BREN

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 17 srp, 2006 19:20

Ještě přidávám fotku Stgw 44
Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

vanHaagen
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 8
Registrován: stř 30 srp, 2006 14:02

Příspěvekod vanHaagen » stř 30 srp, 2006 15:00

ja bych moc MG a bren nesrovnaval, oba byly dobre a spolehlive, zalezelo na zpusobu pouziti. nekde se MG nehodil, nekde zase bren.
Vsichni lide jsou spatni, dokud je nutnost neprivede k tomu, aby byli dobri.

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » stř 30 srp, 2006 15:27

No to sou dost odlišné zbraně, takže bych to moc taky nesrovnával.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 30 srp, 2006 17:11

Jj, já jsem to psal už na začátku. Bren je lehký kulomet a MG univerzální. To jim předurčuje trochu jiné vlastnosti i použití.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Edelweiss
Poradce
Příspěvky: 187
Registrován: úte 27 bře, 2007 10:44
Bydliště: -VALHALLA-
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Edelweiss » úte 27 bře, 2007 14:00

Brena sem měl možnost venčit pod označením 26 .Při střelbě je poměrně klidný,bohužel kus ze kterého jsem střílel nebyl nastřelený, tak pro samé opravy střelby a přenášení záměrného bodu jsem si to moc neužil.Co považuji za přednost je zásobník,možná je 20kusů málo ale i tak je to super.Díky solidní konstrukci mu nic nebrání v použití jako osobní zbraň,dobře se s ním dá střílet ve všech polohách,je jen těžší.Daleko více se mi líbil těžký kulomet vz.37,ten šel kam se namířilo a možnost změny kadence mně přímo nadchla.Střelba z podstavce na vzdálenost 300-800 m prostě nádhera.Ještě podotknu že nádherná je i plnička pásů tohoto kulometu,ta umí dokonce i vybíjet!!!
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

BREN

Příspěvekod Michal Kroužek » ned 1 črc, 2007 18:40

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Zdroj:
rt66.com, home.tiscali.nl/wd16h a lebaneseforces.com
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 14 bře, 2009 17:11

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Juris
Četař
Četař
Příspěvky: 59
Registrován: úte 10 úno, 2009 7:46
Bydliště: Veselí 134
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Juris » stř 25 bře, 2009 11:40

Michale tohle je, ale Lehký kulomet vz. 26 (ZB-26), ne?

Obrázek
JURIS

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 25 bře, 2009 16:41

Jestli mluvíš o otm obrázku co si sme zkoušel nalinkovat z fronty, tak nevim.
Je to blokované a i když jsme z kódu zjsitil cestu k otmu obrázku, tak se mi stejně ukázal malinký náhled. Nahraj to na img.vojsko.net ať to vidim.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Juris
Četař
Četař
Příspěvky: 59
Registrován: úte 10 úno, 2009 7:46
Bydliště: Veselí 134
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Juris » čtv 26 bře, 2009 9:08

Já myslel ten co je u tebe napsaný jako Bren. Protože, k nám přišly jako CZK vz. 26 , ze zbrojovky. Sice jsem četl historii, ale mám dojem že je to vše jen od ZBB.

Obrázek
JURIS

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » čtv 26 bře, 2009 14:31

V tom dobovym letáčku máš psáno, že to je BREN a je to anglicky ;-)
Takže sem ani neměl důvod to zkoumat.

Československý BREN

V Československu byly v letech 1930 - 1934 vyrobeny vzorkové kusy kulometu BREN v britské ráži 7,7 mm a sedm kusů BRENu v ráži 7,92 mm Mauser pro případný zájem ze strany československé armády.

Za války bylo exportováno 3334 kusů kulometu BREN československé výroby do Bulharska. Tyto kulomety používaly náboje 8 mm Mannlicher.

V poválečném období byl v Československu zkoušen BREN upravený pro nové zkrácené střelivo 7,62 x 45 mm, ale nebyl sériově vyráběn.

[editovat] Britský BREN

V Anglii, Kanadě a Austrálii se postupně vyráběly verze BREN Mk.I, Mk.II/1, Mk.II, Mk.3 a Mk.4. Postupný vývoj směřoval k zjednodušení výroby a snížení hmotnosti. V 50. letech byly transformovány původní kulomety BREN Mk.II a MK.3 na standardní ráži NATO - 7,62 x 51 mm a tyto zbraně byly označeny jako BREN L4A1 až L4A7. Podobně byly upravovány rovněž exempláře vyráběné v poválečném období v Indii.

Kanadská firma John Inglis exportovala za druhé světové války kulomety BREN Mk.II pro Čínu v ráži 7,92 mm Mauser se zásobníkem československého typu na 20 nábojů. Tyto zbraně spolu s předválečnými československými dodávkami kulometu vz. 26 byly v Číně upraveny na sovětský náboj 7,62 x 39 mm a používaly zásobníky typu Kalašnikov.

Na Tchaj-wanu se vyráběl kulomet BREN v poválečném období jako typ 41 v americké ráži .30-06 Springfield.

Ve stejné ráži (.30-06 Springfield) byly dodávány anglické BRENy po válce do Itálie.


Kód: Vybrat vše

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bren
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Heckler
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 326
Registrován: pon 23 čer, 2008 20:10

Příspěvekod Heckler » čtv 26 bře, 2009 15:38

Taky jsem už vyzkoušel vz. 26 a přijde mi jako velmi podařený i když trochu těžký.


Zpět na „Kulomety“