Stránka 1 z 1

Alergia - správa

Napsal: pon 4 srp, 2014 13:53
od andrejj056
Zdravím, viem že alergia je tu stále riešená čítal som prispevky ohľadom alergie a je mi jasné že cez zdravotnu sa nedá prejsť s alergiou. Chcel by som sa opýtať, bol som liečený na alergiu par rokov dozadu, bral som vakcíny. Momentálne osobne nemám žiadne príznaky alergie tak som bol u alergológa na kontrolu a testy.
Záverečné znenie od alergológa je : u pacienta došlo k výraznemu zlepšeniu aj KT - tč len mierne precitliv. na byliny astrovité, klinicky neudáva žiadne ťažkosti ani v pel. sezone.
Z nášho hladiska nevyžaduje tč sledovanie u nás ani liečbu.
to precitlivenie bolo len na kožy trošku začervenanie. Momentálne nemám žiadne priznaky nekýcham, nesvrbia ma oči jednoducho nemam žiadne príznaky.
Myslíte že by som s takou správou pochodil u posudkového prípadne má s tým niekto skusenosti ?
Ďakujem.

Re: Alergia - správa

Napsal: pon 4 srp, 2014 15:47
od Duke
S takovou zprávou podle mě bez problému projdeš. Pokud nebude mít posudkový lékař opravdu špatný den. :)

Re: Alergia - správa

Napsal: úte 5 srp, 2014 9:08
od Tea Racer
Tam je důležité aby jsi nemel nábeh na astma. Což u alergie je celkem bezné.

Re: Alergia - správa

Napsal: úte 5 srp, 2014 14:06
od andrejj056
na astmu som nebol nikdy liečený a ani ju nemám. Mal som len klasické príznaky svrbenie očí, kýchanie a sem tam tieklo mi z nosa teraz nič z toho nepocitujem aj ked je sezóna.

Re: Alergia - správa

Napsal: stř 6 srp, 2014 7:13
od Tea Racer
Já také nepíší že ji máš, ale každy kdo má alergii je vedený jako potenciální astmatik. To znamená že kdykoliv se mu muže rozjet astma. Jelikož když máš alergii hodne, je to v podstate astma...(přiznaky a potíže).
Doufejme že lékař bude rozmumný a at ti to vyjde! :-)

Re: Alergia - správa

Napsal: stř 6 srp, 2014 18:45
od andrejj056
jasne väčšina alergikov má astmu tak že uvidíme ako o tom rozhodne lekár (dúfam že sa rozhodne správne :D ) a vďaka za info :)

Re: Alergia - správa

Napsal: čtv 7 srp, 2014 9:25
od Tea Racer
Já totiž alergii mám tak to vím. Vetšinou práve alergie predchází astma, ale nemusí to tak byt.

Re: Alergia - správa

Napsal: pát 22 bře, 2019 13:41
od adriano83
Ja som bol na krvné testy a je nejaká hodnota (tuším to je vyšetrenie diff. leukogram), ktorá vykazuje resp. nevykazuje alergiu má byť v rozsahu 0 - 5.
Ja ju mám 5,8. Bol som na testoch aj u alergológa a tým testom, čo vám pichajú ihličky do ruky nezistili žiadnu alergiu. Zobrali mi ale krv, a vraj mám alergiu na roztoče. Predpísali mi aj nejaké tabletky, ktoré som ale nebrával, pretože nemal som žiadne príznaky. Vyskúšam ich teda teraz, či to bude mať nejaký vplyv na zníženie tejto hodnoty.
Aj keby mi to nijako neznížilo, aj tak pôjdem k posudkovému lekárovi nech mi teda sám oznámi, že kvôli tomu nie som vhodným adeptom na vstup do armády.