Hetzer

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Hetzer

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 19 kvě, 2007 12:07

Hetzer - fotka z povstání
Obrázek

Obrázek

wwiivehicles.com
Naposledy upravil(a) Michal Kroužek dne pát 1 srp, 2008 19:42, celkem upraveno 1 x.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Lee
Rotný
Rotný
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 31 kvě, 2007 18:42

Hetzer

Příspěvekod Lee » ned 30 zář, 2007 14:06

Hetzer který se zahcoval do dnešních dnů.

Obrázek

Uživatelský avatar
Papouch
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: ned 16 zář, 2007 15:32

Re: Hetzer

Příspěvekod Papouch » pon 1 říj, 2007 19:26

Lee píše:Hetzer který se zahcoval do dnešních dnů.

Obrázek


Pěkné, odkud to je ?? Z jakého muzea ?? Jak je ta fotka stará ?? Zdá se mi trochu barbarské nechávat Hetzera pod širým nebem ... :( Vypadá to jak v Aberdeenu před dvaceti lety :wink:

Uživatelský avatar
JRut
Redaktor
Příspěvky: 277
Registrován: ned 13 srp, 2006 13:18
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JRut » pon 1 říj, 2007 19:50

Trochu jsem zapátral a opravdu je to v Aberdeenu. Stojí tam vydán počasí na milost a nemilost spolu s dalšími pěknými kousky... :cry:
Naposledy upravil(a) JRut dne pon 1 říj, 2007 20:03, celkem upraveno 2 x.
Lidé kteří zapomenou svou minulost jsou odsouzeni k tomu aby ji prožili znovu.

Uživatelský avatar
WildcatCZ
Redaktor
Příspěvky: 216
Registrován: sob 21 říj, 2006 17:48

Re: Hetzer

Příspěvekod WildcatCZ » pon 1 říj, 2007 19:59

Papouch píše:Pěkné, odkud to je ?? Z jakého muzea ?? Jak je ta fotka stará ?? Zdá se mi trochu barbarské nechávat Hetzera pod širým nebem ... :( Vypadá to jak v Aberdeenu před dvaceti lety :wink:

To vypadá na Aberdeen, a podle copyrightu na druhý fotce to je rok 2000.
A stejně tam chudáček stojí furt :) http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Hetzer_1.jpg

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pon 1 říj, 2007 20:06

Kdyby ho radši předali k nám do LešanObrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » pon 1 říj, 2007 20:46

Z boku vypadá docela krátce. Jsem myslel že tenhle vehikl je delší. :?

Uživatelský avatar
Papouch
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: ned 16 zář, 2007 15:32

Příspěvekod Papouch » úte 2 říj, 2007 17:07

Michal Kroužek píše:Kdyby ho radši předali k nám do LešanObrázek


No jo, tak v Lešanech ho máme a ne jenom jednoho :wink: , ale i tak .... LT vz. 35 v naší tříbarevce je už taky pod širým nebem ... :( :( :( prý až za pár let bude pod střechou ....

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » pát 1 srp, 2008 19:42

G-13

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » sob 18 dub, 2009 13:16

Obrázek

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
kap. mich
Desátník
Desátník
Příspěvky: 22
Registrován: pát 4 zář, 2009 21:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod kap. mich » pát 4 zář, 2009 22:11

Posledním obrněncem, s nímž se utkal tank T-34/85 našich tankistů na českém území, byl Jagdpanzer 38 Hetzer. Toto bezvěžové samohybné útočné dělo nacisté vyráběli v Praze a Plzni na podvozku československého tanku LT-38. Tankový souboj se odehrál 27. dubna 1945 u severomoravské vesnice Dolní Lhota. Jednotky německé 304. pěší divize tam za pomoci protitankových překážek zastavily postup osmi tanků 3. praporu československé tankové brigády. Naši tankisté ztratili v palbě dva T-34/85. Němci dokonce se dvěma zbylými Hetzery zaútočili na Dolní Lhotu, ale tam už se karta obrátila. T-34/85 četaře Miroslava Krejbicha ještě před vesnicí zasáhl první německé útočné dělo. Druhý německý obrněnec pronikl do vesnice, ale u prvních domků ho rozstřílel T-34/85 rotmistra Josefa Gregory. Výbuch po zásahu vytrhl skoro metrový otvor v bočním pancíři korby Hetzeru. Gregorův tank si tak zapsala na konto likvidaci čtvrtého obrněnce nacistů. Přestože šlo o poslední tankový souboj 1. československé tankové brigády, rotmistr Gregor se konečného vítězství bohužel nedožil. O tři dny později ho v Moravské Ostravě zastřelil německý odstřelovač. Hlavní město Československa nakonec osvobodila Rudá armáda. Tankům 1. československé samostatné tankové brigády se podařilo dojet do Prahy až krátce poté. Už 10. května 1945 symbolicky dorazila na Hradčany skupinka našich tankistů se třemi T-34/85. Zanedlouho dorazila do Prahy i lehká obrněná vozidla 1. československé samostatné obrněné brigády, která byla součástí britské armády, a koncem května dojely od Dunkerque i její Cromwelly.
od 15 let jsem v armádě

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Hetzer

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 15 črc, 2020 19:28

Obrázek
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Loco
Rotmistr
Rotmistr
Příspěvky: 101
Registrován: pát 25 bře, 2022 18:00

Re: Hetzer

Příspěvekod Loco » pon 18 dub, 2022 14:49

Hetzer | The Tank Museum


Zpět na „Pozemní“