Články o Airsoftu

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 7 črc, 2007 19:41

Tuhle knížku zatím nemám. :cry:
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

PepínoB
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: pát 6 črc, 2007 14:51

Příspěvekod PepínoB » sob 7 črc, 2007 19:47

Musíš shánět :D ..jestli ještě bude pošlu ti jí i s podpisem autora :wink: ..jinak ty časáky ti pošlu :wink: ...

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 7 črc, 2007 19:51

Ok
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » sob 4 srp, 2007 21:02

Ráno v 6 sem vstal, měli sme sraz u vojta. Od nás do N.Paky sme se dostali poměrně v pohodě vlakem. Ve městě se nám ael stala taková úsměvná příhoda. Normálně jsme šli po ulici a proti nám maminka s takovou malou holčičkou a ta holčička porád opakovala:Mami vojáci,ale maminka vždy jen odpověděla: ale to nejsou vojáci,ale to dítě porád opakovalo to samé a máma mu to samé odpovídala, to nás dostalo takhle po ránu do nálady. autobusem do Jičína a pak už kompletní tým vzhůru na Zebín. Došli jsme v pohodě a téměř ihned jsme měli jít bojovat,což jsme nestihli, protože scénář během našeho přesunu na bojiště skončil..no smůla.

Po chvíli byla otevřená obálka s dalším scénářem (celkem byo připraveno 12 scénářů a akce byla od rána tuším od 3 hodin až do půlnoci téhož dne). Měli jsme prohledat a zničit celkem 3 opevnění, které bránil nepřítel a osvobodit+nezranit zajatého pilota RAF.

K prvnímu jsme se dostali téměř bez problémů,ale za canu velkých ztrát jsme ho obsadili a zničili. Poté jsme zaútočili na druhý bunkr, který byl poměrně blízko tomu třetímu. Zde jeho osádka projevila velkou statečnost,když usilovně vzdorovala naší přesile. První útok selhal, ale při druhém jsme nepřítele rozdrtili naší železnou pěstí a rovnou obsadili i ten druhý,který hlídali asi jen 2 lidé (z celkového počtu 20-10 vs. 10). Poté se jejich skupina přesunula k lokalitě zvané "zákopy" a měla bránit protiletadlové dělo.

Jsou to velké díry na kopci,ve kterých se dá luxusně schovat i bojovat, ohromné množství různorodých křovisk a prohlubní.Hned při prvním mohutném útoku jsme zdolali jejich obranné posty a obsadili jsme jejich pozice,které jsme měli po 45minut bránit,protože pak nám měli přijít posily. Jejich prnví velký útok skončil přestřelkami a totální pohybovou nebo taktickou nečinností, tak jsem se rozhodl to trošku "rozdejchat". Střílel jsem spolu s velitelem ze křoví. Vypadalo to asi takto: vykouknout zprava,poslat dávku,vykouknout zleva,poslat dávku,vykouknout zprava,poslat dávku..takto jsme zlikvidovali asi 3 protivníky a já poté vzal velkým obloukem útokem jejich palposty a zlikvidoval další 3 protivníky, když mě dostal jedne přeživší. Poté zahájily i naše jednotky útok, při kterém se nepřítel nezmohl na pořádný odpor a byl na hlavu poražen.

Po dvouhodinové pauze na oběd se pokračovalo.

Šli jsme dobývat důležitý most, který vedl přes řeku. Přebrodili jsme ji tedy kus před mostem a pokračovali po vyschlém korytu vedlejší řeky. Koryto bylo široké akorát pro jednu osobu,vyly zde také popadané nějaké stromy přes cestu, které jsme museli přellézt nebo podlézt,všude kolem stromy (pokud jste hráli vietkong,tak jistě víte-1.mise,džungle a jedna cestička ,všude je nepřítel,ví o vás a vy o něm ne) a vtom proti mě jednočlenná hlídka.strhl jsem zbraň z ramene a začal střílet,on také...žádný zásah,žádní raněníí,ani mrtví. Poté se odněkud z cesty ozvala střelba,tak jsem se schoval za strom.
Bylo to moudré rozhodnutí,protože téměř v tu samou chvíli co jsem se schoval za strom se na to msíto sneslo krupobití projektilů. Po chvíli se ke mě dostal velitel. Za malým stromem jsme se kryli 2,stříleli jsme jako o život,ale nepřítelova palba neutuchala! Vtom to velitel dostal,padl na zem. zavolal jsem tedy medika a také jsem ji dostal. Volali jsme tedy medika oba dva. Přiběhl Sonny a také ji dostal (po hře jsme zjistili,že když uslyšeli "medik" tak nestříleli a počkali si,až ho uvidí,chytré..)nakonec nás zachránil druhý medik,který hezkým karambolem skočil mezi nás (mezitím k nám dopadl sádrák,který naštěstí nebouchl), stáhli jsme se zpátky a přešli přes cestu a kryli se za vzrostlými stromy. Poté jsme se 2 plazili podél stromů,ale vepředu na nás čekal nepřátelský voják...Byl jsem raněn,ale medik mě po zabití toho samotáře ošetřil. Pár chvil na to se hra přerušila, protože se začalo oběvovat větší množství civilistů a po krátké domluvě s nepřítelem jsme hru ukončili. Šli jsme dobývat velitelství a náš tým připojili k týmu z Hořic, proti kterému jsme hráli. Neměli jsme moc šancí: velitelství bylo na kopci,osádka byla zkušená,dobře chráněno příkrým srázem nahoru a také mnoha křovisky,tak jsem se rozdělili. Já a další 4 lidi jsme šli křovisky nahoru (základna byla na kopcu v díře,ale šlo se tam oměrně snadno dostat po stranách) a ostatní šli druhou stranou,že je vemem do kleští. Byl jsem jako průzkum kousek vepředu. Plýžil jsem se vysokou trávou,když tu po mě někdo střílí. Bleskurychle jsem si lehnul a počkal,až palba přestane.poté jsem opatrně pokračoval o pár kroků dál a díval se přes křoví,kde má ten střelec pozici. On naštěstí za chvíli vykročil směrem k mé předchozí pozici,tak jsem si počkal a dal jsem mu plnou dávku do těla. Jen zaklel a odešel na mrtvoliště. Seskupili jsme se u mě a já šel zase dále. Byl jsem za stromem,když kolem mě prosvištěla dávka z nedalekého lesíka, zavolal jsem ostatní a probírali jsme,kde může být když v tom nám do boku vpadl jeden nepřítel a zkosil dávkou 2 mé spolubojovníky a rozhodně v tom nehodlal přestat. Řekl jsem jen "teď sem se nas*al",vyskočil sjem zpoza stromu a zkosil ho dávkou (buďto umřu já,zabiji ho, nebo nechám postřílet celý zbytek týmu). Poté jsme šli na likvidace lesíčka. Tam se mi pokazil točák,takže jsem chvíli bezmocně mlátil do kvéru, do zásobníku a trošku u toho nadával.Poté mě napadlo, že bych mohl zkusit tlačák a rovnou jsem se vydal do předpokládaného místa nepřátelského vojáka v lesíčku. První,co sjem viděl byly nohy,tak jsem mu do nich nasypal asi 25 kulí (nebyl jsem si jistý,jesli mi to kvér podá) a ono to vzalo šecky ehm (poté jsem se mu za to omluvil). Setkali jsme se i s naší druhou skupinou a zaútočili na základnu shora. V rychlosti jsme zlomili odpor nepřítele a celou základnu obsadili. Velkou zásluhu na tomto vítězství měla právě naše skupina, která dokázala prolomit nepřátelské obrannné linie jako první. Všichni dělali co mohli nejlépe a i přes počáteční nedůvědu (byly slyšeny hlášky typu "to budou jatka,nepřekročim ani támhleten stín,apod.),ale věřili jsme si a dokázali zvítězit. Poté jsme základnu bránili. Čekali jsem asi 20 minut a pak jsme zjistili,že jsou všichni v naší základně a že se už nehraje, protože se balí domů.
Autobus jsme doběhli na poslední chvíli (všechno na sobě včetně kanad a zkuste si s nimy proběhnout půlku města), ale akce byla zvládnutá na výbornou jak po stráncescénáře, tak kvalitní účasti.

Všem zúčastněným děkuji a SOFTU ZDAR!











akce dnes,myslim že se menovala Operace: Špína


ale její přesný název musím zjsitit :D

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 20 zář, 2007 9:52

Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Airsoftová zbraň G36C Tokyo Marui AEG

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 19 říj, 2007 15:10

Na Vojsko byl přidán další článek o Airsoftu:
G36C Tokyo Marui AEG
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!


Zpět na „Airsoft“