MIM-104 Patriot

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4538
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

MIM-104 Patriot

Příspěvekod Michal Kroužek » úte 20 dub, 2021 20:30

MIM-104 Patriot
Vypůjčím si tu krátké info z wikipedie:

The MIM-104 Patriot is a surface-to-air missile (SAM) system, the primary of its kind used by the United States Army and several allied nations. It is manufactured by the U.S. defense contractor Raytheon and derives its name from the radar component of the weapon system. The AN/MPQ-53 at the heart of the system is known as the "Phased Array Tracking Radar to Intercept on Target" which is a backronym for PATRIOT. The Patriot System replaced the Nike Hercules system as the U.S. Army's primary High to Medium Air Defense (HIMAD) system, and replaced the MIM-23 Hawk system as the U.S. Army's medium tactical air defense system. In addition to these roles, Patriot has been given the function of the U.S. Army's anti-ballistic missile (ABM) system, which is now Patriot's primary mission. The system is expected to stay fielded until at least 2040.


Raketová válka v Zálivu: Střely Patriot proti iráckým Scudům

https://www.vojsko.net/armady/14-valky- ... kym-scudum

Tchaj-wan chce koupit americké střely s plochou dráhou letu. Mohou zasáhnout čínské vnitrozemí

Tchaj-wan chce nakoupit do své výzbroje novou, moderní zbraň. Má jít o americké střely s plochou dráhu letu, které jsou schopny zasáhnout cíl ve vzdálenosti větší než tisíc kilometrů. Případným cílem by tak mohlo být čínské vnitrozemí. Informaci o další modernizaci armády už potvrdilo tchajwanské ministerstvo obrany.

Kód: Vybrat vše

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/tchaj-wan-f-16-strely-s-plochou-drahou-letu-cina_2104201443_pj
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Zpět na „Raketová“