Ukrajina - Krym

Válka v Gruzii, Kosovo,Válka ve Vietnamu,...
LT.Michal
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 380
Registrován: úte 24 pro, 2013 2:13
Bydliště: Zvolen

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod LT.Michal » pát 31 říj, 2014 23:53

pan Putin nech sa uz niekde konecne schova, hlavne ze je to uz miernejsie a dufam ze boje pomaly ustupia

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » pon 1 pro, 2014 17:59

V Doněcku zavraždili novináře. Psal o místní mafii
Zavražděného ukrajinského novináře našli policisté o víkendu ve vesnici poblíž Slavjansku. Oleksandr Kučinskij a jeho žena se patrně stali oběťmi loupežného přepadení, informoval v pondělí web Kyiv Post.

Kučinskij byl šéfredaktorem doněckých novin zaměřených na kriminální případy. Ministerstvo vnitra uvedlo, že pachatelé manžele ubodali. Úřad dodal, že vražda patrně nesouvisí s profesí Kučinského.

Sedmapadesátiletý investigativní novinář se zaměřoval na organizovaný zločin v Donbasu. Známým se stal díky knize 'Kronika doněcké mafie'. Soustředil se na činnost gangů v Luhanské a Doněcké oblasti, která dosáhla vrcholu v devadesátých letech. Do této doby spadá vražda prezidenta známého fotbalového klubu Šachtar Doněck Akhata Bragina. Vedení klubu po něm převzal jeden z nejbohatších mužů Ukrajiny Rinat Achmetov.

Kód: Vybrat vše

http://echo24.cz/a/wv5Mm/v-donecku-zavrazdili-novinare-psal-o-mistni-mafii


Boj o doněcké letiště sílí, podle Ukrajiny dodalo Rusko separatistům munici
Ukrajinská armáda tvrdí, že ruské speciální jednotky bojují po boku separatistů o doněcké letiště. Kyjev obviňuje Moskvu, že do oblasti navíc dodala dělostřeleckou munici.

Podle mluvčího ukrajinské vlády Andrije Lysenka přivezl konvoj z Ruska munici na východ Ukrajiny v neděli.


Projekt Novorusko krachuje. Separatisty vytlačují kozáci
Na východě Ukrajiny se žádný jednotný stát pod záštitou Ruska nerýsuje. Naopak. V oblasti bojuje čím dál víc militantních skupin, které se snaží získat moc pro sebe.

Projekt Novorusko", který měl za cíl vytvořit na východě Ukrajiny nový stát se silnou vazbou na Rusko, je v rozkladu. Ne ale vinou Kyjeva.

V oblasti se vyskytuje čím dál víc militantních skupin. Ty odmítají uznávat dosazené autority a snaží se získat moc pro sebe.

Stále více se prosazují například kozáci, kteří měli v tomto regionu v minulosti značný vliv.

Hladové vzpoury Donbasu

"Projekt Novorusko, který se pokoušeli prosazovat ruští žoldáci, zanikl. Nemá prakticky žádné stoupence. Separatisté nemohou zvládnout odpor pokojných obyvatel," tvrdí mluvčí ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Andrij Lysenko.

Kód: Vybrat vše

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/projekt-novorusko-skomira-separatisty-vytlacuji-kozaci/r~8d18166074bb11e49e4b0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=B&utm_term=position-16
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 27 pro, 2014 9:53

Povstalci v Donbasu se údajně stahují z dohodnuté linie příměří

Hlavní část povstaleckých sil na Donbasu se o víkendu stáhla od linie dotyku s ukrajinskými jednotkami. Oznámil to v pondělí v Kyjevě ukrajinský armádní analytik Dmytro Tymčuk. Z fronty se podle něj stáhli hlavně příslušníci ruské armády a ruští dobrovolníci. Povstalecké oddíly ale v několika sektorech linie příměří zůstávají.

"Během víkendu byl v Luhanské a Doněcké oblasti zaznamenán odchod základní části jednotek ruských a teroristických vojsk od linie dotyku s ukrajinskými vojsky," citoval z Tymčukovy analýzy ukrajinský zpravodajský server Cenzor.

Povstalecká vojska nicméně v několika sektorech na svých pozicích zůstávají. Jde zejména o zhruba čtyřicetikilometrový úsek mezi městy Lysyčansk a Pervomajsk v Luhanské oblasti a některé sektory fronty u Doněcka a měst Telmanove a Novoazovsk v Doněcké oblasti.

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c3-63291160-090000_d-63291160-povstalci-v-donbasu-se-udajne-stahuji-z-dohodnute-linie-primeri


Ukrajina ruší neutralitu, má zájem o vstup do NATO

Ukrajinský parlament v úterý schválil zrušení neutrality a rozhodl, že země bude usilovat o členství v Severoatlantické alianci. Pro návrh, který předložil prezident Petro Porošenko, hlasovalo 303 ze 450 poslanců.

Podle Kyjeva neutralita neodvrátila ruskou agresi, a není tak odůvodněná. Prezident Porošenko vstup do NATO přislíbil kvůli ruské podpoře východoukrajinských rebelů, píše BBC. Rusko zásobování rebelů zbraněmi odmítá a proti rozhodnutí Ukrajiny se ostře ohradila.

Pro Porošenka je zapojení do aliance a do Evropské unie pro Ukrajinu cestou, která nemá alternativu. "Napravili jsme chybu a hlasovali proti postavení mimo bloky," napsal prezident na Facebooku v reakci na výsledky hlasování.

Podle názoru ukrajinských poslanců přispěje odmítnutí neutrality k integraci země do evropského a euroatlantického prostoru. Ministr zahraničí Pavlo Klimkin v debatě o návrhu zákona prohlásil, že nový status Ukrajině napomůže prosazovat svou zahraniční politiku v souladu s národními zájmy a možnostmi.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil zrušení ukrajinské neutrality za nový krok ke zvýšení napětí ve vztazích s Moskvou. "Je to kontraproduktivní, jen to zesiluje konfrontaci," řekl novinářům v Moskvě.

"Vytváří se iluze, že přijetím podobných zákonů lze vyřešit hlubokou vnitropolitickou krizi na Ukrajině," řekl ministr. Daleko rozumnější by podle něj byl dialog Kyjeva s povstalci.

Podle stálého představitele Ruska při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Andreje Kelina jde o nepřátelský akt vůči Moskvě, který ale Ukrajině nic konkrétního nepřinese.

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c3-63296600-090000_d-63296600-ukrajina-rusi-neutralitu-ma-zajem-o-vstup-do-nato


Ruský humanitární konvoj tajně dopravil desítky bývalých vojáků na[size=150] Ukrajinu[/size]

Z ruského Jekatěrinburgu odcestovaly na východní Ukrajinu desítky bývalých příslušníků ruských speciálních jednotek, na Donbas je tajně dopravily humanitární kolony vypravené z Ruska. V rozhovoru pro místní server Jekatěrinburg on-line to ve čtvrtek uvedl šéf jekatěrinburských válečných veteránů Vladimir Jefimov. Od léta prý vyslal na Dobas šedesátku bývalých vojáků ruské armády.

Verbováním veteránů se Jefimov zabýval ještě před březnovou anexí ukrajinského Krymu. Po záboru vysílal dobrovolníky do Doněcké a Luhanské oblasti, kde od dubna proruští radikálové bojují proti jednotkám ukrajinské armády. Ruští veteráni tam podle Jefimova mají "zavést pořádek".

Rusko-ukrajinskou hranici překročili ruští žoldnéři v kolonách, které s humanitárním nákladem na Donbas vysílá Rusko, přiznal Jefimov. Moskva jakýkoli podíl na organizování dobrovolnických oddílů odmítá, odbavení na hranicích ale probíhá bez účasti ukrajinských celníků. Na Donbas už od léta Rusko vyslalo deset humanitárních kolon. Někteří ruští bojovníci prý pronikli na Ukrajinu i jako doprovod vozidel Mezinárodního výboru Červeného kříže.

Jefimov jekatěrinburský server informoval i o výši platů, které ruští veteráni bojující na východě Ukrajiny pobírají. Řadoví vojáci si prý měsíčně přijdou na 90 000 rublů (39 000 korun), důstojníci na 150 000, ale třeba i 240 000 rublů (až 103 000 korun).

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c3-63299760-090000_d-63299760-rusti-vojaci-na-ukrajinu-humanitarni-konvoje-tajne-dopravily-vojaky


Putin schválil novou doktrínu: Největší hrozbou pro Rusko je rozšiřování NATO
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal aktualizovanou vojenskou doktrínu. Podle ní patří k hlavnímu vnějšímu nebezpečí pro Rusko rozšíření bojových kapacit Severoatlantické aliance (NATO), americká koncepce rychlého úderu na globální úrovni či destabilizace sousedních zemí.

Na domácí úrovni Rusko čelí hrozbám z "akcí zaměřených na násilnou změnu ruského ústavního pořádku, destabilizaci politického a sociálního prostředí, dezorganizaci chodu státních orgánů, nezbytných civilních a vojenských zařízení a informační infrastruktury."

V dokumentu se ale zároveň konstatuje, že pravděpodobnost zahájení totální války proti Rusku klesá.

Moskva si v doktríně vyhrazuje právo preventivního jaderného úderu a ochrany národních zájmů v arktické oblasti vojenskými prostředky. Mezi nejvážnější vnitřní rizika jmenuje aktivity vedoucí k destabilizaci země a teroristickou činnost.

Podle zpravodajství ruské státní televize RT je oproti dosavadní doktríně novinkou zdůraznění nebezpečí expanze NATO, a dalšího budování jeho vojenských kapacit. Autoři doktríny také uvedli, že aliance budovala svou pozici globálního hráče tím, že konstantně porušovala mezinárodní právo.

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c3-63301770-090000_d-63301770-putin-schvalil-novou-doktrinu-nejvetsi-hrozbou-pro-rusko-je-rozsirovani-nato
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 7 led, 2015 21:52

Pravoslavné Vánoce ve znamení modliteb za mír na Ukrajině
Moskva/Kyjev – Patriarcha Kirill, hlava ruské pravoslavné církve, vybídl během noční bohoslužby v moskevském chrámu Krista Spasitele k modlitbám za mír a usmíření na Ukrajině. Konflikt mezi ukrajinskými vojsky a proruskými separatisty si od dubna vyžádal už více než 4 700 obětí.

Kirill ve svém kázání připomněl tisíc let od pokřtění Rusi za časů kyjevského knížete Vladimíra a zdůraznil "sepětí pravoslavných národů historické Rusi", přičemž tyto staleté svazky mezi Rusy, Ukrajinci a Bělorusy "nemohou žádné dočasné otřesy a zkoušky ani žádné vnější síly zpřetrhat".

Ukrajinský prezident Petro Porošenko ve svém vánočním projevu vyzval krajany, aby se modlili za vojáky, kteří brání Ukrajinu. "Hluboká podstata svátku spočívá ve víře, naději, lásce a zvláště pak v míru," řekl. Podle pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) se situace na východě Ukrajiny opět zhoršuje a příměří porušují obě strany.

Kód: Vybrat vše

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/297373-pravoslavne-vanoce-ve-znameni-modliteb-za-mir-na-ukrajine/
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

LT.Michal
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 380
Registrován: úte 24 pro, 2013 2:13
Bydliště: Zvolen

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod LT.Michal » ned 1 úno, 2015 16:53

ako sa to nakoniec vyvinulo? vstupia do nato?

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 7 úno, 2015 9:39

Nn. Otázka je jestli má NATO vůbec smysl, když stejně nefunguje jako jedne celek a každý myslí jen na sebe. Jinak by Chápali ohrožení Polska a pobaltských států a hend na začátku by tvrdě vystoupili proti akcím Rusů na Krymu. Tím by to nemusleo vygradovat ve válku.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2742
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Duke » sob 14 úno, 2015 18:55

V textu dohody z Minsku o stažení vojenské techniky z frontové lini v Ukrajině je zmíněn MLRS Tornado-S (https://en.wikipedia.org/wiki/9A52-4_Tornado) , což je čistě ruský raketový systém. Holt ruští dovolenkáři s ruskou technikou.

Text dohody:
https://en.wikipedia.org/wiki/Minsk_II# ... ulltext-17 (anglicky)
http://www.osce.org/ru/cio/140221?download=true (rusky)

LT.Michal
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 380
Registrován: úte 24 pro, 2013 2:13
Bydliště: Zvolen

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod LT.Michal » ned 15 úno, 2015 20:31

to ano nato by som tiez charakterizoval ze kazdy sam pre seba a nie spolupomoc alebo nie velka spolupraca

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 18 úno, 2015 19:02

Obklíčené Debalceve padlo, armáda prý ztratila 3000 mužů

Ukrajinská armáda se stáhla z města Debalceve, které bylo řadu týdnů obklíčené povstaleckými vojsky.
V bojích padly dva až tři tisíce vojáků, stovky dalších vzbouřenci zajali.
Doněčtí separatisté mezitím ohlásili začátek odsunu těžké techniky, Dabalceve se však netýká.

Obklíčené jednotky ukrajinské armády ve středu vyklidily strategicky důležitou železniční křižovatku Debalceve a po lednovém ústupu z doněckého letiště utrpěly druhou těžkou porážku v boji o separatistický Donbas. Podle odhadu povstalců vládní vojsko ztratilo v Debalceve dva až tři tisíce vojáků, stovky dalších se prý vzdaly nebo upadly do zajetí. Kyjev ústup z města označil za "příklad efektivního velení".

Rozkaz vyklidit Debalceve dostaly ukrajinské jednotky ve středu ráno od prezidenta Petra Porošenka. Vojáci k ústupu použili silnici do 50 kilometrů vzdáleného města Artemivska. Porošenko pak odletěl na východ Ukrajiny, aby ustupující vojska podpořil a velitelům předal vysoká vyznamenání.

Vedení samozvané Doněcké lidové republiky odhaduje počet ukrajinských vojáků zabitých v Debalceve na dva až tři tisíce. "Předpokládali jsme, že v obklíčení je deset tisíc mužů, až tři tisíce z nich přišly o život," řekl novinářům náměstek doněckého "ministra obrany" Eduard Basurin.

Odchod ukrajinských vojáků proběhl v bojových podmínkách, silnici z Debalceve do Artemivska povstalci ostřelovali z okolních výšin, uvedla agentura Unian. Reportér agentury AP viděl na silnici z Debalceve desítky ustupujících ukrajinských vojáků, zjevně rozhořčených, že do obleženého města nedorazily posily. Vyčerpaní bojovníci cestovali na nákladních automobilech, jiní, zranění a pokrytí prachem, odcházeli z obklíčení pěšky.

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c1-63553790-ukrajinska-armada-udajne-vyklizi-obklicene-debalceve-mrtvych-jsou-stovky
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2742
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Duke » stř 18 úno, 2015 23:15

Tak Porošenko buď pročistí armádu a rozvědku, získá opět iniciativu a obnoví morálku, nebo může zapomenout na to, že by ukrajinská armáda mohla kdy podpořit diplomacii na východě.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 19 úno, 2015 21:01

Ukrajinská rada vyslyšela Porošenka, schválila pozvání mírových jednotek

Ukrajinská bezpečnostní rada schválila návrh prezidenta Petra Porošenka pozvat do země mezinárodní mírové jednotky.
Podle Porošenka Rusko neplní mírové dohody.
Porošenkův návrh přišel poté, co se ukrajinská armáda musela za velkých ztrát stáhnout z východoukrajinského Debalceve.


Ukrajinská bezpečnostní rada státu v noci na čtvrtek schválila návrh prezidenta Petra Porošenka pozvat do země mezinárodní mírové jednotky. Oznámil to tajemník rady Oleksandr Turčynov. Podle představ Kyjeva by tyto síly měly být rozmístěny v Donbasu podél frontové linie a na hranici s Ruskem.

Příslušnou výzvu adresovanou Radě bezpečnosti Organizace spojených národů a Evropské unii by podle šéfa Rady národní bezpečnosti a obrany nyní mělo připravit ministerstvo zahraničí. Její konečné schválení pak přísluší parlamentu.

Turčynov dodal, že rada toto rozhodnutí přijala s ohledem na neustálé porušování mírových dohod Ruskem a "ilegálními ozbrojenými skupinami v Donbasu" kontrolovanými Moskvou.

Návrh na pozvání přednesl Porošenko ve středu večer na zasedání bezpečnostní rady státu. Odůvodnil to tím, že Rusko podle něj neplní mírové dohody.

"Předběžně" už mírovou misi konzultoval s prezidenty Francie a Ruska a německou kancléřkou minulý týden při summitu v Minsku. Nyní Porošenko hodlá zahájit další konzultace se zahraničními partnery.

Podle BBC bude o situaci na Ukrajině ve čtvrtek telefonovat čtveřice účastníků minského summitu.

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c1-63557540-ukrajinska-rada-vyslysela-porosenka-schvalila-pozvani-mirovych-jednotek


Na východě Ukrajiny se dál bojuje. Povstalecké zóny jsou bez plynu

Separatisté po dobytí východoukrajinského Debalceve zintenzivnili útoky směrem na město Mariupol.
Doněčtí povstalci navrhli Kyjevu výměnu bojovníků zajatých v Debalceve na východě Ukrajiny.
Podle zástupců separatistů mezitím Ukrajina "barbarsky" zastavila dodávky zemního plynu do povstaleckých oblastí.

Z Debalceve odešlo 90 procent ukrajinských vojáků a město je plně pod kontrolou separatistů. Palba v okolí Debalceve ale neustala a povstalci v noci obsadili další tři okolní obce. Podle separatistů armáda ostřeluje Doněck, podle Kyjeva vzbouřenci soustřeďují síly u Mariupolu. Povstalečtí velitelé tvrdí, že tento důležitý přístav na březích Azovského moře ovládnou do dvou týdnů.

Ukrajinská armáda ve středu v Debalceve utrpěla těžkou porážku a pod tlakem povstaleckých oddílů musela důležitou železniční křižovatku vyklidit. Informace o obětech se různí, vzbouřenci počítají ukrajinské ztráty na tisíce, Kyjev hovoří o desítkách mrtvých. Vzbouřenci zřídili v Debalceve vojenské velitelství a mrtvé vyvážejí za hranice do ruského Rostova.

Debalcevské nádraží, strategicky významná železniční křižovatka mezi Doněckem a Luhanskem, je srovnáno se zemí. Povstalecké zdroje uvedly, že někdejší nádraží připomíná měsíční krajinu, prostor je pokryt krátery po raketách a dělostřeleckých granátech.

Povstalci oznámili, že jižně od Debalceve v noci na čtvrtek armáda ztratila dalších 40 mužů. Separatistické jednotky podle mluvčího povstaleckého ministerstva obrany Eduarda Basurina obsadily v okolí obce Hostra Mohyla, Savelivka a Bulavyne. Armáda údajně v noci dvanáctkrát porušila příměří, což podle Basurina vyvolalo náležitou odpověď povstaleckých zbraní.

Doněcká radnice uvedla, že armádní jednotky po delší době obnovily ostřelování města. Šest dělostřeleckých granátů prý dopadlo do dvou obytných čtvrtí a pobořilo několik domů. Útok, který velení ukrajinské armády popřelo, se podle povstalců obešel bez obětí.

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c1-63559990-na-vychode-ukrajiny-se-dal-bojuje-povstalecke-zony-jsou-bez-plynu


Tj. armádě bohužel asi láme vaz pokles morálky a podpory obyvatel po trvale zhrošující se situaci. Další problém bdue nedostatek financí na obnovu armády, zajištění samotných vojáků a obnovu země. Ono i to, že Ukrajinu celý svět obětoval podporuje pak Ukrajinec v přesvědčení o beznadějnosti jejich boje.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 8 bře, 2015 13:26

Juncker chce evropskou armádu. Ukázala by Rusku, že obranu myslíme vážně, řekl

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se přiklonil k nezbytnosti vytvoření společné evropské armády.
"Armáda by nám pomohla utvářet společnou zahraniční a bezpečnostní politiku a brát na vědomí odpovědnost Evropy ve světě," vyložil Juncker.
Evropská armáda by však neměla představovat konkurenci Severoatlantické alianci.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se vyslovil pro vytvoření společné evropské armády. V rozhovoru pro vydání německého nedělníku Welt am Sonntag řekl, že společná armáda by Rusku ukázala, že to Evropská unie s obranou svých hodnot myslí vážně.

O potřebě společné evropské armády se hovoří dlouhá léta. Jejím zastáncem je i nynější šéf unijní exekutivy. "Evropská armáda není od toho, aby byla hned nasazena. Ale společná armáda Evropanů by Rusku dala najevo, že to s obranou hodnot Evropské unie myslíme vážně," řekl Juncker.

"Taková armáda by nám pomohla utvářet společnou zahraniční a bezpečnostní politiku a společně brát na vědomí odpovědnost Evropy ve světě," vyložil Juncker. Evropská armáda by však podle něj neměla představovat konkurenci NATO.

Kód: Vybrat vše

http://zahranicni.ihned.cz/c1-63646160-juncker-chce-evropskou-armadu-ukazala-by-rusku-ze-obranu-myslime-vazne-rekl
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2742
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Duke » ned 8 bře, 2015 15:33

Já mám pocit, že společná evropská armáda by akorát ukázala, jak moc špatně na tom jsme.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4529
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 15 bře, 2015 9:05

No hlavně máme NATO, tak proč budovat další paralelní armádu. Ostatně můžou těch organizací zakládat kolik chtějí, ale bude to k ničemu, když se do armády nebude investovat. Limit kolik minimálně musí členský stát NATO dávat na zbrojení plní jen tři země. Navíc jí stejně ani nikdo nechce pouít dokud nepůjde o něj nebo z toho nebude mít jasný zisk. To jsou dva hlavní problémy.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Vizi
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 5 bře, 2015 16:40

Re: Ukrajina - Krym

Příspěvekod Vizi » čtv 19 bře, 2015 17:17

Ahojte, máte nějaké oblíbené weby (v češtině/angličtině) ohledně průběhu války na Ukrajině (bojové akce/politika/postavení)? Zatím používám
https://twitter.com/rConflictNews
https://twitter.com/Conflict_Report
http://en.censor.net.ua/news/all
http://liveuamap.com/
ale hledám ještě další a podrobnější, ideálně ve stylu liveuamap.


Zpět na „Poválečné období“