Otázky ohľadom armády

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Joe
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12 kvě, 2018 11:51

Otázky ohľadom armády

Příspěvekod Joe » sob 12 kvě, 2018 12:01

Zdravím, som práve končiaci študent bilingválneho gymnázia a uvažujem o vstupe do armády (dobrovoľná vojenská služba a neskôr profesinálny vojak, uvažoval som aj o AOS ale po prezretí testov z matematiky som usúdil že by som to nezvládol). Chcel by som sa opýtať hlavne na miesta vykonávania služby keďže všetky ostatné otázky ohľadom vstupu mi už boli zodpovedané či už na fore tak aj na oficiálnych stránkach (regrutacia.sk atd.).
Toto sú moje hlavné otázky:
1. Od čoho závisí miesto vykonávania šlužby, viem že sa pri nástupe hlási funkcia (v mojom prípade strelec) a miesto slúženia (v mojom prípade Martin), ale je to miesto slúženia vlastné brané do úvahy?
2. Pri rozhodovaní kam budem pridelený sa bere do úvahy aj trvalé bydlisko?
3. Viem že sa dá aj požiadať o predelenie ale bolo povedané že je to 50/50 či mi bude vyhovené preto ma zaujíma čo sa pri tomto bere do úvahy a či sa dá niakým spôsobom "zarezervovať" miesto služby.
Ďakujem za odpovede! :)

Chudak_krokodyl
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19 kvě, 2018 10:55

Re: Otázky ohľadom armády

Příspěvekod Chudak_krokodyl » sob 19 kvě, 2018 11:08

Miesto služby závisí v prvom rade od potrieb OS OS, tvojho vzdelania atď.. Tvoje trvalé bydlisko a to kam máš ty záujem ísť sa určite berie do úvahy, no rozhodne to nie sú hlavné kritériá toho kde sa nakoniec dostaneš.
Čo sa týka prevelenia, 50/50 je za normálnych okolností veľmi optimistické... Reálne, ak nemáš vážne dôvody, známosti, alebo niekoho s kým sa vymenis kus za kus tak je to že ti schvália prevelenie veľmi nepravdepodobné.

adrianslovaktest299
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21 zář, 2019 14:33

Re: Otázky ohľadom armády

Příspěvekod adrianslovaktest299 » sob 21 zář, 2019 15:03

Chcel by som sa spýtať či by som po skončení DVP mohol ísť do 5.PŠU či potrebujem VŠ? Vopred ďakujem.

majo.evans
Desátník
Desátník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 11 zář, 2015 17:57

Re: Otázky ohľadom armády

Příspěvekod majo.evans » sob 21 zář, 2019 16:52

prečo by si potreboval výšku do piateho pluku omg...tam uz beru rovno z martina po vycviku,ked si vojak,mozes sa tam hlasit ale ci prejdes tym mega sitom,to je uz druha vec...


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“