Dění na Ukrajině

Válka v Gruzii, Kosovo,Válka ve Vietnamu,...
Smrtibič
Četař
Četař
Příspěvky: 51
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Dění na Ukrajině

Příspěvekod Smrtibič » sob 25 srp, 2018 9:33

Dění na UkrajiněUkrajina slavila vojenskou přehlídkou. Rusko se posmívá kouřícím tankům

Kyjev - Ukrajina dnes slaví výročí nezávislosti, centrem Kyjeva pochodovalo na 4500 vojáků s 250 kusy techniky. Přehlídku zahájili veteráni bojů s proruskými separatisty na východě země. Pozemní přehlídku provázela po letech i letecká část.

Prezident Petro Porošenko zdůraznil, že "kompas našeho státu neochvějně míří na Západ", a kritizoval pravoslavnou církev, která je podle něj podřízena Moskvě a schvaluje "hybridní válku, kterou proti Ukrajině vede Rusko Vladimira Putina".

Kód: Vybrat vše

https://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/232964-ukrajina-slavila-vojenskou-prehlidkou-rusko-se-posmiva-kouricim-tankum/Ukrajina slaví 27 let nezávislosti. „Neodvratně směřujeme do EU a NATO,“ oznámil Porošenko
Ukrajina si připomíná 27 let nezávislosti. Prezident Petro Porošenko na vojenské přehlídce v Kyjevě řekl, že chce přímo v ústavě zakotvit odhodlání státu ke vstupu do Severoatlantické aliance a Evropské unie. „Kompas našeho státu neochvějně míří na Západ,“ uvedl. Na návštěvě Kyjeva je během oslav i poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton. Podle něj Ukrajina udělala pokrok do NATO, ale více práce je před ní. Přehlídky se účastnili i čeští vojáci.

„Nezapomeneme na hrdiny padlé v boji proti ruské agresi. A neodpustíme,“ prohlásil Porošenko na vojenské přehlídce, při které centrem Kyjeva pochodovalo na 4500 vojáků s 250 kusy techniky. Ohlásil také, že parlamentu, který se sejde 4. září, předloží návrh zakotvit v ústavě směřování země do Severoatlantické aliance a Evropské unie.

Kód: Vybrat vše

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2574805-ukrajina-slavi-27-let-nezavislosti-neodvratne-smerujeme-do-eu-a-nato-oznamil-porosenko

Smrtibič
Četař
Četař
Příspěvky: 51
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Smrtibič » sob 25 srp, 2018 9:35Parade in Kiev on the Independence Day of Ukraine and the display of new models of equipment 2018U u nás výročí roků 1918, 1938, 1968 a nic. Jen Babiš vládnoucí s komunisty udělal projev k výročí okupace Československa.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4402
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 22 úno, 2019 18:49

Bělorusko vyváží do unie statisíce tun uhlí, nemá přitom doly. Stopa vede na Donbas
Ačkoli Bělorusko nemá uhelné doly, export suroviny ze země vloni mnohonásobně vzrostl. Vyvolává to podezření o původu uhlí a antracitu. Podle Radia Svoboda pochází z dolů na východě Ukrajiny, které jsou pod kontrolou separatistů a de facto Ruska. Surovinu pak Bělorusko vyváží i do států Evropské unie a velká část míří na Ukrajinu, která přitom obchod s donbaskými separatisty zakázala.

Podle dat běloruské nezávislé televize Belsat vyvezlo Bělorusko v roce 2017 celkem 164 900 tun uhlí, v roce 2018 už to přitom bylo 853 900 tun v hodnotě 74,9 milionu dolarů, co je v přepočtu 1,7 miliardy korun. Sama země uhlí téměř nepoužívá, jako palivo využívá ruský plyn.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/uhli-antracit-belorusko-vychodni-ukrajina-rusko-eu-obchod_1902221240_haf
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Corp. Anderson
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 164
Registrován: pát 22 úno, 2013 19:56

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Corp. Anderson » ned 26 dub, 2020 16:51

Rok komika v čele Ukrajiny. Jak se země změnila pod Zelenským?
Už je to rok, co komik Volodymyr Zelenskyj usedl do prezidentského křesla. Místní média přinesla přehled toho, co před rokem zemi slíbil. A kolik se toho splnilo.

Před rokem slíbil, že vyvede Ukrajinu z temnoty. A za 365 dní se toho stalo opravdu hodně, upozorňuje ukrajinský web Ukrinform. Mnohem více práce ale ukrajinského prezidenta ještě čeká. Zelenskyj se ujmul vlády ve chvíli, kdy se Ukrajina nacházela ve stavu roztříštěnosti. Situaci komplikovala i válka na Donbasu, jejíž ukončení se stalo pro nově zvoleného prezidenta klíčovým úkolem. Po dvou měsících jeho vládnutí proběhly volby do Verchovné rady, o měsíc později byla nově zvoleným ukrajinským parlamentem sestavena nová vláda v čele s Oleksijem Hončarukem. Zákonodárná a výkonná moc v zemi tedy získaly úplně novou podobu. Za rok ukrajinská vláda zažila kardinální změny a k její úplnému restartování došlo celkem třikrát.

Kód: Vybrat vše

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-komika-v-cele-ukrajiny-jak-se-zeme-zmenila-pod-zelenskym-102439


Zpět na „Poválečné období“