Stránka 1 z 1

Náhorní Karabach

Napsal: stř 7 říj, 2020 15:56
od Michal Kroužek
Náhorní Karabach

Zpívala donbaským separatistům, teď přijela do Náhorního Karabachu. ‚Kočky vědí, kam se schovat,‘ říká

Ve válce múzy nemlčí, pokusila se dokázat populární ruská zpěvačka Julia Čičerinová. Vystoupila v Náhorním Karabachu, ale neobešlo se to bez smrtelně nebezpečných situací. Jedna ji potkala už cestou do hlavního města neuznané republiky Stěpanakertu, další pak už přímo v něm, kdy musela uprchnout do krytu, kde se setkala se zvláštním zpravodajem Českého rozhlasu v Náhorním Karabachu.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/stepanakert-nahorni-karabach-cicerinova_2010061556_pj


Na hlavní město Náhorního Karabachu dopadají rakety. Útok zažil i zpravodaj Českého rozhlasu
Válka o arménskou enklávu Náhorní Karabach v Ázerbájdžánu stále tragičtěji dopadá na civilní obyvatelstvo z obou stran konfliktu. Ty se navzájem obviňují z raketových útoků na civilní objekty. Jak se ale podobné informace dají ověřit? Jenom na místě a na vlastní oči. Autentickou reportáž přináší zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu. Poslechněte si ji.

Voják nám ukazuje, kam zhruba dopadla raketa, která nás zahnala do krytu pod ministerstvem obrany. Po skončení poplachu nám na ulici člověk v maskáčích nabízí, že nás tam odveze.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/nahorni-karabach-stepanakert-armenie-azerbajdzan_2010071004_pj

Re: Náhorní Karabach

Napsal: čtv 3 pro, 2020 20:09
od Michal Kroužek
Válka zničila i největší farmu v Zakavkazsku. Své pozice tam měli vojáci Náhorního Karabachu

V Náhorním Karabachu začínají počítat ztráty způsobené téměř dvouměsíční válkou mezi Armény a Ázerbájdžánci. Zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Martin Dorazín se vydal na největší dobytčí farmu v Zakavkazsku, která v důsledku ozbrojeného konfliktu silně utrpěla.

Správce této farmy je pan Kamo. Popisuje, co se tady stalo. Rakety, letecké bomby zasáhly sklady s krmivy, se zrním pro krávy a také nedaleké kravíny. Všude kolem se ještě v době války válely mrtvé krávy – desítky kusů. Teď už tady nejsou. Zbyly jen trosky kravínů.

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/nahorni-karabach-farma-bombardovani_2012031636_pj