The Hurt Locker (2008)

Vojenská tématika a historie
Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

The Hurt Locker (2008)

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 27 čer, 2009 16:23

The Hurt Locker

Obrázek

Válečný / Drama / Thriller
USA, 2008, 130 min

Režie: Kathryn Bigelow
Hrají: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Guy Pearce, Ralph Fiennes, David Morse, Christian Camargo, Brian Geraghty, Evangeline Lilly

Obrázek

Obsah:
Nebezpečná hra na kočku a myš uprostřed válečného chaosu. Elitní tým pyrotechniků má v Bhagdadu plné ruce práce, zatímco musí čelit pastím a odstřelovačům v prostředí, kde každý může být nepřítelem a každá věc může skrývat bombu. (Jarofilm)


Lima *****

Je mi záhadou, jak tahle brilantní pecka mohla zůstat stranou širší divácké odezvy. To, co znamenala Stoneova ´Četa´pro „druhý pohled“ na vietnamský konflikt, to znamená film Kathryn Bigelow pro současnou iráckou misi U.S. Army, pro její kluky, kteří se tam klepají o život a počítají každý den do konce služby. Film nemoralizuje, nepoučuje, jenom s velkou dávkou syrovosti a realističnosti nabízí krev, pot, frustrace, prach iráckých cest, strach ze smrti a všeobecnou paranoiu, kde i Iráčan s kamerou může znamenat potencionálního teroristu. Od doby Mendesova ´Mariňáka´ tady nebyl tak dobrý film s vojenskou tematikou.


Zdroj: csfd.cz

Obrázek

Na tenhle film mě upozornil Heckler. Vypadá zajímavě a přitom je dost neznámý, tak ho sem přidávám, aby vám neunikl pěkný kousek o současné válce.

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » ned 28 čer, 2009 14:57

Vypadá to zajímavě :) Hodnocení taky pěkný, takže na to asi mrknu. :D

Uživatelský avatar
Col. Kadlik
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Příspěvky: 730
Registrován: pát 5 říj, 2007 15:20
Bydliště: Hradištko

Příspěvekod Col. Kadlik » ned 28 čer, 2009 15:41

Jo, asi po tom taky hodim okem
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-------------------------------------------------------
Time waits for no one

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » pát 15 říj, 2010 13:43

Ten film patrí k najlepším súčastným vojenským filmom. Je celkom reálne natočený, žiadne americké scenárie alebo neuveritelné akcie alá Green zone. Toto a Generation kill odporúčam naozaj každému, kto si rád pozrie ako to asi vyzerá v "modernej vojne" (ak neberieme do úvahy pár vecí ale je ich naozaj minimum vzhladom k ostatným filmom).
The Hurt Locker som už videla asi 10 krát a stále mám chuť si to pustiť a pozrieť zase.


Zpět na „Válečné filmy a dokumenty“