Nahrobny kamen v lese

commander
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26 lis, 2013 17:26

Nahrobny kamen v lese

Příspěvekod commander » pát 17 led, 2014 21:38

Dobry den nevedel som kam zaradit tento topic.
Tak a spet k teme, isiel som cez leto s priatelom na hriby isli sme cez hlbku priekopu na zaciatku lesa ked zrazu zakopol som o kamen podozriveho tvaru pozrel som sa a na kameni vytesane K
pod tym K je nieco napisane a z druhej strany kamena je vytesane cislo 24
spolu je to K24
mam ho doma este od leta pre istotu som ho datiahol domov jeho tvar je zo spodu nepravidelny teda prirodny ako keby odpadol od velkej skaly no boky su rovne a vrch je zaobleny do opacneho U no ako klasicky stary vojensky hrob na kameni pod pismenom K je nejaky text je velmi tazko citatelny ale na konci riadku je velke H na lezato a je tam dost znakov vseljako pootacanych a dvojvyznamovych po celom kameni su pokreslene sipky ktore smeruju LEN na pravu stranu a su na nom vytesane asi 4 blesky. Kamen sa nachadzal v lese nad dedinou v lese v hlbokej priekope a asi 250m od toho kamena v tej istej priekope sa nachadza zrhdzavene asi zelezne lano ktore je spustene do priekopy . Ak by sa nasiel niekto kto vie co to moze byt poskitnem presnu fotodokumentaciu a presnu geograficku polohu, celu oblast okolo naleziska kamena so prehladal a na mieste kamena som kopal do zeme asi do hlbky 30 cm no nic sa nenaslo okrem toho lana este ma napadlo ci nemohol ten kamen tam niekto zhodit od strany od dediny ale to nie je mozne lebo priekopa je taka zatocena ze nie he mozne aby sa tam dostal od dediny jedine ho tam mohol niekto zhodit od lesa , ani podozrive urovnane miesto pre hrob sme v okoli kamena nensli. Vypada to tak ako keby tam kedysi ta priekopa nebola ten hrob bol niekde v okoli a asi sa po case prepadol do hliny a teraz vypadol s pod korenou stromov v priekope. To dokazuju aj mohutne kamene rozneho tvaru okolo neho proste si lezal v priekope v lese medzi hromadou prirodnych kamenov rozneho tvaru. Prosim aby sa kazdy vyjadril kto by mozno vedel co znamena K24 jeho tvar JE AKO nahrobny kamen

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrobny kamen v lese

Příspěvekod Duke » pát 7 úno, 2014 20:54

K 24 je dost málo. Můžete udělat fotku?


Zpět na „Ostatní“