Kosovo

Válka v Gruzii, Kosovo,Válka ve Vietnamu,...
Uživatelský avatar
Edelweiss
Poradce
Příspěvky: 187
Registrován: úte 27 bře, 2007 10:44
Bydliště: -VALHALLA-
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Edelweiss » úte 17 čer, 2008 20:39

Jo a ještě jeden postřeh,Albánci mají územní nároky ještě na tyto státy,Černá Hora,Albánie,Makedonie.Pakliže budou území chtít získat a etnicky očistit stejným způsobem jako to dělali se Srby,máme se nač těšit.Že se o to pokusí je skoro absolutní jistota,první tah jim vyšel

Obrázek
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Obrázek

Sonny
Četař
Četař
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 13 zář, 2007 19:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sonny » pát 20 čer, 2008 19:54

Tak za prvé, souhlasím s Edelweissem. Otázka samostatnosti Kosova je celkem citlivou věcí a VÍM, že Kosovo a Metochie nárok na samostanost nemá. Už jsme to sem někam psal proč. A taky bych rád, aby se zde ti "zastánci" samostatnosti zamysleli nad na postojem západu a zemí, které dříve podepsali Mnichov. Už to samo za něco mluví.
Za další, přemýšlejte, co je asi amerika, když bombarduje Bělehrad ( asi byste tam měli někteří raději zajet a přesvědčit se, jak to tam dodneška vypadá) bez ohledu na civilní ztráty. Hezký případ je i rozhovor mezi americkým pilotem a věží, když se pilot ptá, proč má střílet na sedláky v traktorech je mu prostě odpovězeno, že jsou to maskovaný tanky. A to není výmysl, tak to opravdu bylo....
KFOR stojí stejně za starou bačkoru jako amíci. Mají tam udržovat pořádek a ne dohlížet na to, aby ten albánskej ksin.... vypaloval kláštery - důkazy osídlení pravoslavným obyvatelstvem. A když pak pár Srbů vezme teda zákon do svých rukou, jsou proto teroristi? Když tady komukoliv z vás zabiju matku a vás vystěhuju ho z baráku, budete mě mít rádi? Já říkám, že ani HOV.. .

"Srby násilně odváželi z jejich domů představitelé KFOR (mírotvůrci) a následně jejich domy ničily albánské banditské formace, zapalovaly chrámy a kláštery (monastýry). Mezinárodní síly určené k ochraně obyvatelstva se ukázaly být k tomu zcela nezpůsobilé."

To oni asi ti komunisti věděli co mluvili, když američany označili za vrahy, kapitalistický prasata, hrdlořezy z wall streetu atd.

Tady si tom pánové něco přečtěte a na obrázky se podívejte, ať máte trochu představu.

Kód: Vybrat vše

http://www.pravoslav.or.cz/kosovo.htm

Uživatelský avatar
Edelweiss
Poradce
Příspěvky: 187
Registrován: úte 27 bře, 2007 10:44
Bydliště: -VALHALLA-
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Edelweiss » pon 23 čer, 2008 9:23

Mám obavu že mělo li by problém řešit Česko dopadlo by to asi takto -

Kód: Vybrat vše

http://youtube.com/watch?v=JExzJGaPK1s&feature=related

U nás je více než činy-řeči a populistická gesta.Absolutně nic se nenastuduje a vše se řeší bez přípravy,zbrkle na okamžitý popud.Pokud by u nás politici problémy studovaly a chtěli je řešit,tak je plno věcí jinak a Kosovo by nikdy neuznaly,je to proti zdravému rozumu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pon 23 čer, 2008 9:43

Co by si chtěl, když u nás neni stabilní vláda a co jedna udělá další hned zruší?

Hold lidi se vždycky chytnou na sladké řečičky zelených, ČSSD, KSČM a čekají a čekají. A dluhy rostou a rostou.
A když se dostane k moci pravice, tak lidi snad čekají, že do měsíce všechno to co zničila levice za ty leta svojí vlády napraví. Ať už špatnou ekonomiku, uřednícký moloch, nekoncepčnost nebo pokles morálky spolčnosti.
Ale to radši hned lidi jako ty začnou zkuhrat a hned běží do náruče komunistů.

Ad téma velkého Srbska. Jestli tu budou jen demagogické prohlášení zcestně přirovnávající Kosovo k Sudetám a hraní si na historii, ka to tu zamknu.
Sudety a Kosovo jsou jiné. Byla snad v československu krvavá občasná válka, která zasela mezi lidi nenávist? Ne
Když spolu nechtějí jednat, tak se ničeho stejně nedosáhne. Srbové se pořád cítí jako absolutní páni Kosova a Albánci chtějí zase pořád nezávislost.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Sonny
Četař
Četař
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 13 zář, 2007 19:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sonny » pon 23 čer, 2008 14:09

Sudety : Ale vlády, které tenkrát podepsaly Mnichov dnes opět podepisují samostatnost pro Kosovo twe, na to chtějí ty lidi poukázat, chápeš? A jsou to ty samé a mě prostě štve, že se k ním tak "vlezdopdelně" a bezhlavě přidáváme.
A Albánci nemají o čem jednat sakra. Buďto přijmou to, že jsou ti, co jsou tam "defacto" na návštěvě a budou se řídit podle Srbských zákonů, nebo můžou vypadnout. A pokud při tom budou dělat potíže, tak Srbům žádný OSN a jim podobní neměli bránit nasadit armádu. Ba naopak, ještě by jim měli pomoct.
A stejně tak, jako to platí ve všech ostatních zemích tohoto světa. Když tady budou např. Vietnamci dělat taky tavovej bugr, tak je tady taky nebude mít nikdo rád.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pon 23 čer, 2008 15:26

Chceš tam druhou občanskou válku viď?
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » pon 23 čer, 2008 22:53

Michal Kroužek píše:Chceš tam druhou občanskou válku viď?


Tohle podle mě nezaručí že tam nebude.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » úte 24 čer, 2008 9:59

Duke píše:Tohle podle mě nezaručí že tam nebude.

A co ti dneska dokáže něco zaručit?
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » úte 24 čer, 2008 12:45

Michal Kroužek píše:A co ti dneska dokáže něco zaručit?


Třeba Paroubek :lol: Ten mi zaručí i nezadluženej stát. :D

Uživatelský avatar
Edelweiss
Poradce
Příspěvky: 187
Registrován: úte 27 bře, 2007 10:44
Bydliště: -VALHALLA-
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Edelweiss » stř 25 čer, 2008 10:21

Že se vzrušujete,ani jeden politik nic nezaručí a to nikomu.Možnost bránit se mi dá jedině zbraň,ne slib nebo politika.
Z ústupků machometánům mi je na blití,nejsou to Slované a ještě jsou fest agresivní.Tyhle bych bombardoval ne Srby!!!A nepodsouvejte mi že Srby miluju jen mi přijde že si Srb v Srbsku může dělat co chce.Taky se Srbi do České politiky nemontují tak co.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.

Obrázek

Sonny
Četař
Četař
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 13 zář, 2007 19:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sonny » stř 25 čer, 2008 20:41

Chceš tam druhou občanskou válku viď?

Jakou občanskou válku, já mluvil o nasazení armády, to jest jako vojáků pravidelné Srbské armády bez toho, aby se jim tam montoval Brussel se svými slavnými lidskými právy....
Za další, rozhodně je podle mě lepší udržet přátelské vztahy se Srbskem, nežli Albánii atd...

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 25 čer, 2008 20:55

Sonny píše:
Chceš tam druhou občanskou válku viď?

Jakou občanskou válku, já mluvil o nasazení armády, to jest jako vojáků pravidelné Srbské armády bez toho, aby se jim tam montoval Brussel se svými slavnými lidskými právy....
Za další, rozhodně je podle mě lepší udržet přátelské vztahy se Srbskem, nežli Albánii atd...

Tim by si rozpoutal občanskou válku. Tomu se dokonce řiká občanská válka.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Edelweiss
Poradce
Příspěvky: 187
Registrován: úte 27 bře, 2007 10:44
Bydliště: -VALHALLA-
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Edelweiss » čtv 26 čer, 2008 12:02

Tomu se neříká občanská válka ale legitimní boj s terorizmem,což je zcela v pořádku.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.

Obrázek

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 26 čer, 2008 14:33

Edelweiss píše:Tomu se neříká občanská válka ale legitimní boj s terorizmem,což je zcela v pořádku.

Tak to nevim jak podle tebe vypadá občanská válka.
Obzvlášť když bereš Kosovo jakou součást Srbska, tak to občanská válka je.

Občanská válka je takový ozbrojený konflikt, v níž obě válčící strany tvoří (alespoň z části) obyvatelé jednoho státu bojující zpravidla na jeho území.


Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%8Dansk%C3%A1_v%C3%A1lka
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Sonny
Četař
Četař
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 13 zář, 2007 19:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sonny » čtv 26 čer, 2008 19:28

No tak za prvé by se dalo polemizovat o tom, zda Albánci vůbec OBYVATELÉ jsou. Za druhý občanská válka je podle mě od slova abčan a z toho usuzuji, že tedy bojují občané, potažmo tedy spíš civilové, což by zase nebyla pravda. Ale tohle už je trochu slovíčkaření.
A vůbec nevím, co se tu řeší. Prostě mojí slovanští bratři mají v této otázce mou plnou podporu a kdo to necítí stejně, ať se stydí.
Jo a jen tak bokem, ta jejich slavná UCK byla před rokem 99 v USA označena za teroristickou organizaci, jen aby bylo jasno.
EDIT Michal Kroužek: Pokud o tom nechceš mluvit jako o občanské válce, ale o souboji armád dvou zemí, tak tim už zase uznáváš Kosovo :wink:
Zamykám to tu. Xenofobní diskuze tu nepotřebujem.


Zpět na „Poválečné období“