Otazky ohladom naboru do OSSR

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Forsaken
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: úte 5 čer, 2012 14:57

Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Forsaken » úte 5 čer, 2012 15:26

zdravim


prave koncim 1. stupen (bc) studia na vysokej skole STU...
rozmyslam o vstupe do OS SR a nasiel som par informacii ale celkom im nerozumiem tak sa opytam:

1. po dokonceni skoly zajdem na uzemnu vojensku spravu (som z BB) podla
http://www.vojak.mil.sk/22781/?mnu=2057 na
ulicu Československej armády 7.

"V prípade, že splníte stanovené podmienky na zaradenie do aktuálneho výberového konania"

ake su tieto podmienky? su to tieto podmienky ( http://www.vojak.mil.sk/22775/podmienky ... p?mnu=2041 ) ?
su datumy vyberovych konani ? alebo mozem prist na uzemnu vojensku spravu kedykolvek?

2. ak splnim lekarsku prehliadku...
nasleduju testy psychickej a fyzickej zdatnosti ? alebo je mozne ze lekarsku prehladku splnim ale na tieto testy nedostanem z nejakeho dovodu?

3. ak splnim TESTOVANIE PSYCHICKEJ SPÔSOBILOSTI a FYZICKEJ ZDATNOSTI
nasiel som toto:

Kód: Vybrat vše

UPOZORNENIE
Úspešné absolvovanie previerky psychickej spôsobilosti a previerky fyzickej zdatnosti v Stredisku výberu personálu v Liptovskom Mikuláši neznamená vzhľadom k vyššie uvedeným skutočnostiam automatické prijatie do ozbrojených síl pre každého žiadateľa.


aky zvykne byt dovod pre NEPRIJATIE do OSSR ?

4. po tychto krokoch nasleduje 9 tyzdnovy kurz ?
- co takyto kurz obsahuje, je narocny?
- da sa z takehoto kurzu "vyletiet", preco?
- je plateny 296e (je to aktualne ?)
- kde takyto kurz zvykne byt?
- je tam ubytovanie a strava?
- su na konci nejake skusky, vykonostne, vedomostne?

5. potrebuju OS SR ludi ? alebo je tam poradovnik a mnozstvo uchadzacov?

6. po 9 tyzdnovom kurze sa stavam vojakom 2. stupna
- ako funguje system povysovania a hodnosti?

7. ked som vojakom 2. stupna, co je vlastne naplnou mojej prace ?

8. ako dokazem menit svoje zameranie a svoju specifiikaciu, kto to urcuje a pod. napr. chcem byt medik alebo chcem byt technik alebo chcem byt zenista ?

9. ako je to s moznostami a nasadenim v zahranicnych misiach ?
- ako sa tam da dostat, prebieha nejake vyberove konanie, da sa tam dostat ? alebo je to vec nahody?
- po kolkych rokoch v sluzbe sa da dostat do zahranicia?

10. je v OSSR prehnana sikana a rodinkarstvo ?

11. ake su moznosti opustenia armady, je s tym problem ?

12. ake su PLUSY(vyhody) a MINUSY (nevyhody) vstupu do OS SR, cisto vas subjektivny nazor.

diky za vas cas a odpovede

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Triana » stř 6 čer, 2012 7:25

Tak postupne:

1) ulicu Československej armády 7, tak ako ste napísali
- podmienky sú uvedené k jednotlivým miestam napr. pri niektorých je vyžadovaný vodičský typu C, pri niektorých elektrotechnické či strojárske vzdelanie, či byť plavec atď... Ak ich nebudete spĺňať, nemôžete sa o dané miesto uchádzať a + tie podmienky, ktoré ste uviedli v linku (vek 18 rokov...)
- výberové konania sú vypisované pre absolventov vysokých škôl raz za rok (apríl)
-na územnú vojenskú správu môžte prísť kedykoľvek, poradia vám ako postupovať, o ktoré miesta sa uchádzať podla vašej kvalifikácie a podobne. Žiadať o miesto ale môžete keď bude vypísané výberové konanie. Tak ako do civilnej práce si posielate životopis keď vypíšu, že majú voľné miesto.

2) Ak splníte podmienky a zdravotnú prehliadku pôjdete aj na testy

3) dôvod býva nedostatok voľných miest. Ak sa vás na jedno miesto prihlási 7, a všetci prejdete testami tak z vás vyberú najvhodnejšieho človeka tak ako uznajú za vhodné.

4) Ano, kurz je náročný. Učí sa tam ako teória, tak streľby a posledné 3 týždne sú venované taktike. Je v ňom zahrnuté aj osvojenie si vojenskej disciplíny.
- vyletieť sa dá, pretože nie len cez testy ale aj počas kurzu sú disciplíny ktoré sú hodnotené. Musíte ich zvládnuť. Treba to vydržať nie len fyzicky ale aj psychicky.
- Na kurze ste už vojakom 1. stupňa a poberáte cca 50% platu vojaka druhého stupňa.
- ubytovanie a strava je na kurze zabezpečené
- skúšaní ste počas celého priebehu, spravidla kto to dotiahne až do konca tak ide až na vyradenie.

5) Uchádzači samozrejme sú a ozbrojené sily naberajú ľudí podla aktuálnej potreby a personálneho plánu. Ťažko sa k tomuto vyjadrovať, sú regióny kde je viacej uchádzačov a regióny kde ich je pomenej

6) Systém povyšovania je založený na konkurenčnom výbere a profesionálny vojak bude musieť pri povyšovaní spĺňať prísne kritériá. Pri určitých funkciách sa bude napríklad vyžadovať aj presný stupeň znalosti cudzieho jazyka.

7) ďalej pôjdete na dôstojnícky kurz, potom nastúpite na útvar. Náplň práce záleží od miesta aké obsadíte. Samozrejme neznamená, že ak nastúpite na miesto strelec, budete celý deň na strelnici. Alebo vodič, že budete celý deň jazdiť. Máte na starosť pridelenú techniku, tú si musíte udržiavať v dobrom stave a behom pracovného času plníte iné povinnosti, ktoré vám zadá váš nadriadený a sú potrebné na útvare vykonať.

8 ) buď budete prevelený, alebo si zažiadate o prevelenie čo môže a taktiež nemusí váš veliaci schváliť. Treba byť pripravený na to, že budete tam, kde vás budú potrebovať a nie tam, kde vy chcete. V konečnom dôsledku si môžete podať žiadosť na miesto ženistu a po absolvovaní testov vám zavolajú a ponúknu miesto čestnej stráže.

9) Do zahraničnej misie sa môžete dostať najskôr po dvoch rokoch služby. Na misiu budete vyslaný alebo si môžete o vyslanie požiadať ale zase to záleží na vašom veliacom či vám to schváli alebo nie. Veľmi o tom nebudete rozhodovať.

10) O žiadnej šikane neviem. Je to ako každá iná práca. To, že sú si možno čímsi bližší ako zamestnanci v nejakej pobočke v banke je podľa mňa plus.

11) Vstupom do armády podpíšete kontrakt na 3 alebo 5 rokov, po tejto dobe vás buď prepustia alebo dajú podpísať nový. Odchod z armády taktiež záleží od veliaceho. Môžu vám ho schváliť hneď alebo to môžu dlho naťahovať. Ťažko povedať, záleží od situácie.

12) Pre mňa osobne sú v armáde dva mínusy, že tam ide málo peňazí a často to pokazí predstavu aj tých ľudí, ktorí tam vstúpia naozaj od srdca a sú hrdí na tú uniformu a druhý ťažké uplatnenie potom v civile. Klady - priateľstvá, zážitky, kolektív, zocelenie svojej osoby, práca ako hobby.... a iné. Samozrejme že to sprevádzajú aj negatívne zážitky ale ak to človek chce robiť, tak na zlé rýchlo zabudne.
Kto tam ide zarobiť alebo prežiť call of duty bude veľmi sklamaný.

Forsaken
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: úte 5 čer, 2012 14:57

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Forsaken » stř 6 čer, 2012 11:32

dakujem za odpovede...

Triana píše: 1)... výberové konania sú vypisované pre absolventov vysokých škôl raz za rok (apríl)


momentalne som zmeskal vyberove konanie, to znamena, ze mam teraz rok cakat ? alebo existuje ina moznost?

Triana píše:4) .... - skúšaní ste počas celého priebehu, spravidla kto to dotiahne až do konca tak ide až na vyradenie.


co znamena "vyradenie" ?

Triana píše:8 ) buď budete prevelený, alebo si zažiadate o prevelenie čo môže a taktiež nemusí váš veliaci schváliť. Treba byť pripravený na to, že budete tam, kde vás budú potrebovať a nie tam, kde vy chcete. V konečnom dôsledku si môžete podať žiadosť na miesto ženistu a po absolvovaní testov vám zavolajú a ponúknu miesto čestnej stráže.


absurdna situacia, je mozne, ze ked ma vezmu na funkciu pilot - ze ma prevelia napr. do cestnej straze a budem tam musiet ist?

Triana píše:12) Pre mňa osobne sú v armáde dva mínusy, že tam ide málo peňazí a často to pokazí predstavu aj tých ľudí, ktorí tam vstúpia naozaj od srdca.... Kto tam ide zarobiť alebo prežiť call of duty bude veľmi sklamaný.


preto som sa pytal na zahranicne misie, kde sa zevraj plati inak...
podla http://www.vojak.mil.sk/22776/financne- ... p?mnu=2041
cestovné náhrad, príspevok na bývanie, príspevok na úpravu bytu pri presťahovaní

ked som niekde v sluzbe, nieje tam moznost byvania na "zakladni" a stravovania sa v "kantine" ? alebo to vsetko ide z mojich sukromnych zdrojov mimo OSSR?

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Triana » stř 6 čer, 2012 12:29

- Treba počkať na nové výberové
- Vyradenie - no ak prejdete kurzom budete slávnostne vyvedený ako vojak druhého stupňa. Je to niečo ako promócie.
- V podstate ano. Ale teraz takto: ak by ste sa hlásil na pilota musíte mať naňho získanú z civilu kvalifikáciu, nejaké pilotné skúšky a takých ľudí je málo, čiže by vás neprevelili. Ak budete pôsobiť ako strelec, tak vás môžu preveliť hoci kde. Alebo vás poslať na odborné kurzy... V podstate každé cca 4 roky budete robiť niečo iné, pôjde to s hodnosťou.
- príspevky sú kadejaké, tvoria skoro 50% platu vojaka. Problém je v tom že je to príjem neistý, hlavne v dnešnej dobe, stále sa rokuje o tom, čo zrušia a čo ponechajú. Čiže dostanete nejaký ten vojenský plat /vrátane príspevkov/ a z toho si budete samostatne platiť od jedla po bývanie. Lebo vy tieto veci už máte v tom plate vynahradené tými príspevkami. Viem, že raz za mesiac či ako je preplatená cesta za rodinou ak slúžite niekde mimo.
- Na misii poberáte plat, na ktorý máte nárok ako keby ste pracoval stále na SVK, popri tom ale beriete plat za misiu nezávisle od toho "klasického".

Forsaken
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: úte 5 čer, 2012 14:57

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Forsaken » pát 8 čer, 2012 13:52

ok

diky za odpovede... rok cakat je dost odveci ?roll?

marti
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21 čer, 2015 22:41

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod marti » ned 21 čer, 2015 22:54

Dobrý deň chcel by som sa spýtať ohľadom vstupu do OSSR.Moja otázka je ,že či sa dá regrútovať na ktorejkoľvek regrútačnej skupine kdekoľvek na Slovensku bez ohľadu na tom kde mám trvalé bydlisko za vaše odpovede . príklad : trvalé bydlisko mám v košiciach ,ale už dlhšiu dobu žijem v bratislave takže ked mám trvalé bydlisko v košiciach ,ale chcem sa regrútovať z Bratislavskej regrútačnej skupiny je to nejaký problém ,alebo nie? za vaše odpovede vopred ďakujem.

lajos204
Desátník
Desátník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 25 bře, 2015 14:58

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod lajos204 » úte 23 čer, 2015 21:31

Musis sa hlasit v regrutacnom stredisku podla trvaleho bidliska v krajskom meste.Jedine ze sa da akceptovat nejaka vynimka ale o nej neviem.Takze ak mas trvaly pobyt v KE tak musis navstivit regrutacnu skupinu v KE.

marti
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: ned 21 čer, 2015 22:41

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod marti » stř 24 čer, 2015 17:46

Ďakujem za odpoved

lajos204
Desátník
Desátník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 25 bře, 2015 14:58

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod lajos204 » pon 29 čer, 2015 15:25

Zamalo :)

Rado.
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31 črc, 2015 14:25

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Rado. » pát 31 črc, 2015 14:34

Zdravím ... nebudem vám rozpisovať moju životnú situáciu ... proste sa chcem stať Vojakom SR pretože si myslím že by ma to bavilo .. a ich práca sa nejak tak trochu viaže aj s mojím životným štýlom ... vždy som to chcel robiť ...nejde o to že by som sa bál práci to vôbec nie !!! ale toto je ako sa vravý môj sen :) .... Ale prejdem k meritu veci ... chcel som sa vás skúsenejších v tomto múdrejších spýtať :

1.tento rok budem končiť Strednú Odbornú Školu - automechanik no nemám velmo chuť pokračovať v štúdiu čiže 2 roky nadstavba aby som mal maturitu ... viem bude sa to hodiť ale ja už nemôžem a ani nechcem čakať viac .... touto cestou by som sa vás chcel spýtať že či len s týmto vzdelaním to môžem niekam v armáde dotiahnuť .. či tu neni riziko vykopnutia z os sr len preto že nemá maturitu ... alebo že či pre niektoré prac. funkcie je toto vzdelanie málo ako napr. Strelec, Prieskumník, Ženista,

Budem velmo rád ak si niekto tento príspevok všimne :)

adko_13
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 15 led, 2015 0:35

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod adko_13 » pát 31 črc, 2015 16:34

Študuj ďalej, do armády môžeš vstúpiť len ak máš maturitu. ;-)

Rado.
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31 črc, 2015 14:25

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Rado. » pát 31 črc, 2015 20:29

adko_13 píše:Študuj ďalej, do armády môžeš vstúpiť len ak máš maturitu. ;-)



to sa velmo mýliš ;) stačí ti Stredné odbrné vzdelanie .. prečítaj si o otm niečo ... ale to je jedno na to som sa nepýtal ale som rád že si si všimol príspevok.

zavo
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25 zář, 2015 20:33

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod zavo » úte 29 zář, 2015 20:40

Dobrý deň. Mám momentálne 17 rokov a po skončení strednej školy by som chcel byť vojakom. Viem, že to nie je len tak hneď a ani také ľahké, ale chcel by som sa dostať do 5 pluku špeciálneho určenia. A zaujímalo by ma, že čo by bolo pre mňa lepšie. Ísť na vysokú do Liptovského Mikuláša alebo prihlásiť sa na základný výcvik? Alebo ako to vlastne je? Vopred ďakujem za odpovede.

Tmatko
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27 dub, 2017 18:12

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Tmatko » čtv 27 dub, 2017 18:33

Dobrý deň. Mám momentálne 18 rokov a po skončení gymnázia by som chcel isť na vysokú školu. Fyzicky som veľmi zdatný a testy by som mal nadpriemerne a chcem byť dôstojníkom. Zrak mám ďalekozraký nosím okuliare a dioptrie mam 2,5 a 3 ,ale zrak sa mne stále zlepšuje. Tento rok začnem nosiť kontaktné šošovky ale neviem či by mňa vzali do OSSR. Vopred ďakujem za odpovede.

Lujza
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12 kvě, 2017 13:15

Re: Otazky ohladom naboru do OSSR

Příspěvekod Lujza » pát 12 kvě, 2017 13:21

Zdravím,
môžete mi prosím niekto pomôcť kde nájde info ohľadom prijatia lekárov do OSSR?
Neviem sa však dostať k nejakým bližším info o aké špecializácie má armáda záujem ( predpokladám chira a interné) a akú dlhú prax musia mať uchádzači.
Ďakujem !


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“