Koronavirus COVID-19

Zde můžete volně pokecávat o všem možném.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4475
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 21 říj, 2020 18:53

Chaos a katastrofa. Babišova vláda má na svědomí lidské i ekonomické oběti, zní z opozice


Především o nutnosti rychlých kompenzací pro lidi zasažené koronavirovými opatřeními hovoří po dnešním vyhlášení další vlny vládních omezení opoziční politici. V reakcích na dotaz ČTK a na sociálních sítích také upozorňují na nekvalitní přípravu vlády na druhou vlnu epidemie covidu-19 a chaotické vystupování ministrů. Apelují zároveň na občany, aby restrikce dodržovali.


Kód: Vybrat vše

https://eurozpravy.cz/domaci/politika/chaos-a-katastrofa-babisova-vlada-ma-na-svedomi-lidske-i-ekonomicke-obeti-zni-z-opozice.2b52b916/
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Ganelon
Desátník
Desátník
Příspěvky: 24
Registrován: ned 19 led, 2020 12:05

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Ganelon » stř 28 říj, 2020 8:57

Pandemie jako díra na veřejné peníze. Ukazují to i čínské ventilátory, které Orbán poslal do Česka
V nouzi se počítá každá podaná ruka, tedy i 150 plicních ventilátorů, které Maďarsko poslalo jako pomoc Česku v aktuální složité situaci spojené s šířením Covid-19. Nemělo by ale zapadnout, jakým způsobem maďarská vláda podobné vybavení nedávno nakoupila: v extrémním množství a suverénně nejdráže v Evropě. Státní nákupy v čase koronaviru jsou kontroverzní i v dalších zemích, v Česku nevyjímaje, prověřit je má Nejvyšší kontrolní úřad.
Celkem 150 plicních ventilátorů dovezli nákladními auty z Maďarska v noci na pondělí čeští hasiči. „Tato pomoc byla dojednána na úrovni premiérů. Zatím se ještě stále jedná o tom, zda se bude jednat o zápůjčku, případně o dar,“ popisuje šéf komunikace Hasičského záchranného sboru České republiky Rudolf Kramář.

Kód: Vybrat vše

https://hlidacipes.org/pandemie-jako-dira-na-verejne-penize-ukazuji-to-i-cinske-ventilatory-ktere-orban-poslal-do-ceska/

Wildblood
Desátník
Desátník
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Koronavirus COVID-19

Příspěvekod Wildblood » pát 20 lis, 2020 20:11

Mise německých vojenských lékařů v Česku končí. Radili s oxygenátory
Pomocná mise dvou německých vojenských lékařů v Česku končí. Deset dní působili v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích, kde pomáhali s léčbou pacientů nakažených koronavirem. Českým zdravotníkům radili se zaváděním takzvaných oxygenátorů u covidem těžce zasažených pacientů, kteří nemohou dýchat bez pomoci.

Kód: Vybrat vše

https://www.idnes.cz/zpravy/nato/covid-nemecko-bundeswehr-koronavirus-nemocnice-lekar-oxygenator-pacient.A201120_123412_zpr_nato_inc


Zpět na „Volný pokec“