Typografie

Uživatelský avatar
Dranel
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 pro, 2008 21:58

Typografie

Příspěvekod Dranel » stř 14 led, 2009 17:39

Jen pár připomínek, pokud by někdo neměl co na práci :)

Bylo by dobré rozpoznávat věty a první písmenko napsat velkým. Dále před jednotky (metry, procenta, měna, ...) přidat nedělitelnou (tvrdou) mezeru, aby hodnota nebyla na konci řádku a jednotka na začátku dalšího. To samé platí také o předložkách. Pak mě už napadá jen přepisování spojovníků obalených mezerami na pomlčky. Možná ještě výpustka by se dala pořešit, aby se zde neobjevovaly dvě či čtyři a více teček za sebou. A s tím mě hned napadá opakování znaků, zejména pak interpunkce (otazníky [???], vykřičníky [!!!]). Toť asi vše, co vypíšu takhle z hlavy, kdyby někoho něco napadlo, sem s tím.

Jinak já mám v plánu se do tohodle někdy pustit, stejně to budu potřebovat do redakčního systému. Takže když pár let počkáte... :D
Končím s airsoftem a prodávám: AČR, US, ACU, MOLLE, ESS, M4

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » stř 14 led, 2009 19:46

Tak jen do toho. :lol:
Ono čím víc takových úprav na straně serveru bude tím bude náročnost fóra větší. Automatika je dobrá ale radši budu místo toho mít dobrý moderátory, což je teď problém :!:

PS: Ale jsem rád že někdo konečně přemohl strach a písnul do této sekce. :lol:

Uživatelský avatar
Dranel
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 pro, 2008 21:58

Příspěvekod Dranel » stř 14 led, 2009 21:41

Duke píše:Ono čím víc takových úprav na straně serveru bude tím bude náročnost fóra větší. Automatika je dobrá ale radši budu místo toho mít dobrý moderátory, což je teď problém :!:

Se vším se musí opatrně :-). Možná bych s tím problémem mohl vypomoci. Když by ses ptal, tak předem říkám, že bych si vzal sekce Armády, Kultura, Ostatní, Airsoft 8)

Duke píše:PS: Ale jsem rád že někdo konečně přemohl strach a písnul do této sekce. :lol:

Snad jsem neporušil nějaké tabu :D. Když už jsem v tom, tak v pravidle je, že se odkazy musí dávat do <code>. Jaký to má smysl? Kvůli (ne)předávání ranků? Na to stačí rel="nofollow" u odkazu.
Končím s airsoftem a prodávám: AČR, US, ACU, MOLLE, ESS, M4

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » stř 14 led, 2009 21:54

Dranel píše:Snad jsem neporušil nějaké tabu :D. Když už jsem v tom, tak v pravidle je, že se odkazy musí dávat do <code>. Jaký to má smysl? Kvůli (ne)předávání ranků? Na to stačí rel="nofollow" u odkazu.


No tak než řešit problém u sebe tak jsem ho hodil na ostatní. 8) Taky nevím jestli by se pak nofollow nedostal i do podpisu a to bych nechtěl.

Další důvod je zpětná existence refereru (bo jak se tomu nadává) v linku a mnohdy jsou jisté důvody pro to aby si lidé otevřeli link v novém okně (panelu).

Každopádně s dostatkem pomocníků a přemlouvačů není problém cokoli změnit.

Jinak co se týče moderování, tak myslim že to problém nebude. Ale udělám to až zítra. :wink:

Uživatelský avatar
Dranel
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 pro, 2008 21:58

Příspěvekod Dranel » stř 14 led, 2009 22:06

Duke píše:No tak než řešit problém u sebe tak jsem ho hodil na ostatní. 8) Taky nevím jestli by se pak nofollow nedostal i do podpisu a to bych nechtěl.

Právě že v podpisu by měl být, odtud vede nejvíce nesmyslných odkazů, že? :-)

Duke píše:Další důvod je zpětná existence refereru (bo jak se tomu nadává) v linku a mnohdy jsou jisté důvody pro to aby si lidé otevřeli link v novém okně (panelu).

Ale rel="nofollow" neovlivní to, zda si můžu odkaz otevřít do nového panelu, nebo se pletu? To snad dokonce neovlivní ani target, když budu chtít.

Duke píše:Každopádně s dostatkem pomocníků a přemlouvačů není problém cokoli změnit. Jinak co se týče moderování, tak myslim že to problém nebude. Ale udělám to až zítra. :wink:

Jasný, dík. Stejně začnu až od nového týdne, teď bude schůze a mám toho plnou hlavu.
Končím s airsoftem a prodávám: AČR, US, ACU, MOLLE, ESS, M4

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Duke » stř 14 led, 2009 22:11

Dranel píše:Právě že v podpisu by měl být, odtud vede nejvíce nesmyslných odkazů, že?


Nesmyslnost odkazů řeší admini / modi. Pokud se někdo podílí na růstu fóra zaslouží si podle mě mít reklamu v podpisu vč. follow.

Dranel píše:Ale rel="nofollow" neovlivní to, zda si můžu odkaz otevřít do nového panelu, nebo se pletu? To snad dokonce neovlivní ani target, když budu chtít.


Byla 2 řešení. Uživatelé to budou házet do code a nebo se udělá nofollow. Já zvolil jednodušší cestu.

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 14 led, 2009 22:15

Já chci CODE kvůli přehlednosti. A to předávání rankuv to mtaky má význam. Navíc to aspoň neodvede z webu
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!

Uživatelský avatar
Dranel
Četař
Četař
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 pro, 2008 21:58

Příspěvekod Dranel » čtv 15 led, 2009 22:52

Duke píše:Nesmyslnost odkazů řeší admini / modi. Pokud se někdo podílí na růstu fóra zaslouží si podle mě mít reklamu v podpisu vč. follow.

OK, s tím souhlasím.

Duke píše:Byla 2 řešení. Uživatelé to budou házet do code a nebo se udělá nofollow. Já zvolil jednodušší cestu.

Podlě mě je pro uživatele právě jednudušší cesta nofollow...


Michal Kroužek píše:Já chci CODE kvůli přehlednosti. A to předávání rankuv to mtaky má význam. Navíc to aspoň neodvede z webu

O přehlednosti se dá polemizovat. Ohledně předávání ranků viz má reakce na Duka (snad jsem to vyskloňoval správně). A to, jestli se odkaz otevře do nového okna/panelu záleží jen na uživateli...
Končím s airsoftem a prodávám: AČR, US, ACU, MOLLE, ESS, M4


Zpět na „Připomínky, návrhy, tech. problémy“