Výzbroj armád 2.Sv.Války

Uživatelský avatar
JRut
Redaktor
Příspěvky: 277
Registrován: ned 13 srp, 2006 13:18
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JRut » pát 15 čer, 2007 20:03

Rozhodně, Kalašnikov z StG 44 vycházel a použil z něj i design závěru.
Je ale fakt, že na podobné zbrani, samonabíjecí karabině, už sám od roku 1944 pracoval.
Naposledy upravil(a) JRut dne pát 15 čer, 2007 20:10, celkem upraveno 1 x.
Lidé kteří zapomenou svou minulost jsou odsouzeni k tomu aby ji prožili znovu.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 15 čer, 2007 20:06

Když už si u té inspirace ruskými zbraněmi už za války se vyráběly různé modifikace ruských samopalů např. ve Finsku. Třeba o tom brzy sepíšu článek na Vojsko. Např. Konepistooli M44. Jinak finové už před válkou vyráběli vlastní samopaly jako byl třeba Suomi model 31

Suomi model 31
Obrázek

Sturmgewehr 44
Obrázek
Naposledy upravil(a) Michal Kroužek dne pát 15 čer, 2007 20:27, celkem upraveno 1 x.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » pát 15 čer, 2007 20:20

vy ste takydementi..nemůžete mi říct,že příspěvky sou na další stránce :D

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » pát 15 čer, 2007 20:22

DC píše:vy ste takydementi..nemůžete mi říct,že příspěvky sou na další stránce :D


Ty si ale starý pako. :D (použito z tvého profilu)

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 15 čer, 2007 21:24

Téma rozděleno, protože v dalších příspěvcích se už řešili pruské zbraně, vznik prvních moderních nábojů a jejich další vývoj. Ty příspěvky byly přesunuty do tématu Vývoj zbraní od 1.poloviny 18.století, kde se tomu můžete dál věnovat.
Zde pak můžete dál mluvit o přezbrojování na smaopaly v 2.světové válce a období okolo ní.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » pát 15 čer, 2007 21:40

Musim už jít,takže poslední smršť otázek:

Kolik stála výroba jedné pušky v SSSR oproti v Německu?
Jak účinná byla Německá děla oproti Sovětským?
Je známo,že Sovětské stíhače byly dobré,ale co v porovnání s messersmithy a spitfiry? (taky americkými mustangy)
A kdy se rozhodlo sovětské velení změnit taktiku masového obětování



Brou,zase zejtra

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 15 čer, 2007 21:45

Tak tohle by si měl dát na víc témat. Jinak u děl musís říct jestli myslíš protitankové, kanony, houfnice,...
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
JRut
Redaktor
Příspěvky: 277
Registrován: ned 13 srp, 2006 13:18
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JRut » pát 15 čer, 2007 21:48

No tak když už, tak všechny ne? :D
Lidé kteří zapomenou svou minulost jsou odsouzeni k tomu aby ji prožili znovu.

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » pát 15 čer, 2007 22:26

DC píše:Musim už jít,takže poslední smršť otázek:

Kolik stála výroba jedné pušky v SSSR oproti v Německu?
Jak účinná byla Německá děla oproti Sovětským?
Je známo,že Sovětské stíhače byly dobré,ale co v porovnání s messersmithy a spitfiry? (taky americkými mustangy)
A kdy se rozhodlo sovětské velení změnit taktiku masového obětování



Brou,zase zejtra


Laické odpovědi, anebo co mě večer napadlo:

Kód: Vybrat vše

1) No tak já myslim že sovětský pušky byly levnější a to hlavně způsobem výroby a použitýmy materiály.

2) No jestli k dělům můžu přidat i železniční děla (aneb mít je tak doma  :D ) tak co do velikosti náboje vedou němci.  :lol: Jinak ale myslím že německá byla lepší co se týče kvality, zatímco rusové jeli na kvantitu.

3) No ke konci války byly Messerschmity dost zaostalé, když nepočítám ME 262 apod. Zatímco rusové a spojenci přicházeli s novými verzemi, němci stagnovali.

4) Oni to někdy změnili?  :D Jestli jo tak maximálně během druhé půlky trvání studené války.

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » sob 16 čer, 2007 7:57

Nemůžeš říct,že bny byly ruský pušky shity! Když si vezmeš, tka Němci nepočítali při jejich konstrukci s extrémnímy mrazy a vše jim zamrzalo, kdežto rusové byli v pohodě.

Myslel sem děla co se týče dostřelu,přesnosti....protože němci měli dle mého názoru docela špatný polní děla a ruská (děla co dělala podporu útočícím vojskům z týlu) byla mnohem lepší. 6elezniční děla měli němci, jedno ukořistili spojenci u Anzia myslim a to bylo opravdu dobré,akorát co se týče dostřelu. Mohlo ostřelovat Britská města, ale mělo to spíše morální efekt,tlustá berta byla za 1.sv. lepší.

Rusové s pojenci (počitám jen vrtulová letadla) měli o něco horší než posl. vrtulový stíhač BF109 myslim, se kterym Hitler přišel..byl mnohem lepší,ale jestli by v přímém souboji porazil ruskou IL2 nebo ještě lepšího am. Mustanga to fakt nevim...spitfire byl také velice levný stroj,dobré vlastnosti, ale chyběla mu špetka rychlosti ještě

když si vezmeš,jak dobejvali Evropu od Polska dál do vnitrozemí tak to už nebylo jako ve Stalingradu....vlastně Stalingrad to byl zlom v jejich strategii,ne? Po něm už to tak nehnali

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 16 čer, 2007 11:30

Němci měli kvalitní protiletadlové a protitankové kanony. Jejich kanony ráže 75mm a 150mm byly taky celkem solidní. Rusové měli solidní děla, kladli na ně větší důraz a navíc se mnohem víc věnovali použití reaktivního dělostřelectva.

Související články na Vojsku
Německo:
protitankový kanon PaK 40
8cm GrWr 34
Karl Mörser
12 cm sGrWr 42
Wespe
Hummel

Sovětský svaz
ISU-122
SU-100
Kaťuša BM-13
dělo vzor 1927 ráže 76,2 mm
protitankový kanon kanon ZIS-2 Model 1941 (F-31) ráže 57mm


Ad letadla Bf109 mělo řadu neduhů a byla velká německá chyba, že ho vyráběli dál i po vzniku výkonějšího Focke Wulf Fw 190.

Obrázek

Obrázek

vrtulový stíhač BF109 myslim, se kterym Hitler přišel..byl mnohem lepší,ale jestli by v přímém souboji porazil ruskou IL2 nebo ještě lepšího am. Mustanga to fakt


S tím Il2 to myslíš vážně nebo mluvíš o jiném letadle než IL-2 Sturmovik?
To byl totiž bitevní letoun, ten se nemůže vyrovnat stíhacímu letadlu.

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » ned 17 čer, 2007 15:23

Michal Kroužek píše:S tím Il2 to myslíš vážně nebo mluvíš o jiném letadle než IL-2 Sturmovik?
To byl totiž bitevní letoun, ten se nemůže vyrovnat stíhacímu letadlu.
Obrázek


já myslel,že nemaj jiný letadlo..ty jejich stíhačky byly pěkný shity..viděl sem jen 1 na obrázku....všichni mluvěj o IL2ce :shock:

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 17 čer, 2007 15:44

No letadla sice moc nedělám, ale teď sem si pořídil 10 knížek o letadlech, takže mám další podklady k otmu co sem už měl, takže asi něco o ruských letadlech napíšu, aby si o nich něco skutečného věděl. Jinak je ale ovlivňovla nedostatek hliníku apod, takže se hodně ještě používalo plátno, dřevo apod.
Zle na tom byli s letadlama hlavně italové.

Pár článků o ruských letadlech:
Jakovlev Jak 3
Peltjakov Pe 2
Tupolev SB-2 a jeho ČS verze B-71
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » ned 17 čer, 2007 16:40

hlavně,abys je přečet :D

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 17 čer, 2007 17:19

Neboj. Jednu už mám přečtěnou a druhou asi z třetiny. Času dost
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!


Zpět na „Přehled armád“