Zprávy k terorismu

Uživatelský avatar
Panzer Commander
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 194
Registrován: sob 16 úno, 2013 11:13

Zprávy k terorismu

Příspěvekod Panzer Commander » pát 24 črc, 2020 21:14

Zprávy k terorismu

Platili jsme palestinské teroristy obviněné z vraždy, kají se Nizozemci


Nizozemská vláda přiznala, že nevědomky posílala peníze palestinským teroristům zapleteným do vraždy sedmnáctileté Izraelky. Dva muži, kteří za vraždou stáli, totiž pracovali v organizaci, která má pomáhat zemědělcům na Západním břehu Jordánu a v Gaze, a pobírali tak výplaty zčásti hrazené nizozemskými daňovými poplatníky. Amsterdam kvůli tomu dočasně zastavil příspěvky do fondu.
Nizozemští ministři zahraničí Stef Blok a zahraničního obchodu a rozvoje Sigrid Kaagová vyplácení peněz teroristům přiznali v úterý v parlamentu na dotaz několika politických stran, uvedl izraelský list The Jerusalem Post.

Vláda podle svých slov nevěděla, že je cílová Unie zemědělských výborů (UAWC) propojená s palestinskou teroristickou scénou, přestože je na to údajně už dříve upozorňovaly židovské organizace.


Kód: Vybrat vše

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nizozemsko-platilo-teroristum-priznalo-uawc-palestina-vrazda-divky.A200722_154506_zahranicni_kha

Uživatelský avatar
Wildblood
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 146
Registrován: pát 13 bře, 2020 12:10

Re: Zprávy k terorismu

Příspěvekod Wildblood » sob 10 dub, 2021 20:28

Policie zadržela muže podezřelého z příprav loňského teroristického útoku ve Vídni
Vídeň Rakouská policie zatkla muže, kterého podezřívá, že byl zapojený do přípravy teroristického útoku, při němž islámský radikál loni v listopadu zavraždil ve Vídni čtyři lidi. Informovaly o tom v sobotu deník Kronen Zeitung a agentura APA.
Kronen Zeitung napsal, že dotyčného zadrželi už v pátek ráno příslušníci speciální zásahové jednotky Cobra ve vídeňském bytě jeho rodičů. APA k tomu s odvoláním na dobře informované policejní zdroje dodala, že se jedná o 21letého Rakušana egyptského původu. Prokuratura předpokládá, že byl zapojený do přípravy útoku, nebo o tom přinejmenším věděl. Stíhá ho proto pro spojení s terorismem, poznamenala agentura.

Kód: Vybrat vše

https://www.lidovky.cz/svet/policie-zadrzela-muze-podezreleho-z-priprav-lonskeho-teroristickeho-utoku-ve-vidni.A210410_205614_ln_zahranici_hekr

Uživatelský avatar
Hansík
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 224
Registrován: sob 23 říj, 2021 19:14

Re: Zprávy k terorismu

Příspěvekod Hansík » stř 30 lis, 2022 16:57

Došlo k útoku na ukrajinskou ambasádu ve Španělsku.


Zpět na „Terorismus“