Par otazok.

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
qwerino
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6 čer, 2012 19:31

Re: Par otazok.

Příspěvekod qwerino » úte 12 čer, 2012 20:25

takze dajme tomu ze vojak ma odrobit 160hod/mes a ked sa odpracuje nieco navyse tak to je NADČAS alebo to ma potom DOVOLENKU?

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Re: Par otazok.

Příspěvekod Triana » úte 12 čer, 2012 20:56

Neviem presne, môžem ti to zistiť. Ale osobne pochybujem, že sa im to ráta ako nadčasy, je to ich povinnosť, hoci taktiež ich tam asi nemôžu dusiť 100 hodín týždenne.

qwerino
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6 čer, 2012 19:31

Re: Par otazok.

Příspěvekod qwerino » úte 12 čer, 2012 21:41

dobre, tak bud taka dobra a zisti ako to presne je ;)

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Re: Par otazok.

Příspěvekod Triana » stř 13 čer, 2012 16:32

Tak je to tak, že pokiaľ sa chodí na služobnú cestu je to platené ako služobka. Ak je to ale poplach, tak to platené nie je, pretože to je vo vašej náplni práce.

qwerino
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6 čer, 2012 19:31

Re: Par otazok.

Příspěvekod qwerino » pát 15 čer, 2012 9:49

Dakujem za odpoved
Este ma napadla jedna otazka maju vojaci na zakladni vlastnu jedalen alebo maju stravne listky? hehe :)

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Re: Par otazok.

Příspěvekod Triana » pát 15 čer, 2012 10:52

Asi záleží od miesta. Aj keby tam jedáleň bola platíš si ju sám tak ako v škole.

Rastislav
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 23 dub, 2011 12:28

Re: Par otazok.

Příspěvekod Rastislav » pon 11 bře, 2013 18:28

Zdravim , neviem kde by som zohnal nejake info , tak pisem sem ....potreboval by som zopar informacii, som uz v sluzbe rok a pol nedostal som sluzobnu uniformu po zakladnom vycviku , kde , na koho sa mam obratit ?? dalsia otazka c.2 existuje nejaky vsevojsk alebo prepis alebo nariadenie NGS ako sa ma chovat nadriadeny ku podridenym, okrem etickeho kodexu?? otazka c.3 Existuje nejaky utvar v KE alebo v blizkosti , ktory patri pod SVaP ???otazka c.4 Je mozne aby sa obycajny vojak sluziaci napr. z delosteleskeho utvaru dostal = pracoval na regrutacom??? Za odpovede vopred dakujem ,........

skafander
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 17 dub, 2014 20:18

zdravotna sposobilost

Příspěvekod skafander » čtv 17 dub, 2014 20:24

Chcem sa opytat...mam mierne zvyseny cholesterol. Je to problem u posudkoveho lekara pri podavani ziadosti? ?shock?

Tea Racer
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 244
Registrován: pon 30 pro, 2013 12:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Par otazok.

Příspěvekod Tea Racer » čtv 17 dub, 2014 22:39

To se také zkoumá? :-) Já myslím že ne.
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
http://www.tea-earth.net - Mé stránky o čaji, čajové kultuře apod.

Mil338
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17 lis, 2014 5:10
Bydliště: Medzilaborce

Re: zdravotna sposobilost

Příspěvekod Mil338 » čtv 27 lis, 2014 13:10

skafander píše:Chcem sa opytat...mam mierne zvyseny cholesterol. Je to problem u posudkoveho lekara pri podavani ziadosti? ?shock?


Cholesterol z krvných testov sa berie tiež. Pokiaľ ho máš ale zvýšený tak to znamená, že sa nestravuješ práve najlepšie.
Takže si to pre istotu uprav. Všetko z krvných testov čo oni potrebujú musí byť v norme. :salute:

Hraskovnik
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: pát 22 črc, 2016 19:39

Znamosti AOS

Příspěvekod Hraskovnik » pát 22 črc, 2016 19:41

Dobry den. Chcem sa podelit o moju skusenost ako sa na akademiu ozbrojenych sil Generala Milana Rastislava Stefanika nedostat. Pripravoval som sa ako som chcel a nedostal som sa tam. Behaval som v lese od nevidim do nevidim za akehokolvek pocasia, tmy a samoty. Chodil som na masaze, do gymu ani nehovorim ako casto a dlho. Spomeniem detail, ze za zdravotne testy som dal asi 200€ a boli v podstate vyhodene do vzduchu. A to nehovorim kolko bolo tych vybavovaciek po doktoroch. Takisto som musel dochadzat na regrutacne. Bolo nas asi 24 v ten den a jeden bol chory. Zvlastna vec, neprist na den testov svojho zivota. Domyslite ci bol 100percentne chory. Ale nic sa nedialo, rozdelili nas do dvoch skupin. Medzi tymi 12 sedeli vzadu chlapci, ktori sa cely cas rozpravali. Samozrejme vojacka psychologicka sa na nich skoro ani nekukla. Uz vedela dopredu o co ide. Potom bolo vyhlasovanie vysledkov. Vsetci boli na chodbe a cakali s napatim kto ide dalej na fyzicke testy ako sa patri. Az na 2 vynimky, ktore sa tam uskrnali po cely cas a este nevedeli vysledky. Ti chlapci vyzerali akoby v zivote este nesportovali. Samozrejme oni dvaja spravili, boli na testoch v ten isty den v tej istej skupine a sedeli pri sebe ako teplosi aby obaja spravili. Skola s takym menom by sa mohla zamysliet trosku aby sa to nerobilo tak okato. Aj ked viem ze za tym je skupina prijimatelov z nasej slavnej OSSR. Mne povedala, ze sobnostne som spravil a tie druhe nie. Vysledky mi nepovedala, neukazala. Radsej ma na fyzicke testy ani nepustili. Tam by uz znamosti velmi nepomohli. Ale ved jasne cim mensia konkurencia tym vacsia tlacenka. Rychlo som to tu opisal za pripadne chyby sa ospravedlnujem nekontroloval som to som dost aj tak zaneprazdneny aby som sa este aj ponizoval. Jednoducho toto mi nedalo ludia nenapisat to. Odporucam ani si tam nepodavajte prihlasku. Fuj hnus, humus!

Roland
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 24 zář, 2016 20:26

Re: Par otazok.

Příspěvekod Roland » sob 24 zář, 2016 20:31

Dobrý, chcel by som sa spýtať ohladom studia na vysokej, či by som mal šancu na prijatie ak mám okuliare a alergiu na laktozu

Za odpoved vopred dakujem.

Maka221
Vojín
Vojín
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27 kvě, 2018 21:59

Re: Par otazok.

Příspěvekod Maka221 » ned 27 kvě, 2018 22:13

Hola!
Otázka znie ak niekto ukončí 5 ročný kontrakt v légii a je tým pádom voľný a vrátil by sa na Sr môže ísť robiť vojaka? Môže potom priznať čo robil? Platí mu to nejako ? Alebo podobne píšte všetko čo viete prosím
Ďakujem ❤️❤️


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“