Minuteman III

Uživatelský avatar
Corp. Anderson
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 183
Registrován: pát 22 úno, 2013 19:56

Minuteman III

Příspěvekod Corp. Anderson » čtv 13 úno, 2020 20:00

Minuteman III

USA otestovaly mezikontinentální raketu. Odstrašující arzenál stárne
Spojené státy ve středu otestovaly mezikontinentální balistickou střelu Minuteman III. Raketa vystartovala z kalifornské základny Vandenberg a dopadla u tichomořského atolu Kwajalein v oblasti Marshallových ostrovů. Šlo o dlouho plánovanou zkoušku spolehlivosti nosičů z amerického jaderného arzenálu, které nezadržitelně stárnou.

Šlo o pravidelnou zkoušku spolehlivosti mezikontinentálních nosičů jaderných zbraní (ICBM), které americké letectvo plánuje dlouho předem. Tato byla od loňského února druhá z celkem čtyř chystaných.

Kalendář takového testování je obvykle nalinkován na tři až pět let a důkladné přípravy na každou konkrétní zkoušku v podobě odpálení rakety začínají nejméně půl roku předem.

Raketa Minuteman III „vyzbrojená“ senzory a záznamovými zařízeními odstartovala z úterý na středu krátce po půlnoci tichomořského času z Vandenbergovy základny v Kalifornii.

Kód: Vybrat vše

http://www.natoaktual.cz/usa-minuteman-raket-vandenberg-icbm-test-pentagon-strela-pzp-/na_zpravy.aspx?c=A200206_152723_na_zpravy_m00

Zpět na „Mezikontinentální balistické rakety (ICBM)“