Dění na Ukrajině

Válka v Gruzii, Kosovo,Válka ve Vietnamu,...
Smrtibič
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Dění na Ukrajině

Příspěvekod Smrtibič » sob 25 srp, 2018 9:33

Dění na UkrajiněUkrajina slavila vojenskou přehlídkou. Rusko se posmívá kouřícím tankům

Kyjev - Ukrajina dnes slaví výročí nezávislosti, centrem Kyjeva pochodovalo na 4500 vojáků s 250 kusy techniky. Přehlídku zahájili veteráni bojů s proruskými separatisty na východě země. Pozemní přehlídku provázela po letech i letecká část.

Prezident Petro Porošenko zdůraznil, že "kompas našeho státu neochvějně míří na Západ", a kritizoval pravoslavnou církev, která je podle něj podřízena Moskvě a schvaluje "hybridní válku, kterou proti Ukrajině vede Rusko Vladimira Putina".

Kód: Vybrat vše

https://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/232964-ukrajina-slavila-vojenskou-prehlidkou-rusko-se-posmiva-kouricim-tankum/Ukrajina slaví 27 let nezávislosti. „Neodvratně směřujeme do EU a NATO,“ oznámil Porošenko
Ukrajina si připomíná 27 let nezávislosti. Prezident Petro Porošenko na vojenské přehlídce v Kyjevě řekl, že chce přímo v ústavě zakotvit odhodlání státu ke vstupu do Severoatlantické aliance a Evropské unie. „Kompas našeho státu neochvějně míří na Západ,“ uvedl. Na návštěvě Kyjeva je během oslav i poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton. Podle něj Ukrajina udělala pokrok do NATO, ale více práce je před ní. Přehlídky se účastnili i čeští vojáci.

„Nezapomeneme na hrdiny padlé v boji proti ruské agresi. A neodpustíme,“ prohlásil Porošenko na vojenské přehlídce, při které centrem Kyjeva pochodovalo na 4500 vojáků s 250 kusy techniky. Ohlásil také, že parlamentu, který se sejde 4. září, předloží návrh zakotvit v ústavě směřování země do Severoatlantické aliance a Evropské unie.

Kód: Vybrat vše

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2574805-ukrajina-slavi-27-let-nezavislosti-neodvratne-smerujeme-do-eu-a-nato-oznamil-porosenko

Smrtibič
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 25 kvě, 2013 19:48

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Smrtibič » sob 25 srp, 2018 9:35Parade in Kiev on the Independence Day of Ukraine and the display of new models of equipment 2018U u nás výročí roků 1918, 1938, 1968 a nic. Jen Babiš vládnoucí s komunisty udělal projev k výročí okupace Československa.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4545
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 22 úno, 2019 18:49

Bělorusko vyváží do unie statisíce tun uhlí, nemá přitom doly. Stopa vede na Donbas
Ačkoli Bělorusko nemá uhelné doly, export suroviny ze země vloni mnohonásobně vzrostl. Vyvolává to podezření o původu uhlí a antracitu. Podle Radia Svoboda pochází z dolů na východě Ukrajiny, které jsou pod kontrolou separatistů a de facto Ruska. Surovinu pak Bělorusko vyváží i do států Evropské unie a velká část míří na Ukrajinu, která přitom obchod s donbaskými separatisty zakázala.

Podle dat běloruské nezávislé televize Belsat vyvezlo Bělorusko v roce 2017 celkem 164 900 tun uhlí, v roce 2018 už to přitom bylo 853 900 tun v hodnotě 74,9 milionu dolarů, co je v přepočtu 1,7 miliardy korun. Sama země uhlí téměř nepoužívá, jako palivo využívá ruský plyn.


Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/uhli-antracit-belorusko-vychodni-ukrajina-rusko-eu-obchod_1902221240_haf
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Corp. Anderson
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 183
Registrován: pát 22 úno, 2013 19:56

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Corp. Anderson » ned 26 dub, 2020 16:51

Rok komika v čele Ukrajiny. Jak se země změnila pod Zelenským?
Už je to rok, co komik Volodymyr Zelenskyj usedl do prezidentského křesla. Místní média přinesla přehled toho, co před rokem zemi slíbil. A kolik se toho splnilo.

Před rokem slíbil, že vyvede Ukrajinu z temnoty. A za 365 dní se toho stalo opravdu hodně, upozorňuje ukrajinský web Ukrinform. Mnohem více práce ale ukrajinského prezidenta ještě čeká. Zelenskyj se ujmul vlády ve chvíli, kdy se Ukrajina nacházela ve stavu roztříštěnosti. Situaci komplikovala i válka na Donbasu, jejíž ukončení se stalo pro nově zvoleného prezidenta klíčovým úkolem. Po dvou měsících jeho vládnutí proběhly volby do Verchovné rady, o měsíc později byla nově zvoleným ukrajinským parlamentem sestavena nová vláda v čele s Oleksijem Hončarukem. Zákonodárná a výkonná moc v zemi tedy získaly úplně novou podobu. Za rok ukrajinská vláda zažila kardinální změny a k její úplnému restartování došlo celkem třikrát.

Kód: Vybrat vše

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-komika-v-cele-ukrajiny-jak-se-zeme-zmenila-pod-zelenskym-102439

Wildblood
Rotný
Rotný
Příspěvky: 60
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Wildblood » sob 10 dub, 2021 20:21

Na východě Ukrajiny se střílí, Moskva a Kyjev se obviňují z provokací
Od konce března Ukrajina varuje před shromažďováním ruských vojsk u ukrajinských hranic, což výrazně zvyšuje napětí na východě země. Moskva a Kyjev se mezitím čím dál víc vzájemně obviňují z provokací.
Článek

Dynamika chování ukrajinské strany vytváří nebezpečí, zní v posledních dnech z Kremlu. Rusko usiluje o diskreditaci Ukrajiny na mezinárodní scéně a chce vyvolat paniku mezi obyvateli dočasně okupovaných území, reaguje Kyjev.

Ukrajinský ministr obrany Andrij Taran podle místních médií prohlásil, že „militarizace informačního prostoru, prohlášení o obnovení nepřátelských akcí a videonahrávky ukazující koncentraci ruské vojenské techniky“ má u obyvatel Ukrajiny vyvolat paniku.

Kód: Vybrat vše

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-vychode-ukrajiny-se-strili-moskva-a-kyjev-se-obvinuji-z-provokaci-150217


Rusové zase expandují.

Uživatelský avatar
Gray Fox
Rotný
Rotný
Příspěvky: 84
Registrován: sob 11 led, 2020 12:54

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Gray Fox » čtv 22 dub, 2021 19:00

Russia mobilises 10,000 soldiers and 40 warships in military drills amid tensions with Ukraine


Příprava na další expanzi nebo nátlak, aby jim sousedi posluhovali?

Uživatelský avatar
Zelený mužíček
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 1 úno, 2020 9:58

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Zelený mužíček » sob 19 čer, 2021 21:04

Inside the Trenches of the War in Eastern Ukraine

Wildblood
Rotný
Rotný
Příspěvky: 60
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Wildblood » pát 2 črc, 2021 19:53

Ukrajinští vojáci ukázali, jak ruští separatisté porušují mírové dohody
Zástupci ukrajinské armády na východě Ukrajiny tvrdí, že zde separatisté podporovaní Ruskem používají zbraně, které byly zakázány dohodami o zastavení bojů podepsanými v Minsku.
Článek

Vojáci novinářům ukázali důkazy, které nalezli v okolí vesnice Hranitne po ostřelování jejich pozic, kterému čelili 25. června.

„V 9 hodin ráno nás zasáhla nepřátelská palba,“ popisuje v rozhovoru s novináři Rádia Svobodná Evropa zástupce ukrajinské armády.

Na dotaz, kolik granátů je zasáhlo, odpoví, že osm. Nikdo nebyl zraněn, odnesly to ovšem sudy s vodou. „Ke střelbě došlo z dělostřeleckého zařízení, jehož použití bylo po dohodách v Minsku zakázáno… “

Kód: Vybrat vše

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ukrajinsti-vojaci-ukazali-jak-rusti-separatiste-porusuji-mirove-dohody-168628

Wildblood
Rotný
Rotný
Příspěvky: 60
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Wildblood » ned 22 srp, 2021 7:32

Příběh teroristy z Donbasu: Rusové ho chtěli do speciální jednotky, o peníze žádal českého zpěváka

V Česku jeho život nebyl pohádkový - drogy, úvěrové podvody, rvačky a pokusy o sebevraždu. Pak ale v roce 2015 před problémy utekl na Donbas, bojovat na straně proruských separatistů. Z hlídače na bráně se vypracoval na vedoucího jednotky, dostal nabídku od ruské speciální jednotky a vydělával si tolik, že byl na chudém východu Ukrajiny „král”. Doma ho ale mezitím soud poslal za terorismus na 20 let do vězení. Jaký je příběh žoldáka z Donbasu?

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/bojovnik-donbas-cech-kantor-terorista-20-let-vezeni_2108220500_tecŠkoda takových "dobrodruhů", kteří pomáhají rozvrátit zemi, která si už tolik kvůli Rusům vytrpěla.

Zvědavec
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12 srp, 2021 21:35

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Zvědavec » pát 10 zář, 2021 19:55

Ukrajinský prezident připustil možnost války s Ruskem
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj připouští možnost úplné války s Ruskem, byť by to podle něj byla „největší chyba“. Podle agentury TASS to v pátek řekl při diskusi na fóru YES Brainstorming. Mluvčí Kremlu takové vyjádření považuje za politováníhodné.


Kód: Vybrat vše

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/ukrajinsky-prezident-pripustil-moznost-valky-s-ruskem-40371709


Jsem zvědavý, kam to povede. Ukrajina se těžko dočká nějaké podpory. :-(

Wildblood
Rotný
Rotný
Příspěvky: 60
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvekod Wildblood » úte 23 lis, 2021 18:23

Ruští vojáci za branami Ukrajiny. USA zvažují další vojenskou pomoc Kyjevu
Napětí na ukrajinských hranicích stoupá. Podle USA hrozí, že seskupování ruských sil vyústí v další invazi. Americká podpora Kyjevu tak posiluje. Ukrajinské námořnictvo přijalo dvě lodě z USA, jedná se o dodávkách zbraní.

Diskuze o vojenské pomoci Ukrajině začala nabírat na obrátkách po tom, co země veřejně varovala, že k ruské invazi může dojít třeba už v lednu. Čelný představitel ukrajinských zpravodajských služeb pro The Military Times o víkendu uvedl, že na ukrajinské hranici se nachází už 92 tisíc ruských vojáků.

Bidenova administrativa se na tuto možnost snaží společně se svými spojenci připravit. Zásobuje tak Kyjev prostředky potřebnými k obraně země. Na Ukrajinu vyslala dvě lodě, které kdysi patřily americké pobřežní stráži, aby posílily ukrajinské námořnictvo. V úterý dorazily do přístavu Oděsa.


Kód: Vybrat vše

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rusti-vojaci-za-branami-ukrajiny-usa-zvazuji-dalsi-vojenskou-pomoc-kyjevu-181332


Jo postupná expanze Ruska pokračuje.

Vtipné je:
Už v pondělí Rusko varovalo, že ho znepokojuje vyzbrojování Ukrajiny moderními zbraněmi.


Takže příprava malého souseda na obranu jim vadí. určitě čostě z mírových důvodů. Proč by měl zbrojit někdo jiný, než Rusko. To se jim do plánů nehodí.


Zpět na „Poválečné období“