Nový kabát pro vojsko.net

Vše co se nám tu podařilo zrealizovat.
Uživatelský avatar
JRut
Redaktor
Příspěvky: 277
Registrován: ned 13 srp, 2006 13:18
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JRut » pát 11 kvě, 2007 20:19

Můžu udělat stránku pro rozlišení 1024 (a ty co mají menší mají smůlu a budou posouvat), ale je to většinou takhle:
buď jsou stránky na celou obrazovku, což se pro Vojsko moc nehodí,
nebo s fixní šířkou kolem 770px (když nepočítám amatérské, osobní stránky atd.).
Některé weby (jako idnes) mají šířku pro 1024, ale v rozlišení 800 se zobrazí vše, kromě reklamy vpravo (což není podstatné).

Pak je tu ještě jedno řešení využívající javascript, které rozpoznává šířku okna nebo rozlišení (už si moc nevzpomínám) a je to o něco složitější na udělání.

A čtení dlouhých řádků je o dost náročnější než krátkých (jak psal sHImi). Hádejte proč jsou novinové články rozděleny na více sloupečků?
Lidé kteří zapomenou svou minulost jsou odsouzeni k tomu aby ji prožili znovu.

Uživatelský avatar
JRut
Redaktor
Příspěvky: 277
Registrován: ned 13 srp, 2006 13:18
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JRut » pon 18 čer, 2007 13:09

Takže v noci z neděle na pondělí jsem nahodil nový vzhled. Ještě je tam spousta nedodělků, takže mějte strpení než to všechno projdu a odstraním. Byl bych rád za připomínky a návrhy na dílčí vylepšení.
Lidé kteří zapomenou svou minulost jsou odsouzeni k tomu aby ji prožili znovu.

Uživatelský avatar
Dranel
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 pro, 2008 21:58

Příspěvekod Dranel » stř 14 led, 2009 17:34

Dovolím si ještě zareagovat:

Ono vůbec nezáleží na rozlišení monitoru, tak, jako na viewportu - tedy viditelné ploše, do které má web možnost se vměstnat. Pro dnešní dobu (2009) se tvoří weby většinou fixní (s šířkou 960 px) nebo procentuální (kde je šířka webu nějakých 90 %, aby se nedotýkal úplně okrajů). Řešení špatné čitelnosti dlouhých řádků spočívá v max-width.
Končím s airsoftem a prodávám: AČR, US, ACU, MOLLE, ESS, M4

Uživatelský avatar
Dranel
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 pro, 2008 21:58

Příspěvekod Dranel » stř 14 led, 2009 21:52

A ještě bych dal hodnostem horní a dolní margin a avataru border ;-). No a když už jsme u toho, tak písmo v patičce není téměř vidět a header (nebo jak to nazvat) je přeplácaný. Česká vlajka může jít pryč. Text může jít nějak do rámečku, aby tam nebyl jen tak ledabyle pohozen, bannery mohou jít pod fórum (nad patičku), toplist vyhodit no a nadpis. Hlavní nadpis. S tím máme také problémy :-)
Končím s airsoftem a prodávám: AČR, US, ACU, MOLLE, ESS, M4

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » stř 14 led, 2009 22:05

Dranel píše:A ještě bych dal hodnostem horní a dolní margin a avataru border ;-). No a když už jsme u toho, tak písmo v patičce není téměř vidět a header (nebo jak to nazvat) je přeplácaný. Česká vlajka může jít pryč. Text může jít nějak do rámečku, aby tam nebyl jen tak ledabyle pohozen, bannery mohou jít pod fórum (nad patičku), toplist vyhodit no a nadpis. Hlavní nadpis. S tím máme také problémy :-)


Text v patičce řešit nebudu. Splňuje to licenci a mě to stačí. :lol:

Header, neboli hlavička :lol: mě připadá ok. Vlajka je tam protože se mi nechce hrabat v kódu abych zabil tu ikonu, krom toho jsme převážně české fórum.
Ten text no, možná by trochu úpravu snesl.
Banner vojska je nahoře schválně stejně tak jako Aukro (které nevidím bo mám ABP), vojsko kvůli hostingu a aukro prakticky taky. Žádné další bannery do hlavy nepřijdou.
Toplist mě nevadí a vidím jak si vedeme, krom toho se přes to rychle dostanu na statistiky vyhledávání.

BTW vy jedete na phpbb3 a my ne dvojce. 8)

Uživatelský avatar
Dranel
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 pro, 2008 21:58

Příspěvekod Dranel » čtv 15 led, 2009 22:56

Duke píše:Text v patičce řešit nebudu. Splňuje to licenci a mě to stačí. :lol:

Když říkáš 8)

Duke píše:Header, neboli hlavička :lol: mě připadá ok. Vlajka je tam protože se mi nechce hrabat v kódu abych zabil tu ikonu, krom toho jsme převážně české fórum.

Jakou ikonku? Jinak to, že jsme české fórum pozná každý dle jazyka :-)

Duke píše:Banner vojska je nahoře schválně stejně tak jako Aukro (které nevidím bo mám ABP), vojsko kvůli hostingu a aukro prakticky taky. Žádné další bannery do hlavy nepřijdou.

A ty nemohou být pod fórem? Jde mi o to, že se důležité informace zbytečně odsunují níž a níž...

Duke píše:Toplist mě nevadí a vidím jak si vedeme, krom toho se přes to rychle dostanu na statistiky vyhledávání.

To samé jak s bannerem. Jinak pro statistiky stačí odkaz ;-)

Duke píše:BTW vy jedete na phpbb3 a my ne dvojce. 8)

Jakou to má souvislost? :shock: :)
Končím s airsoftem a prodávám: AČR, US, ACU, MOLLE, ESS, M4


Zpět na „Novinky“