Na počátku ledna se při jednání u soudu v americkém státě New Jersey ukázalo, že policejní pes místní jednotky slyší jen na povely v češtině. Je to divné? Vůbec ne.

„Ten pes byl koupen v Maďarsku, ale vycvičen byl v Česku,“ tlumočila mi vyjádření policejního psovoda novinářka místního deníku The Express-Times Kathryn Brenzelová. „Řekl, že většina psů v jeho sboru je vycvičena v cizí řeči. Má to tu výhodu, že psy s vysokou pravděpodobností nemůže nikdo jiný povelem v angličtině rozptýlit,“ doplnila.

„Byl určitě od nás. Znám psa, který z Čech přešel na Slovensko, kde byl prodán do Maďarska, a v Maďarsku si ho koupila zrovna, tuším, americká policie. Takových psů je strašně moc,“ potvrzuje praporčík Jan Kříž z Veterinární základny Armády České republiky Chotyně. Právě on vybírá mladé psy, kteří budou pro armádu vykoupeni od soukromých chovatelů.

Více na:

Kód: Vybrat vše

http://www.novinky.cz/domaci/301775-psovodi-celeho-sveta-stekaji-na-sve-psy-povely-v-cestine.html
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 6 črc, 2013 9:58

Xbox Live Indie Games: Zombie Strippers Stole My Heart Then Ate My Brains


Koukám, že vývojářům už docházejí nápady, když tvoří něco takového.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavosti

Příspěvekod Duke » ned 25 srp, 2013 20:43

Opuštěný bunkr z druhé světové války, pobřeží severní Kalifornie:

Obrázek


Zpět na „Volný pokec“