Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod Duke » pon 25 kvě, 2015 23:07

Patrik123 píše:Zdravým chcel by som vstúpiť do armády ale mám trochu problém zo zubami bol by to problém k vstupu do armády ? ďakujem za odpoveď.


Jaký problém?

MichalBačík
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14 čer, 2015 22:37

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod MichalBačík » ned 14 čer, 2015 22:42

Dobry deň chcel by som sa spytať mam 16 rokov a chcel by som vstupit do armády od jakeho veku sa mozem prihlasit ? Za odpoved vopred dakujem

Uživatelský avatar
Duke
Správce fora
Správce fora
Příspěvky: 2786
Registrován: čtv 20 črc, 2006 20:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod Duke » úte 23 čer, 2015 19:09

MichalBačík píše:Dobry deň chcel by som sa spytať mam 16 rokov a chcel by som vstupit do armády od jakeho veku sa mozem prihlasit ? Za odpoved vopred dakujem


Odpověď nalezneš zde: http://www.mil.sk/22775/?mnu=2041

vek minimálne 18 rokov a maximálne 30 rokov [pre hodnostný zbor mužstva, poddôstojníkov a dôstojníkov], resp. 25 rokov [pre štúdium na vojenskej vysokej škole - Akadémii ozbrojených síl M. R. Štefánika]

Rado.
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 31 črc, 2015 14:25

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod Rado. » stř 5 srp, 2015 10:15

Zdravím ... nebudem vám rozpisovať moju životnú situáciu ... proste sa chcem stať Vojakom SR pretože si myslím že by ma to bavilo .. a ich práca sa nejak tak trochu viaže aj s mojím životným štýlom ... vždy som to chcel robiť ...nejde o to že by som sa bál práci to vôbec nie !!! ale toto je ako sa vravý môj sen :) .... Ale prejdem k meritu veci ... chcel som sa vás skúsenejších v tomto múdrejších spýtať :

1.tento rok budem končiť Strednú Odbornú Školu - automechanik no nemám velmo chuť pokračovať v štúdiu čiže 2 roky nadstavba aby som mal maturitu ... viem bude sa to hodiť ale ja už nemôžem a ani nechcem čakať viac .... touto cestou by som sa vás chcel spýtať že či len s týmto vzdelaním to môžem niekam v armáde dotiahnuť .. či tu neni riziko vykopnutia z os sr len preto že nemá maturitu ... alebo že či pre niektoré prac. funkcie je toto vzdelanie málo ako napr. Strelec, Prieskumník, Ženista,

Budem velmo rád ak si niekto tento príspevok všimne :salute:

zavo
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 25 zář, 2015 20:33

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod zavo » pát 25 zář, 2015 22:10

Dobrý deň. Mám momentálne 17 rokov a po skončení strednej školy by som chcel byť vojakom. Viem, že to nie je len tak hneď a ani také ľahké, ale chcel by som sa dostať do 5 pluku špeciálneho určenia. A zaujímalo by ma, že čo by bolo pre mňa lepšie. Ísť na vysokú do Liptovského Mikuláša alebo prihlásiť sa na základný výcvik? Alebo ako to vlastne je? Vopred ďakujem za odpovede.

matti
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: sob 3 říj, 2015 19:53

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod matti » pát 16 říj, 2015 20:57

zdravim ,chcem sa spitat ci je pravda ze pri zdravotnej prehliadke nemozem mat ziadni "cudzi predmet" v tele napr. mal som triestivu zlomenu nad ocnice laveho oka...v martine mi to zafixovali 3 srobmi a nejakim titanom... od operacie mam pol roka doktor mi povedal ze mi to moze vibrat ak budem chciet ale vraj nieje to potrebne a je to zbitocne....od doktora mam aj papier ze som uplne v poriadku a niako ma to neobmedzuje. presiel by som timto zdravotnou alebo si to musim dat vibrat?

CHarlie
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: stř 21 říj, 2015 15:06

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod CHarlie » stř 21 říj, 2015 15:17

Dobrý deň, chcem sa opýtať ak vstúpim do armády a spravím si popri tom Bc. na civilnej vysokej škole či je potom možné ísť na ten štvormesačný dôstojnícky kurz. Vopred ďakujem za odpoveď.

Adamkooo
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17 zář, 2017 0:07

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod Adamkooo » ned 17 zář, 2017 0:12

Mam 17 rokov a od malicka snívam o tom aby som sa stal vojakom a slúžil svojej vlasti. Lenze zanechal som štúdium kvoli rodinnej situácii a nemam dokončenú strednu skolu. Chcel by som sa opytat ci by sa dalo vstúpiť do armády aj bez dokončenej strednej skoly. Uz odmalička som nadany na vsetky športy a som fyzicky zdatný. Chcem zit za svoju vlasť a som oddaný pre nu aj zomrieť !

Nia
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 8 bře, 2018 20:19

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod Nia » čtv 8 bře, 2018 20:24

Zdravím chcem sa opýtať, ak mám tetovanie na ruke je dosť viditeľné ma to veľký vplyv na to ak chcem vstúpiť do 5. Pluku ?

Maroš89
Vojín
Vojín
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19 říj, 2018 11:07

Poprosím info

Příspěvekod Maroš89 » pát 19 říj, 2018 13:34

Zdravim chcel by som sa opýtať mám byť preveleny k delostrelcom ako obsluha. Myslím si že ako obsluha Zuzany .chcel by som sa opýtať čo obnasa táto funkcia a vlastne som aj zvedavý čo budem moja náplň .ďakujem za odpoveď

Storm
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: úte 2 dub, 2019 0:41

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod Storm » úte 2 dub, 2019 0:46

Dobrý deň. Mám otázku. Ako je to s povinným holením brady v armáde? Je to povinnosť alebo dobrovoľné?
vďaka.

adrianslovaktest299
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: sob 21 zář, 2019 14:33

Re: Informácie ohladne vstupu do armady a posobenia v nej

Příspěvekod adrianslovaktest299 » sob 21 zář, 2019 15:16

Ahojte, chcel by som sa spýtať či po Dobrovoľnej vojenskej príprave môžem ísť do 5.Pluku Špeciálneho Určenia? Vopred Ďakujem.


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“