Fyzicke testy

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » sob 26 úno, 2011 11:28

kapitan píše:ak Vám to niekto sľúbil, že si vodičák skupiny C urobíte v ozbrojených silách, tak by som ho bral s veeeeeeeeeeeeeeľkou rezervou. Keď si pozriete výberové konania (archív) na stránke www.profesionalnaarmada.sk , tak zistíte, že na vodiča striktne vyžadujeme C, príp. E. "B"je nepostačujúce. :!:


ano, to mi je jasne ze na vodica sa nemozem hlasit len s C ale aj ten co mi to vybavi je zenista a pritom je vodic :) ma dokonca vodicak na odminovaci stroj :)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » sob 26 úno, 2011 15:53

Vincenzo píše:ano, to mi je jasne ze na vodica sa nemozem hlasit len s C ale aj ten co mi to vybavi je zenista a pritom je vodic :) ma dokonca vodicak na odminovaci stroj :)


Ešte raz - to sa v súčasnosti vybaviť NEDÁ.
"Menej Vám život dá ako sľúbi!!!!"

Ak vstúpite do OS SR ako ženista - predpoklad, že sa stanete vodičom so skupinou "C" je tak odhadom asi 1:500.

Moja rada - urobte si vodičák za vlastné ešte v civile a máte väčšiu šancu dostať sa do armády, ako keď sa budete hlasiť priamo na ženistu. Cena vodičáku "C" síce stojí okolo 600-700 €, ale po prijatí sa Vám tá investícia vráti.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

prco217
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 29 led, 2011 10:16

Příspěvekod prco217 » sob 26 úno, 2011 18:31

kapitan píše:A čo tak Akadémia ozbrojených síl? Prihlášku do armády si môžete dať až po dosiahnutí stredoškolského vzdelania. teda až do zmaturovaní. (lebo zatiaľ máte ukončené len základné vzdelanie.


Vysokú školu by som nezvladol

Ja mam ukončenie skole ak zmaturujem na 1 krat tak 31.5 neviem či mám isť teraz v marci alebo až neskvor

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » sob 26 úno, 2011 21:47

prco217 píše:Vysokú školu by som nezvladol

Ja mam ukončenie skole ak zmaturujem na 1 krat tak 31.5 neviem či mám isť teraz v marci alebo až neskvor


A čo takto nasledovný postup:
1. podať žiadosť na AOS (bezplatne!!!)
2. splniť podmienky vstupu do armády
3. nezúčastniť sa na prijímačkách na AOS

Načo je to dobré?
Hneď po skončení strednej školy (asi koncom júna a začiatkom júla) bude vyhlásené výberové konanie do ozbrojených síl SR. Podáte si žiadosť a formálne bude Vaša žiadosť posunutá priamo pred komisiu na prijatie.
AK- neurobíte telocvik pri vstupe do AOS - opakujete v júli iba ten. Ak by sa náhodou stalo, že neurobíte psychotesty, aspoň viete na čom ste, lebo na rok ste blokovaný od vstupu do armády.

Nebude Vás to stáť ani cent a aspoň budete vedieť, či spĺňate podmienky vstupu po zdravotnej, psychickej a fyzickej stránke.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

prco217
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 29 led, 2011 10:16

Příspěvekod prco217 » ned 27 úno, 2011 11:59

aha ale to by som musel ist az v tom maj-jun a tam je rovnaka telesna ako keby nejdem na AOS alebo to je tasie ??? Ale zasa som pocul ze ked sa hlasim na AOS tak tam tie psychotesty musia byt lebsie napisat ako keby tam nejde.Myslím percenta
a čo by ste mi poradili mam radsej spravit najprv maturu a mat ju v rukach alebo mam tam ist uz v marci ?

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Příspěvekod Vincenzo » pon 28 úno, 2011 0:23

kapitan píše:Ešte raz - to sa v súčasnosti vybaviť NEDÁ.
"Menej Vám život dá ako sľúbi!!!!"

Ak vstúpite do OS SR ako ženista - predpoklad, že sa stanete vodičom so skupinou "C" je tak odhadom asi 1:500.

Moja rada - urobte si vodičák za vlastné ešte v civile a máte väčšiu šancu dostať sa do armády, ako keď sa budete hlasiť priamo na ženistu. Cena vodičáku "C" síce stojí okolo 600-700 €, ale po prijatí sa Vám tá investícia vráti.


ja by som skusil sa uchadzat o pozicie s elektrotechnickym zameranim :) tam sa urcite menej ludi hlasi ako za zenistu alebo strelca...a do armady chcem vstupit co najskor a to nestiham spravit predtym vodicak na skupinu C

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 28 úno, 2011 17:02

Vincenzo píše:ja by som skusil sa uchadzat o pozicie s elektrotechnickym zameranim :) tam sa urcite menej ludi hlasi ako za zenistu alebo strelca...a do armady chcem vstupit co najskor a to nestiham spravit predtym vodicak na skupinu C


toto je správna cesta!!!!!!

Samozrejme aj na spojára, operátora alebo zdrojára sa hlási dosť uchádzačov, ale je to podstatne menej ako na strelca, guľometníka alebo ženistu.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

prco217
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 29 led, 2011 10:16

Příspěvekod prco217 » pon 28 úno, 2011 17:05

No hej ale čo mne ine ostava ked som vyučeni strojar :):):):) ja sa možem hlasit len bud za strelca gulometnika alebo zenistu nie

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 28 úno, 2011 17:11

prco217 píše:aha ale to by som musel ist az v tom maj-jun a tam je rovnaka telesna ako keby nejdem na AOS alebo to je tasie ??? Ale zasa som pocul ze ked sa hlasim na AOS tak tam tie psychotesty musia byt lebsie napisat ako keby tam nejde.Myslím percenta
a čo by ste mi poradili mam radsej spravit najprv maturu a mat ju v rukach alebo mam tam ist uz v marci ?


Teda postupne:
Preskúšanie z fyzickej zdatnosti je rovnaké, či priamo do ozbrojených síl alebo na akadémiu. V podstate v súčasných ozbrojených silách SR je trojo noriem na zistenie fyzickej zdatnosti. Najľahšie sú pri testovaní pri vstupe do armády, druhé testy sú počas štúdia na akadémii (sú v nich niektoré disciplíny navyše) a najnáročnejšie sú pre profesionálnych vojakov počas dočasnej štátnej služby.

Psychotesty na akadémiu sú v podstate rovnaké ako pre uchádzačov priama do ozbrojených síl, len sú tam pridané testy, ktoré testujú schopnosti vodcovstva a riadenia, nakoľko absolventi akadémie sú dôstojníci a vo všeobecnosti sú to velitelia.

Žiadosť do ozborojených síl si môžete podať na základe vyhláseného výberového konania a po dosiahnutí stredného vzdelania (okrem riešenia žiadosti na akadémiu).
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 28 úno, 2011 17:16

prco217 píše:No hej ale čo mne ine ostava ked som vyučeni strojar :):):):) ja sa možem hlasit len bud za strelca gulometnika alebo zenistu nie


Minulý rok sme strojárov prijímali na pozície obrábačov kovov. Požadovali sme iba vyučenosť v obore.
Inak skoro počas celého roka prijímame vodiča- strojníka, ale tam je podmienka vodičské oprávnenie C, E.
Neviem aké pozície budeme obsadzovať v lete, ale výberové konanie má byť v druhej polovici marca. Keď ho vyhlásime, tak upozorním o tom na fóre.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

prco217
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 29 led, 2011 10:16

Příspěvekod prco217 » pon 28 úno, 2011 17:20

jj akurat som sa nato pozeral ja som vyučení obrabač kovov a teraz + nadstavba Výroba montaž strojov prístrojov a zariadeni ale ak bude takato možnosť pri výberovom konani a dajme tomu že by som uspel tak by som robil v neakej vojenskej firme že

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 28 úno, 2011 17:31

prco217 píše:jj akurat som sa nato pozeral ja som vyučení obrabač kovov a teraz + nadstavba Výroba montaž strojov prístrojov a zariadeni ale ak bude takato možnosť pri výberovom konani a dajme tomu že by som uspel tak by som robil v neakej vojenskej firme že


Nie vo firme, ale na útvare. Skoro každý útvar má TOV (technická opravovňa vozidiel) a ešte máme opravárenské útvary napr. v Martine.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

prco217
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 29 led, 2011 10:16

Příspěvekod prco217 » pon 28 úno, 2011 17:36

to hej ale ziadni výcvik žiadne misie :(

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » pon 28 úno, 2011 17:45

prco217 píše:to hej ale ziadni výcvik žiadne misie :(


CHYBA: riadny výcvik v súlade s bojovou normou jednotlivca (okrem výkonu svojej funkcie) a na misie sú vysielané aj jednotky na údržbu a opravu techniky. napr. obsluha PAD (pojazdná automobilová dielňa).
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

prco217
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 29 led, 2011 10:16

Příspěvekod prco217 » pon 28 úno, 2011 17:48

aha ok dakujem :lol: dufam že to bude vo výberovom konaní aj obrabač kovov v marci tam este nepojdem az ked budem mat maturitu dakujem za odpovede


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“