Nightwish

Vše o hudbě a to hlavně o nevojenské.
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Nightwish

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 16 lis, 2007 21:50

Nightwish

Nightwish je finská symfonicko-metalová kapela. Myšlenka "Nightwish" se zrodila jedné červnové noci roku 1996 kdy seděl klávesák a skladatel Tuomas Holopainen se svými přáteli u ohně. Společně nahráli demo, které podle první písně pojmenovali právě "Nightwish". V té době měla kapela tři členy: Tuomase, operní zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena.

Nightwish měli být původně pouze akustickým náladovým projektem, avšak nakonec se rozhodli jinak – přibrali do sestavy bubeníka Jukku Nevalainena a baskytaristu Samiho Vänsku. Samiho po pár letech nahradil basák a zpěvák kapel Tarot či Sinergy, Marco Hietala, a místo Tarji, která byla nakonec (r. 2005) z kapely vyloučena pro „komerční přístup“ a „neúctu k fanouškům“, byla počátkem roku 2007 oznámena nová zpěvačka Nightwish, Švédka Anette Olzon.

Historie

Angels Fall First (1996-1997)

Nightwish byl myšlenkou Tuomase Holopainen(viz dokument End Of Innocence), kterého tato věc napadla po jedné noci strávené s přáteli u táboráku. Skupina byla založena krátce poté, v červenci 1996. Holopainen sezval do kapely kytaristu Erna "Emppu" Vuorinena, kterého poznal docela nedávno a zpěvačku Tarju Turunen, která byla na škole do které oba chodili, známá především svými úžasnými vokálními schopnostmi.

Jejich styl byl tehdy založen na Tuomasových experimentech s klávesami, akustickými kytarami a Tarjiným operním zpěvem. Poté tito tři muzikanti mezi říjnem a prosincem 1996 nahráli akustické demo album, kde byly tři písně: Nightwish (podle které se skupina nazvala), The Forever Moments a Etiäinen. Prvotní myšlenkou kapely bylo, dělat hudbu, která by se dala hrát při táboráku. Ovšem Tuomas se rozhodl, protože Tarjin hlas byl pro projekt jako tento moc mohutný, přidat do hudby metalové prvky.

Na začátku roku 1997 se ke skupině přidal bubeník Jukka Nevalainen. Tehdy byla také akustická kytara nahrazena elektrickou. V březnu se kapela zavřela do studia, aby nahrála 7 písní, včetně vylepšené verze demo-písně Etiäinen. Tyto songy byly vydány na limitované edici alba Angels Fall First.

V květnu toho samého roku podepsala kapela smlouvu na dvě alba s finskou nahrávací společností Spinefarm Records. Angels Fall First bylo vydáno v listopadu a dosáhlo 31. příčky ve finské hitparádě prodejnosti alb. Ještě předtím vydaný singl The Carpenter byl 3. ve finském žebříčku singlů. Kritika přijala Angels Fall First rozdílně. All Music Guide ohodnotilo album 2 body z 5 a zdroje jako The Metal Observer prohlásily, že toto jejich debutové album bylo až neuvěřitelně mdlé ve srovnání s jejich pozdější prací. Avšak na Encyclopaedia Metallum, která staví na recenzích posluchačů, dosáhlo album průměrného hodnocení 91%.

V prosinci 1997 hráli Nightwish ve svém rodném městě první koncert. Během zimy 1997-1998 hrála kapela už jen sedmkrát, protože Nevalainen a Vuorinen museli na vojnu a Tarja Turunen ještě nedokončila svá studia.

Oceanborn / Wishmaster (1998-2000)

V roce 1998 se ke kapele přidal baskytarista Sami Vänskä, Tuomasův dlouholetý přítel. Po natočení videa k písni The Carpenter, vydala kapela album Oceanborn, následovníka Angels Fall First. Po stránce aranží a textů bylo Oceanborn propracovanější a progresivnější než jejich první album. Ve dvou písních se tu objevil i Tapio Wilska (bývalý člen Finntroll) - Devil & The Deep Dark Ocean, a The Pharaoh Sails To Orion. Ve finské hitparádě alb dosáhlo 5. místa. První singl z tohoto alba, Sacrament Of Wilderness, skončil okamžitě na prvním místě v singlové hitparádě.

Druhý singl, který vydali, nesl název Walking In The Air, a byla to předělávka písně Howarda Blakea, ze soundtracku k filmu The Snowman.

V roce 1999 vydali k příležitosti zatmění Slunce v Německu singl Sleeping Sun (Four Ballads of The Eclipse). Během prvního měsíce se ho v Německu prodalo 15 000 kopií[zdroj?]. Album Oceanborn se v srpnu toho roku stalo zlatým.

V roce 2000 se Nightwish s písní Sleepwalker, účastnili finské kvalifikace na Eurovision Song Contest. Skončili na druhém místě. Sice vyhráli veřejné hlasování, ale porota to zamítla a Finsko tehdy reprezentovala Nina ÅströmŠablona:Zdroj zde. Když v roce 2006 vyhrála finská skupina Lordi celou Eurovizi, ptali se v jednom rozhovoru Tuomase, jestli si myslí, že Nightwish by byli lepší (protože obě skupiny spadají pod metalový žánr). Tuomas odpověděl, že toho nelituje; Lordi jsou prý skvělí a je pyšný na to, že mohli ukázat, co Finsko dokáže.

V květnu vydala kapela album Wishmaster, které okamžitě vyletělo na 1. místo v prodejnosti alb, a zůstalo tam tři týdny. Během této doby bylo oceněno jako zlaté. Navzdory dlouho očekávaným vydáním alb skupin Iron Maiden či Bon Jovi, která vyšla současně s ním, získal Wishmaster v německém časopise Rock Hard titul album měsíce.

Over The Hills And Far Away / Century Child (2001-2003)

V roce 2000 Nightwish nahráli předělavku písně Garyho Moora, Over The Hills And Far Away, společně s několika dalšími novými písněmi a upravenou verzí jedné starší. Všecno to pak bylo vydáno jako EP Over The Hills And Far Away. Objevili se tu i hosté jako Tony Kakko (z power metalové skupiny Sonata Arctica) nebo Tapio Wilska. Kapela také vydala VHS,DVD a CD s živým materiálem, nahraným při koncertu v Tampere, 29. prosince 2000. Vše bylo pojmenováno jako From Wishes To Eternity. Krátce poté, vyzval Tuomas basáka Samiho Vänsku, aby opustil skupinu[zdroj?], a k Nightwish se připojil Marco Hietala (ze skupiny Tarot; bývalý člen Sinergy), který kvůli tomu odešel ze Sinergy. Marco, krom toho že hrál na baskytaru, měl zpívat mužské vokály. Tuomas potom řekl, že je se Samim stále v kontaktu, čímž vyvrátil spekulace, že se od té doby už nesetkali. Ale už spolu nechtějí dělat žádný další projekt.

V roce 2002 vydali Nightwish album Century Child a singly Ever Dream a Bless The Child. Hlavní rozdíl mezi tímto a předchozími alby byl v tom, že v písních Bless The Child, Feel For You, Ever Dream a Beauty Of The Beast, byl použit finský symfonický orchestr, aby se tak ještě více rozšířil existující pocit klasické hudby. Trvalým favoritem fanoušků se však stala "nightwishácká" verze písně The Phantom Of The Opera, ze slavného stejnojmenného muzikálu, který zkomponoval Andrew Lloyd Weber. Century Child získlo zlato už po dvou hodinách prodeje, a dva týdny nato se stalo platinovým. Také udělalo rekord ve finském žebříčku prodejnosti; ještě nikdy předtím nebylo druhé místo v počtu tak daleko za prvním. Po videoklipu k Bless The Child, bylo nahráno druhé video, tentokrát bez vydání singlu. Byla pro něj vybrána píseň End Of All Hope. Klip obsahoval i scény z finského filmu Kohtalon Kirja (v překladu Kniha Zkázy).

V roce 2003 vydala skupina své druhé DVD, s názvem End Of Innocence, které vypráví příběh kapely ústy Holopainena a Nevalainen, a trvá dvě hodiny. DVD také obsahuje části živých koncertů, exkluzivní stopáž atd. Během léta 2003 se také Tarja provdala, a byly tu i spekulace, že se skupina rozpadne. Tyto dohady se však ukázaly jako mylné, protože skupina pokračovala v koncertech ještě další rok a vydala další album.

Once (2004-2005)

Nové album, pojmenované Once bylo vydáno 7. června 2004, společně s prvním singlem Nemo (latinsky "nikdo"). Singl dosáhl vrcholu v hitparádách ve Finsku a Maďarsku a dostal se do top 10 v dalších pěti státech. Nemo tedy zůstává jejich doposud nejúspěšnějším vydaným singlem. Once využívá v devíti skladbách celého orchestru. Na rozdíl od Century Child se Nightwish rozhodli tentokrát najít orchestr za hranicemi Finska, takže byl vybrán London Session Orchestra. Je to také jejich druhé album, kde se objevuje píseň napsaná celá ve finštině, Kuolema Tekee Taiteilijan (v překladu Smrt dělá umělce).Once získalo ve Finsku třikrát platinu, jednu platinu v Německu, ve Švédsku se stalo zlatým a skončilo na prvním místě v prodejnosti v Řecku, Norsku a Maďarsku. Další singly byly: Wish I Had An Angel (píseň se objevila i na soundtracku k filmu Alone In The Dark), Kuolema Tekee Taiteilijan (singl vydaný pouze ve Finsku a Japonsku) a The Siren. Kromě komerčního úspěchu bylo [[Once]] bylo dobře přijato i kritikou, bylo na něj mnoho pozitivních recenzí (jako na Metlafan.nl nebo na RockReport.be), ve srovnání s Oceanborn.

Úspěch alba kapele umožnil jet Once World Tour, na kterém hráli v mnoha zemích, kde ještě nikdy nebyli. Nightwish také koncertovali při zahájení Světového Šampionátu v Atletice 2005, který se konal v Helsinkách, čímž ještě více zvýraznili svou popularitu, která se jim nyní dostávala.

V září 2005 vydali "best of" album, které obsahovalo písně z celé jejich diskografie. Kompilace byla nazvána Highest Hopes, a také se tu objevila živá předělávka songu od Pink Floydů, High Hopes (z alba The Division Bell).

Tato píseň byla první, ve které zpíval Marco Hietala zcela sám. Krom High Hopes, byla na albu i vylepšená verze Sleeping Sun (z alba Oceanborn), která byla vydána i jako singl. Pro píseň bylo natočeno nové video, ve kterém se odehrává středověká bitva, a je k vidění i na německé verzi singlu a jako samostatné DVD vydané Spinefarm Records.

End Of An Era (2005-2006)

Po nahrání DVD End Of An Era (vydaného v červnu 2006), při koncertu v Hartwall aréně v Helsinkách, 21. října 2005, se ostatní čtyři členové Nightwish rozhodli, že bude lepší pokračovat bez Tarji Turunen. Tak to vyznělo z otevřeného dopisu, který dal Tarje Tuomas Holopainen po skončení koncertu, a který se poté objevil na oficiálních stránkách kapely. Hlavní důvod k vyhazovu Tarji byl podle dopisu fakt, že její manžel, argentinský podnikatel Marcelo Cabuli, a komerční zájmy změnily její postoj ke kapele.

Tarja se k incidentu vyjádřila s tím, že vyhazov pro ni byl šok, protože než jí dali dopis nikdo ji na nic neupozornil. Řekla, že osobní útoky na jejího manžela byly neoprávněné a že poskytnutí článku médiím bylo "zbytečně kruté". Tyto pocity vyjádřila ve vlastním otevřeném dopise, který byl uveřejněn na její osobní stránce tarjaturunen.com/, a skrz rozhovory v TV, časopisech a novinách.

Dark Passion Play (2006 - 2007)

Skupina se zavřela do studia 15. září 2006, aby nahrála své šesté studiové album. Proces začal narháváním bicích, pak kytar, baskytar a demo kláves, poté následovalo nahrávání orchestru/sboru. Poté byly nahrány konečné syntetizéry a zpěv.

Hledání náhrady za Tarju Turunen jako ženské zpěvačky skupiny, umožnilo od 17. března 2006 všem zpěvačkám zajímajícím se o tento post, poslat kapele své demonahrávky. Skupina prohlásila, že hledají zpěvačku se schopností zpívat dynamicky a všestranně. A skupina se k překvapení některých fanoušků, speciálně neptala po zpěvačkách trénovaných v klasickém zpěvu, ale byli otevřeni každému stylu a hudební minulosti. Do doby, než bylo posílání ukončeno, 15. ledna 2007, dostala kapela přes 2000 demo nahrávek.

Tehdy se začaly objevovat spekulace, kdo by eventuálně nahradil Tarju jako zpěvačku skupiny. Jako odpověď na tyto a ostatní dohady, prohlásila kapela na svých webových stránkách, aby fanoušci nevěřili žádným informacím ohledně nové zpěvačky než těm, které zveřejní skupina sama.

Jako první singl z nového alba byla vybrána píseň Eva. Ukázka této písně, je k dispozici ke stažení na jejich oficiálních stránkách (spolu s dalšími třemi ukázkami z nadcházejícího alba: 7 Days To The Wolves, Master Passion Greed a Amaranth). Původně měl být singl vydán 30. května 2007, ale kvůli úniku na jednu britskou stránku[zdroj?], byl vydán už 25. května.

Ze stejného důvodu byla identita nové zpěvačky uveřejněna o trochu dříve, takže ve čtvrtek 24.května 2007 bylo oznámeno, že náhradnicí Turunen se stala 35-letá Anette Olzon z Katrineholmu ve Švédsku.

Hudba

Vlivy

Tuomas Holopainen, textař většiny písní a skladatel hudby, tvrdí, že největší inspiraci ke psaní písní nachází ve filmové hudbě. Písně jako Beauty Of The Beast (z alba Century Child) a Ghost Love Score (z alba Once) jsou toho příkladem. Jiné písně, jako Romanticide nebo Wish I Had An Angel (obě z alba Once) v sobě mají určité prvky techna. Holopainen také řekl, že filmová hudba je to, co poslouchá když je doma. Má rád například hudbu k filmu Van Helsing a Krvavý Příliv, a prakticky cokoli co napsal Hans Zimmer.

Na druhé straně byl také Nightwish inspirací i pro jiné kapely. Simone Simons, hlavní zpěvačka Epicy, se nechala slyšet, že začala zpívat v důsledku Nightwish. Bývalá zpěvačka Visions Of Atlantis, Nicole Bogner, uznala, že Nightwish pro ně byli velkou inspirací na první album. Sander Gommans z After Forever řekl, že Nightwish "nás budou jistě inspirovat při psaní nových písní". Hlavní zpěvák power metalové skupiny Sonata Arctica, Tony Kakko už několikrát vysvětlovat, jaký na něj měli Nightwish vliv.

Styl hudby

Správná definice hudebního stylu Nightwish je sporná. O skupině se tvrdí, že je to zčásti gothic metal, symphonic metal a power metal. symphonic metalová definice je založená na tom, že Nightwish používají nástroje a styl zpěvu z klasické hudby a filmových melodií. Povznášející fantasy témata, epická atmosféra, vysoké vokály, kytarová a klávesová sóla a rychlý, melodický styl hudby, zvláště na posledních třech albech zařazuje Nightwish k power metalu, stejně jako některé další finské skupiny, jako například Sonatu Arcticu či Stratovarius. Označení žánru jako gothic metal používají obvykle časopisy jako Kerrang, protože mnoho jejich písní, obzvlášť na aktuálnějších albech, v sobě mají temný pocit, neobvyklý pro power metal a mezi jejich fanoušky se řadí gothici stejně tak jako metalisté. Sopránový zpěv je v power metalu také vzácností, ve srovnání s obvykle používanou mužskou fistulí, a jsou obvyklejší v gothic metalových kapelách jako Tristania nebo Theatre Of Tragedy. Tuomas Holopainen jednou popsal hudbu Nightwish jako "melodic heavy metal s ženskou zpěvačkou".

Nová éra hudebního stylu Nightwish začala s albem Century Child a ještě více se rozvinula na Once. Kytary byly více v pozadí a byly zjednodušeny na nižší rytmický zvuk blízký spíše modernímu hard rocku než starému melodickému power metalovému stylu, hlavní Tarjiny vokály ztratily něco ze svého operního řízu a přiblížily se více standardnímu rockovému ženskému zpěvu. Mužský zpěv v podobě nového basáka Marca Hietaly, přidal do některých písní nový, tvrdší rozměr. Zasněná fantasy témata starších Nightwish byly postupně nahrazeny gothičtějšími obrazy děje. Vedoucí člen skupiny, Tuomas Holopainen, řekl v jednom rozhovoru, že nové album bude mít hodně společného s albem posledním (Once). Kapela si například zachová nový druh tvrdších písní (jako Wish I Had An Angel nebo Planet Hell), ale budou zde i jemnější balady. Nové album také zahrnuje mnoho hostujících umělců orchestrálních částí - v tom samém rozhovoru Tuomas řekl, že při nahrávání Once měli k dispozici 18 sboristů, a ještě to nestačilo.

Diskografie

Studiová alba

* Angels Fall First (1997)
* Oceanborn (1998)
* Wishmaster (2000)
* Over The Hills And Far Away (2001)
* Century Child (2002)
* Once (2004)
* Dark Passion Play (2007)

Singly

* The Carpenter (1997)
* Sacrament of Wilderness (1998)
* Walking in the Air (1999)
* Sleeping Sun (Four Ballads of the Eclipse) (1999)
* Deep Silent Complete (2000)
* Ever Dream (2002)
* Bless the Child (2002)
* Nemo (2004)
* Wish I Had an Angel (2004)
* Kuolema tekee taiteilijan (2005)
* The Siren (2005)
* Sleeping Sun (2005)
* Eva (2007)
* Amaranth (2007)
* Bye Bye Beautiful (2007)

DVD

* From Wishes To Eternity (2001) (videozáznam koncertu)
* End of Innocence (2003) (Dokument s videoklipy)
* Once (2004) (audio + 2 videa)
* End Of An Era (2006) (videozáznam posledního koncertu s Tarjou + dokument o 15 dnech před koncertem)


Best Of

Highest Hopes (2005) (2CD+DVD)

Členové kapely

Tuomas Holopainen - klávesy,zpěv Angels Fall First
Marco Hietala - basová kytara, zpěv
Erno „Emppu“ Vuorinen - kytara
Jukka Nevalainen - bicí
Anette Olzon - zpěv

Bývalí členové

Tarja Turunen - zpěv
Sami Vänskä - baskytara

Článek je z wikipedia.org

Adresa na jeho umístění:

Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/Nightwish


Na wiki najdete taky další informace o albech, singlech, členech kapely apod.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Nightwish

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 16 lis, 2007 21:56

Nightwish dříve:

Obrázek

Zdroj: alternative-zine.com
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Nightwish

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 16 lis, 2007 22:03

Nightwish - Amaranth

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ


Nightwish - Bye Bye Beautiful

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=hTdhXxxWREo


Nightwish - Nemo

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=xAKf1gTx7qM


Nightwish - Bye Bye Beautiful

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=7ZG4WqjZ-Mo


Nightwish - Planet Hell

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=G-WPtVAAxUE


Nightwish - Ever Dream (Lowlands 2005)

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=iJHRGyNh2h4


Nightwish - Bless the child

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=fcKqayUNts0&NR=1


Nightwish - Over the Hills and Far Away

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=A_REuHDTx50


Nightwish - Phantom of the Opera

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=i5SUSmedMm8
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Sonny
Četař
Četař
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 13 zář, 2007 19:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Sonny » pát 16 lis, 2007 23:03

Můj názor je ten, že NW byli výjimečný tím, že tam zpívala Tarja. Ona totiž vystudovala nějakou vysokou školu. Ale vystudovala to něco jako operetní zpěv, nebo vážnou hudbu, nebo tak něco. Vlastně by se tedy dalo říct, že ty její písničky byly něco jako metalová opera. To z nich dělalo něco jinýho, něco pro co jsem třeba já osobně poslouchal. Tohle je už prostě "obyčejná kapela". Jako zpívá pěkně, dá se to poslouchat, ale tohle už není ten NW.
I mi snad ta zpěvačka příjde jako taková "figurka" na tom podiu, jestli mi rozumíte, skorem jako Jackson, toho taky proslavilo ani ne snad to, jak zpíval, ale jak se kroutil, tedy "tancoval".

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 17 lis, 2007 11:47

Tarja Turunen (*17. srpna 1977, Kitee, Finsko)
V šesti letech začala se studiem zpěvu a ve svých osmnácti letech pokračovala ve studiu klasického zpěvu na finské Sibelius Academy. Ve stejné době Tarja dostala nabídku od svého spolužáka Tuomase Holopainena k účasti na společném akustickém projektu a návrh přijala. Po krátké době se k nim přidal kytarista Emppu Vuorinen a vznikli Nightwish. V roce 1997 vydalo finské vydavatelství Spinefarm Records jejich debutové album „Angels Fall First“, kombinující metal a klasiku. Ve stejné době se Tarja zúčastnila operního festivalu Savonlinna a tím se zapsala do podvědomí posluchačů jako zpěvačka dvou odlišných druhů zpěvu – metalu a klasické hudby.

Další informace na cs.wikipedia.org/wiki/Tarja_Turunen

A tady je info o Anette Olzon
Jméno:
Anette Olzon

Datum narození:
21. června 1971

Bydliště:
Švédsko

Koníčky:
Cvičení, oblečení, čtení a dlouhé procházky v přírodě.

Zlozvyky:
Žádné ;=)

Hudební minulost:
Vyrostla jsem v hudebně založené rodině a od dětství jsem zpívala. Mamka mě také 8 let nutila hrát na hoboj! Jako dítě jsem neustále s mamkou a její skupinou jezdila na turné, někdy jsem s nimi dokonce zpívala na pódiu.

Od třinácti let jsem se začala zúčastňovat talentových vystoupení. V sedmnácti jsem vstoupila do své první opravdové skupiny; hráli jsme různé covery a všichni ostatní členové byli starší než já. Potom jsem hrála se skupinou jménem Alyson Avenue, nejprve jen jako zpěvačka ve studiu, později i jako hlavní ikona. Od roku 2000 jsme vydali dvě alba.


Je to část textu o ní z fan stránek www.nightwish-fans.net

Jinak k jejímu vyhatovu. Tady je otevřený dopis, který dostala.

Kód: Vybrat vše

http://www.gothic-music.estranky.cz/clanky/nightwish/dopis_-kterym-tarja-dostala-vyhazov


A jestli to bylo, tak jak v tom dopise píší, tak je sice stále škoda, že odešla, ale kdoví kam by to nakonec dospělo.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 18 lis, 2007 16:48

Jinak Tarja už vydala svojí sólovku.

Kód: Vybrat vše

http://musicserver.cz/clanek/19709/Tarja-Turunen-dokoncila-solovku

Na serveru youtube.com si je můžete poslechnout.

Např.:

I Walk Alone - Tarja Turunen

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=VwbtbfAnI80


Obrázek

Potka je z findance.com
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
-=Nuke][Tux=-
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 392
Registrován: úte 30 říj, 2007 11:24
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

další song

Příspěvekod -=Nuke][Tux=- » úte 20 lis, 2007 20:36

Jak se tahle písnička jmenuje a na kterém cd vyšla?

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=Y6M19uaDaJE

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: další song

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 25 lis, 2007 18:01

-=Nuke][Tux=- píše:Jak se tahle písnička jmenuje a na kterém cd vyšla?

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=Y6M19uaDaJE


Je to písnička Wish I Had An Angel z alba Once z roku 2004, také jí můžeš najít na výběrovce Highest Hopes: The Best of Nightwish (2005) nebo na albu End Of An Era (2006). To je záznam z konzertu.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 17 led, 2008 20:10

Nightwish

Kód: Vybrat vše

http://www.stream.cz/video/3/27402-nightwish


Nightwish - Wish I had an angel

Kód: Vybrat vše

http://www.stream.cz/video/3/1471-nightwish-wish-i-had-an-angel


Tarja Turunen

Kód: Vybrat vše

http://www.stream.cz/video/3/27461-tarja-turunen
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Nightwish

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 23 úno, 2012 23:03

Nightwish – Storytime

Kód: Vybrat vše

http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy-videoklipy-hudba/nightwish-storytime
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4353
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Nightwish

Příspěvekod Michal Kroužek » úte 2 říj, 2012 16:10

NIGHTWISH se rozešli s Anette Olzon
Zpráva roku? Minimálně podzimu ano! Spojení NIGHTWISH – Anette Olzon je minulostí. Kapela k rozchodu uvedla následující: „Další kapitola příběhu NIGHTWISH skončila. NIGHTWISH a Anette Olzon se rozhodli rozejít, ve vzájemném porozumění, pro dobro všech zúčastněných stran. V poslední době bylo čím dál tím zjevnější, že směr a potřeby kapely byly v rozporu, což vedlo k odloučení, které nelze napravit.“

Celý článek zde:

Kód: Vybrat vše

http://www.spark-rockmagazine.cz/nightwish-se-rozesli-s-anette-olzon
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

LT.Michal
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 380
Registrován: úte 24 pro, 2013 2:13
Bydliště: Zvolen

Re: Nightwish

Příspěvekod LT.Michal » pát 24 led, 2014 23:49

nightwish uz nebude nikdy taky ako kedysi, nikdy ...

Tea Racer
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 244
Registrován: pon 30 pro, 2013 12:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nightwish

Příspěvekod Tea Racer » sob 25 led, 2014 17:28

Bez Tary je to takový jiný :(
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
http://www.tea-earth.net - Mé stránky o čaji, čajové kultuře apod.

LT.Michal
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 380
Registrován: úte 24 pro, 2013 2:13
Bydliště: Zvolen

Re: Nightwish

Příspěvekod LT.Michal » sob 25 led, 2014 22:32

aj keby sa vratila tak to uz nebude take dobre

Tea Racer
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 244
Registrován: pon 30 pro, 2013 12:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nightwish

Příspěvekod Tea Racer » ned 26 led, 2014 14:55

Vratit se nelze, dost se pomluvili.. :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
http://www.tea-earth.net - Mé stránky o čaji, čajové kultuře apod.


Zpět na „Hudba“