Zbraně hromadného ničení Jaderné,Biologické a Chemické

Uživatelský avatar
Oppenheimer
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 4 led, 2011 21:32
Kontaktovat uživatele:

Zbraně hromadného ničení Jaderné,Biologické a Chemické

Příspěvekod Oppenheimer » úte 4 led, 2011 21:43

K raketám ICBM patří jako vejce k vejci jaderné štěpné (klasické) potažmo jaderné termonukleární (vodíkové) a termonukleární se zvýšením účinkem neutronů (neutronové). Jaké jsou vaše názory, dotazy, znalosti o těchto zbraních ?

Jaký máte názor na ostatní ZHN je horší Biologická nebo chemická zbraň co říkáte na použití těchto zbraní ve válkách a konfliktech. Co vás zajímá a nevíte o těchto zbraních?

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » čtv 6 led, 2011 1:17

Tak biologická zbraň je dle mě větší sajrajt, jelikož jejich následky vlastně nelze jednoznačně vyhodnotit předem. Naštěstí je nikdo v praxi moc nepoužil co já vím.

Chemické zbraně jsou sice taky svinstvo ale aspoň lze zjistit, jaké budou následky po použití.

Znalosti o zbraních jaderných mám čistě teoretické. :) Ale houbičky to dělá pěkný.

Uživatelský avatar
Oppenheimer
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 4 led, 2011 21:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Oppenheimer » čtv 6 led, 2011 15:32

Teoretické? To moje jsou na štěstí taky jen teoretické. Ač je to zvláštní nebyl jsem přímím ůčasníkem žádné jaderné exploze (ačkoliv Přezdívka možná mate :-D). Představa že mě napřed sežhne světlné záření pak tlaková vlna a dotoho dostanudávku radiace Tfuj :x
Válka není jediným, jistě ne nejhorším zlem. Život nečestný, život otrocký jest horší.


Tomáš G. Masaryk

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » čtv 6 led, 2011 16:05

No někdo to zvládnul i 2x. Celkem pech.

Kód: Vybrat vše

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/clanek.phtml?id=633028

Uživatelský avatar
Oppenheimer
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 4 led, 2011 21:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Oppenheimer » čtv 6 led, 2011 17:30

Vyda tak to je docela smůla. Jen nevím kde vzaly ty přesné udaje o obětech ani IAEA si netroufne dát přesné čislo. a mladá fronta dá 140 tisíc lidí šup a je to.
Válka není jediným, jistě ne nejhorším zlem. Život nečestný, život otrocký jest horší.





Tomáš G. Masaryk

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » čtv 6 led, 2011 22:06

Oppenheimer píše:Vyda tak to je docela smůla. Jen nevím kde vzaly ty přesné udaje o obětech ani IAEA si netroufne dát přesné čislo. a mladá fronta dá 140 tisíc lidí šup a je to.


Tak ten článek měl být jenom informativní ohledně toho japonce co měl tu smůlu. Ty údaje kolem bych si nedovolil označit za jakkoli přesné. :wink:

Uživatelský avatar
Oppenheimer
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 4 led, 2011 21:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Oppenheimer » pát 7 led, 2011 13:45

No ale novinaři by měli udávat přesné informace. takž by jich neubilo kdyby tam připsaly pár slov na zpřesnění.

To je jako při jaderném výbuchu padá okamžité umrtí ze 70 % na talkovou vlnu, světelné a tepelné zaření je zruba okolo 20% zbytek na okamžitou radiaci (+-10 %) takže jako novinář mužu tvrdit že při výbuchu jaderné zbraně je radiace zanedbatelná ?
Válka není jediným, jistě ne nejhorším zlem. Život nečestný, život otrocký jest horší.





Tomáš G. Masaryk

Livefire
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Příspěvky: 259
Registrován: pon 1 říj, 2007 21:08
Bydliště: 127.0.0.1

Příspěvekod Livefire » pát 7 led, 2011 13:48

když mluvíte o chemeckejch zbraních myslíte taky různý pepřáky, slzný plyny, super smardy, atd. ?

Uživatelský avatar
Oppenheimer
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: úte 4 led, 2011 21:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Oppenheimer » pát 7 led, 2011 14:59

Tak sice to pod rakety ICBM poc nepasuje nic meně podle mě se jedná o zbraň chemickou kupř slzný plyn je zcela určitě
Válka není jediným, jistě ne nejhorším zlem. Život nečestný, život otrocký jest horší.





Tomáš G. Masaryk


Zpět na „Balistické rakety (ICBM, IRBM, SLBM, apod.)“