Stránka 1 z 17

Bojím se,že..(téma o ropné krizi, Číně, 3.světové válce,...)

Napsal: čtv 18 říj, 2007 18:36
od DC
já se bojim,že jestli to takhle pude dál (že oslabuje dolar) tak nakonec nastane krach na jedné burze. Ono nelze, aby dolar donekonečna oslaboval,za chvíli to bude jen kousek papíru. Když se podíváte na vývoj dolaru, tak zjistíte, že neustále klesá, což je předzvěst krachu. Krachují tam banky, peníze ztrácí hodnotu, svět počítá jmění v dolarech (v dolarech se obchoduje skoro všude). Jakmile zkrachuje NewYorská burza,zkrachujou další a další a do týdne tu máme celosvětový chaos, mezinárodní napětí a ozbrojené konflikty. Nejvíc na tom vydělají diktatůry, které využijí této nestability a začnou zabírat území, čímž docílí toho,že začnou lítat atomovky nejdřív z jedné strany a pak z druhé. A ono stačí, aby se jich poslalo tak 120 a nastane nám tady nukleární zima, přičemž Rusko i USA mají dohromady přes 12 000 kusů těchto ZHN. Konec,kaput,lidstvo vymře a s ním i celý zbytek života, protože se nikdo nedokáže adaptovat tak dlouhé zimě a ozáření.


Tak toho se bojím asi nejvíc :cry:

Napsal: čtv 18 říj, 2007 19:15
od Duke
No to že dolar oslabuje vláda USA využije při splácení dluhu. :?

Že by toho využily dikatury si nemyslim ale je historií dokázáno, že demokracie jsou prostě oproti diktatuře vojensky slabé a jejich reakční doba až uděsně dlouhá.

A ty ZHN snad nenastanou. Já se ani tak nebojim o lidstvo který se chová sebedestruktivně ale spíš o celej biosystém. Ať se lidstvo odstřelí (bohužel, ale celkem si to zaslouží) ale jestli při tom veme většinu života na planetě tak nechci být ten, kdo přežije.

Napsal: čtv 18 říj, 2007 23:07
od Michal Kroužek
Už to nepředvídá jen na ICQ. Už přešel i na fórum.
Hold si třeba jednou dáme v reálu Fallout

Napsal: pát 19 říj, 2007 13:16
od DC
hele michale tak si to vem.co asi ud ělá amerika až zjistí,že je totálně v prdeli?a co udělá rusko až od nich nikdo nic neveme?já ti řikám,že se to semele šecko a Arábie,která vlastně žije jen díky ropě (kdyby to neměla,tak to je jak v africe) bude chtit více "Lebenslauf" :shock:

Napsal: pát 19 říj, 2007 13:40
od Michal Kroužek
Vidíš to moc černě. Až dojde ropa, tak budeš rád, kdžy uživíš stát, natož tanky a letadla. Pěšky je to do Evropy daleko.
:)

Napsal: pát 19 říj, 2007 18:37
od Duke
Michal Kroužek píše:Vidíš to moc černě. Až dojde ropa, tak budeš rád, kdžy uživíš stát, natož tanky a letadla. Pěšky je to do Evropy daleko.
:)


No pořád je tu technologie páry. :D Popřípadě se přejde na vodík a nebo sluneční energii. Vždycky si někdo najde způsob jak ty zbraně dát do chodu.

Napsal: pát 19 říj, 2007 19:09
od Michal Kroužek
Tj. Zbraně jsou třeba vždycky.
Mimochodem ropu nepotřebuješ zdaleka jen jako palivo :wink:

Využití a zpracování ropy
Ropa a výrobky z ní jsou základním palivem pro dopravu a surovinou pro výrobu plastů. Vyrábějí se z ní i některé léky, hnojiva a pesticidy. Především chudší země používají ropné produkty také k výrobě elektřiny (asi 7 % celkové světové produkce).

Základem zpracování ropy je její frakční destilace, při níž jsou odděleny při atmosférickém tlaku jednotlivé skupiny uhlovodíků podle jejich bodů varu.

Nejlehčí plynné uhlovodíky jsou methan, ethan, propan, butan. Poslední dva jsou hlavní součásti automobilového paliva LPG. Petroléter tvoří uhlovodíky s délkou řetězce C5–7 (tv asi 30–70 °C). Používají se jako rozpouštědla, např. při chemickém čištění oděvů. Další frakce jsou benzín (C6–12, 40–200 °C), petrolej (C10–15, 150–300 °C), ze kterého se vyrábí letecký benzín, a plynový olej (C10–20, 200–300 °C), ze kterého se získává nafta a lehký topný olej. Zbytek (tzv. mazut) se podrobuje vakuové destilaci za sníženého tlaku, čímž se oddělují těžké topné oleje od asfaltu. Uhlovodíky s dlouhými řetězci (C35 a víc) mohou být hydrokrakováním rozštěpeny, čímž vzniknou mazací oleje.

Získané produkty jsou dále rafinovány, aby se z nich odstranily nežádoucí příměsi, jako např. parafíny.


Zdroj: cs.wikipedia.org/wiki/Ropa

Napsal: pát 19 říj, 2007 22:19
od Duke
No některé léky... ono jich je docela dost ?:? a když nebude ropa nebudou léky.

Krom toho se ropa (nebo spíše její části) používá i ve výzkumu (bohužel procentuelně hodně málo).

Napsal: sob 20 říj, 2007 10:00
od DC
no a teď si vem,že padne burza -->zhroutí se celej systém a bude se o ropu bojovat.hlavně ti,kteří jí moc nemaj a ono takový atomový ponorky nepotřebujou benzín :)

plasty konstrukce spotřeba náročnost výroby

Napsal: sob 20 říj, 2007 10:08
od Michal Kroužek
Nejen léky, ale jde třeba i o plasty, ty máš dnes koro všude. Zkus si představit, že by se musel místo něj částečně používat kov. Všechno by bylo těžší a z toho vyplývají další problémy. ?:(

Napsal: sob 20 říj, 2007 10:12
od DC
myslim,že by to bylo asi jedno.....ono zbraní je dost a AK se dá vyrobit z vodovodní trubky a kusu dřeva,kámoš byl v afghanistánu a v kosovu tak vyprávěl a ukazoval fotky...

Napsal: sob 20 říj, 2007 10:16
od Michal Kroužek
A co teda chceš dělat?
Výtáhnotu do války už teď dokud je o co bojovat? Obrázek

Napsal: sob 20 říj, 2007 10:18
od DC
to ne.každopádně stabilizovat dolar,to je hlavní priorita a pak asi zničit čínu a rusko :)

Napsal: sob 20 říj, 2007 10:24
od Michal Kroužek
Tak dolarem se stále platí za ropu apod, takže jeho pád je pro nás i výhodný.

Napsal: sob 20 říj, 2007 10:25
od DC
padne dolar=padne newyorkská burza=padne i britská,tokijská a další a další,takže nakonec asi budou měnit tanker ropy za atomovou ponorku nebo já nevim když nebude dolar