Thomas Michael Hoare

Bedrník
Desátník
Desátník
Příspěvky: 18
Registrován: sob 8 úno, 2020 9:41

Thomas Michael Hoare

Příspěvekod Bedrník » sob 8 úno, 2020 10:06

Thomas Michael Hoare
Thomas Michael Hoare (17 March 1919 – 2 February 2020), known as Mad Mike Hoare, was a British mercenary leader and adventurer known for his military activities in Africa and attempt to conduct a coup d'état in the Seychelles.


Druhá světová válka, Kongo, Seychely. Ve 100 letech zemřel nejslavnější žoldák světa Michael Hoare

Ve zdravotnickém zařízení v jihoafrickém Durbanu zemřel nejslavnější žoldák známý jako Mad Mike – Šílený Mike. Michaelu Hoareovi bylo 100 let. Oznámil to jeho syn Chris. Jeho otec se zapojil do několika pokusů o převrat v afrických zemích.

Tomas Michael Mad Mike Hoare se narodil v roce 1919 v indické Kalkatě na Svatého Patrika irským rodičům. V osmi letech ho rodiče poslali do školy v Anglii. Poté, co ho nepřijali na Královskou vojenskou akademii v Sandhustu, vstoupil do armádních rezerv a nakonec se zúčastnil i bojů druhé světové války, při nichž se vypracoval na majora.

Po válce v roce 1948 dokončil studia účetnictví a odešel do jihoafrického Durbanu. V tehdy apartheidní jižní Africe řídil několik menších podniků, později vedl i safari. Nakonec se ale stal nájemným vojákem armád mnoha afrických zemí.

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/michael-hoare-zoldak-kongo-seychely_2002031032_pj

Zpět na „Osobnosti“