HK 416

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » čtv 9 říj, 2008 16:25

Pokud mám správné informace a můžu věřit zprávám v médiích, tak jejich hlavní část armády tvoří tzv speciální síly. A ty jsou cvičeny a vyzbrojovány z USA. Na fotkách z médií je vidět, že někteří vojáci mají americkou výstroj i výzbroj. Na druhou stranu je jesné, že v jejich armádě bude i velké množství ruských zbraní. Navím v jakém jsou poměru, ale tipoval bych, že jich bude většina. Ale právě zmiňovaný AK74 je v jiné ráži než AK47 :)

Marty
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 14
Registrován: stř 17 zář, 2008 10:45

Příspěvekod Marty » čtv 9 říj, 2008 18:14

no oni maj všechno, na pár fotkách sem viděl M249ky na dalších zase AKáčka všeho druhu to samé platí o jejich technice....

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » úte 14 říj, 2008 19:26

Nicméně HK416 považuji za poměrně kvalitní zbraň, rozhodně lepší než M4. Ale pro náš trh není určena.

Uživatelský avatar
Justinianos
Rotný
Rotný
Příspěvky: 63
Registrován: stř 10 pro, 2008 14:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Justinianos » stř 10 pro, 2008 14:43

No stouto puškou si nejsem jistej.....¨
Pokud jsem dobře hledal našel jsem že střílí jednotlivkama a salvou...
Tato zbraň vypadá jak M4 a G36 do hromady....

Stejně pro jistou bych si vzal do bitvy Hk 53 s pevnou pažbou.....

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » čtv 11 pro, 2008 0:01

Nemůžu si pomoct, ale G36 ji překonává. Hlavně ve ztížených podmínkách by HK 53 byla špatně použitelná. Na rozdíl od G36 jsem ji tedy nikdy neměl v ruce, ale třeba MP5, která je jí podobná a kterou mám hodně rád ve špatných podmínkách přestává fungovat. G36 tyhle problémy nemá.

Uživatelský avatar
Justinianos
Rotný
Rotný
Příspěvky: 63
Registrován: stř 10 pro, 2008 14:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Justinianos » čtv 11 pro, 2008 16:14

No nevim ale stejně kalach je kalch....

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » čtv 11 pro, 2008 22:24

To jo, střílí sice blbě, ale pořád. Dneska už je dávno za zenitem...

marksman338
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15 bře, 2009 19:20

Příspěvekod marksman338 » ned 15 bře, 2009 19:24

boha jeho co porat mate stim kalachem taky to neni zadnej zazrak

DC
Podporučík
Podporučík
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv 17 srp, 2006 18:22

Příspěvekod DC » ned 15 bře, 2009 20:21

marksman338 píše:boha jeho co porat mate stim kalachem taky to neni zadnej zazrak


ale střílí furt (narozdíl od modernějších zbraní západnějšího ražení) :)

Uživatelský avatar
-=Nuke][Tux=-
Podpraporčík
Podpraporčík
Příspěvky: 392
Registrován: úte 30 říj, 2007 11:24
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod -=Nuke][Tux=- » ned 15 bře, 2009 21:31

marksman338 píše:boha jeho co porat mate stim kalachem taky to neni zadnej zazrak


Avtomat Kalasnikov je nejvíce prověřená puška v dějinách lidstva.....a to, že se používá dodnes není náhoda.....podívej se na výskyt...od Ruské sibiře přez rozbahněnou tajgu až po Afghánskou poušť.....a ve všech těchto podmínkách střílí výborně. Možná to není nějaký zázrak, ale v boji je především nejdůležitější funkčnost..a když už se přece jen něco po*ere, tak by to mělo jít odstranit v čím jak nejkratším čase....a přiznej, že v boji je to jiné než doma na stole. K opravě takové povedené emerické supermoderní pušky s laserem, mikrovlnkou a cédéromem potřebuješ komputer, navod k použití jak bible tlustý, sterilní hadřík a 8 beden šroubováků....nevím jestli jsi měl tu možnost si AK rozebrat...ale já, ačkoli jsem ho nikdy nedržel v ruce jsem to zvládl celkem bez větších potíží....navíc, některé ekzempláře zažily tatíčka stalina jak čůral do plenek a střílí perfektně dodnes...


prostě ve zkratce, poměr cena:funkčnost je to jednička na světě :)
Silesia - Schlesien - Ślůnsk - Schläsing - Slezsko - Śląsk...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » pon 16 bře, 2009 13:34

Pěkný tuxi, akorát pochybuju že i to nejstarší AKčko je starší než bratr Josif. :lol:

Uživatelský avatar
WildcatCZ
Redaktor
Příspěvky: 216
Registrován: sob 21 říj, 2006 17:48

Příspěvekod WildcatCZ » pon 16 bře, 2009 15:24

on si mohl učůrávat do plnek i ke stáru :wink:

Uživatelský avatar
Juris
Četař
Četař
Příspěvky: 59
Registrován: úte 10 úno, 2009 7:46
Bydliště: Veselí 134
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Juris » úte 17 bře, 2009 9:07

CO SE TÝČE AK . SOUHLASÍM S TUKEM. TEĎ NÁM JICH PŘIVEZLI 1800 KS NA ZNEHODNOCENÍ A JE JEDNODUŠŠÍ NEŽ SA 58.
NA ZKUŠEBNĚ JSEM HO ZKOUŠEL A SEDÍ LÉPE.
a JEN ABYCH REAGOVAL NA TU POZNÁMKU OD NEKOHO, ŽE JE MÍTUS ŽE SE DÁ S 58 BOJOVAT KDEKOLIV. JE TO PRAVDA. POKUD NĚKDO BYL NA VOJNĚ TAK MĚ DÁ ZA PRAVDU, CO JSME TAM S 58 DĚLALI A POŘÁD VYDRŽELI A STŘÍLELI A FURT A FURT A FURT
:twisted: :P
JURIS

jameson363
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: stř 7 lis, 2012 12:31

Re: HK 416

Příspěvekod jameson363 » stř 7 lis, 2012 12:34

5.56 NATO ma +- stejnou prubojnost na neprustrelny vesty jako vz. 43, minimalne vzhledem k US standartu. Pokud mate Level IIIA, tak tim projde oboje, pokud mate Level III a vic, tak tim neproje ani jedno. Pokud vas to trefi mimo vestu, je vetsi sance, ze prezijete ranu z AK, nez vysokorychlostni 5.56.

jameson363
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: stř 7 lis, 2012 12:31

Re:

Příspěvekod jameson363 » stř 7 lis, 2012 12:41

[quote="-=Nuke]

Avtomat Kalasnikov je nejvíce prověřená puška v dějinách lidstva.....a to, že se používá dodnes není náhoda.....podívej se na výskyt...od Ruské sibiře přez rozbahněnou tajgu až po Afghánskou poušť.....a ve všech těchto podmínkách střílí výborně. Možná to není nějaký zázrak, ale v boji je především nejdůležitější funkčnost..a když už se přece jen něco po*ere, tak by to mělo jít odstranit v čím jak nejkratším čase....a přiznej, že v boji je to jiné než doma na stole. K opravě takové povedené emerické supermoderní pušky s laserem, mikrovlnkou a cédéromem potřebuješ komputer, navod k použití jak bible tlustý, sterilní hadřík a 8 beden šroubováků....nevím jestli jsi měl tu možnost si AK rozebrat...ale já, ačkoli jsem ho nikdy nedržel v ruce jsem to zvládl celkem bez větších potíží....navíc, některé ekzempláře zažily tatíčka stalina jak čůral do plenek a střílí perfektně dodnes...


prostě ve zkratce, poměr cena:funkčnost je to jednička na světě :)[/quote]

Ale na 400m se s tim nedaj trefit ani vrata od stodoly. Hold uz dneska neni doba kdyz se spolehlivost zbrani resila stylem - ma to vakl jako krava, takze neni sance, aby se tam nejakej bordel mohl usadit;-)

Jedine, co se AK neda uprit je spojenej pist s nosicem zavorniku, jak to ma dneska belgicko-americka SCARa. Nechapu, proc soudruzi z CZUB neobslehli i tohle u nasi CZ805.


Zpět na „Útočné pušky“