Přezbrojení AČR

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Armáda pozastavila přebírání vozidel Tatra kvůli závadám

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 24 kvě, 2008 17:05

Armáda pozastavila přebírání vozidel Tatra kvůli závadám

Kód: Vybrat vše

http://ekonomika.idnes.cz/armada-pozastavila-prebirani-vozidel-tatra-kvuli-zavadam-pm8-/ekoakcie.asp?c=A080523_214815_ekoakcie_lf
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 18 čer, 2008 19:03

Zkoušky pandurů pro českou armádu začnou příští týden

Kód: Vybrat vše

http://zpravy.idnes.cz/zkousky-panduru-pro-ceskou-armadu-zacnou-pristi-tyden-pgq-/domaci.asp?c=A080618_192154_domaci_jte
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Armáda znovu testuje transportéry Pandur

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 25 čer, 2008 9:34

Armáda znovu testuje transportéry Pandur

Kód: Vybrat vše

http://zpravy.idnes.cz/armada-znovu-testuje-transportery-pandur-fjp-/zpr_nato.asp?c=A080624_133257_zpr_nato_inc
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Krokáč
Desátník
Desátník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 7 čer, 2008 17:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Krokáč » čtv 10 črc, 2008 10:37

Nezlobte se, že se vracím zpět k tématu, pže se mi to nechtělo číst celé :lol: ale pokud k tomu přezbrojení. Tak nějak výrazně bych nic neměnil. AK a vzor 58 jsou dle mě stále nejlepší zbraně, které můžeme mít. Dle mě to jsou nesmrtelné zbraně. S nimi můžete v podstatě i pádlovat a když je budete potřebovat použít k účelu, ke kterému jsou určené, tak vás určitě nesklamou :wink: Navíc spravíte je na koleně atd. Možná bych akorát nakoupil nějaké novější modely, pže Kalashnikov to prý pořád vylepšuje :D ale rozhodně bych nešel do nějaký futuristických zbraní, která posouvá v Armádě kupředu akorád její "image " 8) :D

Myslím, že naši vojáci třeba ve válečných proviniciích mají úspěch taky proto, že používají zbraně, které použivá Taliban a jak řekl jeden z příslušníků SOG "nepřítel má z toho celkem strach nebo alespoň řádný respekt"

Dle mě, neměňme věci, které fungují dobře a bez větších problémů. :roll:

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

To: Krokáč

Příspěvekod Heckler » čtv 10 črc, 2008 15:39

Chci vidět, jak Sa 58 spravíš na koleně. Já Sa 58 považuji za lepší něž AK47 a jsem jeho velký zastánce, ale tohle bych rozhodně netvrdil. AK47 je jednoduchá, z velké části lisovaná, tak tam by to možná mohlo platit.

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » čtv 10 črc, 2008 15:43

Bohužel tohle je ale problém Sa 58. Vyžaduje mít s sebou další dílny pro opravy, zbrojíře, logistiku atd.
Např německá G36 byla navržena tak, aby všechny díly šly jednoduše vyměnit. Pro německou armádu, která ji má ve výzbroji odpadla nutnost mít další dílny a zbrojíře, kteří řešili opravy. Stačí jen mít zásobu dílů a jejich výměnu zvládne lépe proškolený voják.

Krokáč
Desátník
Desátník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 7 čer, 2008 17:51
Kontaktovat uživatele:

Re: To: Krokáč

Příspěvekod Krokáč » čtv 10 črc, 2008 15:47

Heckler píše:Chci vidět, jak Sa 58 spravíš na koleně. Já Sa 58 považuji za lepší něž AK47 a jsem jeho velký zastánce, ale tohle bych rozhodně netvrdil. AK47 je jednoduchá, z velké části lisovaná, tak tam by to možná mohlo platit.


Nechytej mě za slovo, já to myslel obrazně. Píšu to proto, že asi před týdnem byl v TV dokument s lidmi z řad AČR právě na téma střelných zbraní a srovnávali a že sami za sebe by rozhodně neměnili. Rozšířit výzbroj proč ne, ale že vz.58 a AK by se nezříkali.

A to že se dají vyrobit na koleně mysleli tak, že takové AK si vyrobí afghánci s jedním dvěma soustruhy. Nejsou sice tak přesné, ale chtěli tím říct, že konstrukčně jsou dost jednoduché a účinné. Takže když se s nimi něco stane, tak je není problém uvést opět do střelby schopného stavu a používat.

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » čtv 10 črc, 2008 19:21

To je fakt, osobně si myslím, že SA 58 ještě nějakou dobu vydrží. Bohužel ale kulomet UK59 je docela problémový a poruchový. Ten by so měl nahradit.

Krokáč
Desátník
Desátník
Příspěvky: 21
Registrován: sob 7 čer, 2008 17:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Krokáč » čtv 10 črc, 2008 19:30

Heckler píše:To je fakt, osobně si myslím, že SA 58 ještě nějakou dobu vydrží. Bohužel ale kulomet UK59 je docela problémový a poruchový. Ten by so měl nahradit.


To nevím, to nemůžu posoudit s tím nemám zkušenost :roll:

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » čtv 10 črc, 2008 22:45

Stačí se zeptat vojáků, jak jsou s ním spokojený. Myslím, že je dokonce už i zakázaný k použití pro zahraniční mise. Ale možná je to kvůli náboji.

Uživatelský avatar
Justinianos
Rotný
Rotný
Příspěvky: 63
Registrován: stř 10 pro, 2008 14:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Justinianos » čtv 11 pro, 2008 16:20

Kdybych já měl přemejšlet za co bych vyměnil Sa 58 tak by jsem přemejšlel O G36 nebo možná i Fn Fal...

Uživatelský avatar
Darken222
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 253
Registrován: ned 21 zář, 2008 9:44
Bydliště: Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Škoda

Příspěvekod Darken222 » pát 12 pro, 2008 6:31

Já bych neměnil.Sa58 je nadčasový, stačilo by ho trochu upravit, ale to by nesměl být zbrojní průmysl v troskách. A za všechno může Klaus s tou svojí kupónovou privatizací.
"...Dokud boj kolem zní, každý na svém místě buď...Silou lví, každý z nás to je obrněný stroj.Věrnou stráž, vlasti máš. Sokol třímá prapor tvůj...Nad námi prapor vlá, v rudém poli bílý lev."
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 12 pro, 2008 10:47

Na to že náš přechod na tržní ekonomiku je hodnocený jako jeden z nejlépe provedených na to máš dost negativní názor.
I když některé věci si měl necht stát. I stát je do určité míry firma. Takže by se neměl překotně zbavovat prosperujících rostoucích firem.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Montgomery
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 164
Registrován: úte 23 pro, 2008 0:03
Bydliště: Lukavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda

Příspěvekod Montgomery » pát 9 led, 2009 22:53

Darken222 píše:Já bych neměnil.Sa58 je nadčasový, stačilo by ho trochu upravit, ale to by nesměl být zbrojní průmysl v troskách. A za všechno může Klaus s tou svojí kupónovou privatizací.

No a Havel nám zrujnoval všechen zbrojní průmysl. Ještě že ČZ byl v té době soukromý podnik.
Smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionu statistika.
O hranice se nejedná, o hranice se střílí. T.G.M
Každá válka vede k míru. Já

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » pát 6 úno, 2009 10:42

SA 58 je nadčasový? To je vtip, ne?


Zpět na „Přehled armád“