Šáhid-136

Filipika
Rotný
Rotný
Příspěvky: 81
Registrován: sob 18 úno, 2017 12:11

Šáhid-136

Příspěvekod Filipika » ned 18 zář, 2022 8:06

Šáhid-136

„Objevily se íránské drony. Je jich mnoho, je jich opravdu hodně, desítky,“ varuje Arestovyč
Ještě nedávno médii vysmívané íránské drony nově používané ruskou armádou na Ukrajině nebudou asi tak neškodné, jak se tvrdilo. Jak uvádí v sobotu server Odessa Journal, varoval nyní před nimi poradce kanceláře ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč. Problému si všímá i americký deník Wall Street Journal, který íránské drony označuje za nové nebezpečí pro ukrajinskou armádu.
„Objevily se íránské drony. Aktivně se zaměřují především na Záporožský směr. Je jich mnoho, je jich opravdu hodně, desítky," řekl Arestovyč. Podle něj bylo zaznamenáno již několik útoků. Rusové je užívají ve dne i v noci, uvedl Arestovyč s tím, že se zaměřují na postavení ukrajinského dělostřelectva.

Kód: Vybrat vše

https://echo24.cz/a/SxS9B/iran-drony-rusko-ukrajina-pouziti-sebevrazedne-arestovyc-potvrzeniUživatelský avatar
Aviator
Pistolník
Příspěvky: 161
Registrován: pon 4 úno, 2013 19:30

Re: Šáhid-136

Příspěvekod Aviator » pát 23 zář, 2022 19:10

Tady to zřejmě jeden schytá
Obrázek

Ganelon
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19 led, 2020 12:05

Re: Šáhid-136

Příspěvekod Ganelon » stř 28 zář, 2022 19:22

​Iranian Shahed-136 Have a Feature that Makes Usage of Radar-Reliant Air Defense Against Them Problematic
This feature will make problem for the Ukrainian forces who face these kamikaze drones for the first time in the Ukraine war
Authors of The Drive media have noticed how the russian forces in Ukraine started to extensively use Iranian drones of Shahed-136 and Shahed-131 types against rear cities of Ukraine; and they pointed out at the capability of these drones to both attack stationary targets and actively seek for emission of radars from their targets.

At this point of time, it’s impossible to either confirm or refute the statement of The Drive’s editors, because as far as we know, Ukrainian or other independent researchers haven’t laid their hands on a sample of a Shahed-136 in a relatively "examinable" condition. Which, by the way, is not the case when it comes to another Iranian UAV, the Mohajer-6.

Kód: Vybrat vše

https://en.defence-ua.com/weapon_and_tech/iranian_shahed_136_have_a_feature_that_makes_usage_of_radar_reliant_air_defense_against_them_problematic-4329.html
„Tvrdím, že každý může být dobrou hlavou čehokoli, sobru, domácnosti, města, vojska, jestliže pozná, co potřebuje, a dokáže si to opatřit.“ — Xenofón ?:-)


Zpět na „Bezpilotní letouny (UAV)“