Armáda - istota ?

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
zufzufmeister
Desátník
Desátník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 15 dub, 2011 13:21

Armáda - istota ?

Příspěvekod zufzufmeister » stř 13 črc, 2011 19:48

Chcem sa spýtať na sústavné prijímanie ľudí, je pravda, že toto prijímanie sa robí každé 4 mesiace na úkor vojakov, ktorí sa prepúšťajú? Je naozaj potrebných toľko ľudí v armáde, ako sa vlastne rieši prepúšťanie v armáde... Kamarát ktorý pracuje ako vojak hovoril, že armáda už dávno nie je žiadna istota, že aj u nich prišiel rozkaz prepustiť toľko a toľko ľudí a nadriadení to proste urobia... Tiež sa mi zdá zvláštne, že sa pravidelne prijíma toľko ľudí, veď to predsa nemôže nahrádzať prirodzené úbytky, odchody do dôdchodkov atď...

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Armáda - istota ?

Příspěvekod kapitan » pát 15 črc, 2011 6:05

Prijímanie do ozbrojených síl SR sa vykonáva počas celého roku. Výberové konania sú vyhlasované 4x do roka do prípravnej služby pre funkcie mužstvo a poddôstojníkov a 1x do roka do prípravnej štátnej služby pre hodnostný zbor dôstojníkov.

Neviem či nejaký útvar v OS SR dostal nariadenie prepustiť určitý počet vojakov. To teda určite nie!!! Ak má kamarát takú skúsenosť, nech sa mi ozve, určite si rád zistím detaily.

Je to možno neuveriteľné, ale prijímanie sa vykonáva iba v takom počte, koľko vojakov odíde z armády.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » pát 15 črc, 2011 8:05

Ja mám armádu moc rada, ale pokial sa tam nebudú dávať peniaze tak tam istotu nehladaj... A bohužial ozbrojená zložka je tá prvá ktorú vždy otesajú.

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re: Armáda - istota ?

Příspěvekod Vincenzo » pát 15 črc, 2011 11:10

zufzufmeister píše:Chcem sa spýtať na sústavné prijímanie ľudí, je pravda, že toto prijímanie sa robí každé 4 mesiace na úkor vojakov, ktorí sa prepúšťajú? Je naozaj potrebných toľko ľudí v armáde, ako sa vlastne rieši prepúšťanie v armáde... Kamarát ktorý pracuje ako vojak hovoril, že armáda už dávno nie je žiadna istota, že aj u nich prišiel rozkaz prepustiť toľko a toľko ľudí a nadriadení to proste urobia... Tiež sa mi zdá zvláštne, že sa pravidelne prijíma toľko ľudí, veď to predsa nemôže nahrádzať prirodzené úbytky, odchody do dôdchodkov atď...


hlavne im ide o to aby vymenili staru krv za mladu...

zufzufmeister
Desátník
Desátník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 15 dub, 2011 13:21

Re: Armáda - istota ?

Příspěvekod zufzufmeister » ned 5 srp, 2012 18:29

Myslím, že skôr ide o to, aby sa náhodou nejaký rádový vojak "nedoslúžil" k tomu výsluhovému dôchodku, čo som začal zisťovať, tak z klasických obyčajných radových vojakov nepredlžia zmluvu takmer nikomu, resp. nepredlžia ju natoľko, aby splnil tú hranicu odslúžených rokov, za ktoré už má nárok na výsluhový dôchodok... Čiže armáda istota asi ťažko, som veľmi sklamaný z toho čo som sa dozvedel z rôznych zdrojov...

majo.evans
Desátník
Desátník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 11 zář, 2015 17:57

Re: Armáda - istota ?

Příspěvekod majo.evans » sob 13 dub, 2019 19:16

presne tak....ozbrojene zlozky na slovensku a istota?zabudnite....akurat tam zabijete najlepsie roky zivota a potom vas vyhodia...istoty uz ziadne..veru tak...


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“