nové opevnění???

313_Husita
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26 říj, 2008 18:21

nové opevnění???

Příspěvekod 313_Husita » ned 26 říj, 2008 19:17

Zdravím všechny.
Jsem nový a tak se krátce představím.
Jsem Husita a to se vším všudy. 313 je squadrona, ke které se hlásím a za kterou bojuji. Tedy jen virtuálně. Né, nejsem blázen, ale mám i takové tendence. :lol:
Ale teď k tématu. Mám na vás dotaz. Žiji ve snu. Alespoň tak si to vysvětluji.
Co kdyby po roce 1945 naše republika dokončila veškeré opevnění, které bylo plánováno a realizováno,nerealizováno do mnichovské zrady?
Myslím si, že by pak v roce 1968, naše republika nebyla obsazena " spřátelenýma armádami". Mám vážné mínění, že by se mohli naše pevnosti stále zdokonalovat, proti veškeré moderní vojenské technice.
Naše země je přímo určena k obraně v těchto bunkrech. Stoupla by také prestiž a lepší politické jednání ve světě. Asi bychom se mohli spolehnout samy na sebe. Nemusel bychom býti v NATO.
Ale pozor :!:
Je to jakýsi výkřik. Názor, který určo někdo napadne. A o to mi jde. Zajímá mě moc co si o tom myslíte. Nečekám pochvalu, ale argumenty, proč si myslím nesmysli.
Byli by pevnosti i v současné době účelné???
Děkuji za odpovědi. 8)
Odkaz bratra Jana Žižky.
Kráčejte pokorně a spravedlivě po této zemi, která je vaší vlastí! Zaveďte pořádek a kázeň ve všem a všude. Ať jsou čisté duše i srdce vaše. Buďte spravedliví. Každý, i ten nejmenší z těch malých ať v bezbečí má svůj krov i což jeho jest. A hrozí-li nepřítel zvenčí- buďte všichni jedné duše a v jednom táboře.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pon 27 říj, 2008 10:41

I po válce se u nás budovalo opevnění.
V roce 1968 by to za stejné situace nepomohlo, protože stejně jak ov roce 1938 politické vedení odmítlo bránit svojí zem.

I když se je to proti proudu, opevnění pořád má svůj účel. I když už ne v takovém rozsahu a jen lehčí. Pokud se země má šanci jen bránit jako třeba Gruzie apod. Tak pro ní má význam. Ale ne takové jako vznikalo v meziválečném období
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!


Zpět na „Opevnění“