Par otazok.

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » pát 1 črc, 2011 15:30

Počuj možno že on natrafil na nejaké tela, zájdi si alergičke vyžobri papier že ti už nič neni a nejak to ukecáš tam u posudkového ti nikto testy alergické robiť nebude

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » pát 1 črc, 2011 15:32

počuj, normálne choď alergičke, nejak ju ukecaj aby ti vystavila papier že už ti nič nie je a u posudkového ti žiadne testy robiť nebudú... ten môj kamoš nevedel že mu to može uškodiť vieš dozvedel sa to až tam.

Timer331
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:53

Příspěvekod Timer331 » sob 2 črc, 2011 3:44

Pozri, ked bude mat podozrenie tak ta posle na testy k alergologicke. Ona ta bude pichat pri zapesti takymi malymi ihlami, v ktorych ma rozne vzorky pelov, budes mat take bodky vedla seba a ktora zareaguje, zcervena a bude svrbiet, tak na to si alergicky. Inac sa cudujem, ze ti nespravili na to testy, ked si bol maly... Ja aj moj surodenec sme mali obaja alergiu okolo 5 rokov, poslali nas do kupelov do Tatier, surodencovi to preslo a v zivote s tym nemal problemy, ja mam doteraz...

No ked je pre mna situacia zial takato, tak skusim nieco ine :) :
http://www.crewmanagement.cz/6-studium- ... skole.html

Po 4 mesacnej skusobnej plavbe mi zamestnavatel zaplati cele studium na dostojnika, navigatora, alebo mechanika, s tym, ze sa mu upisem na par rokov, ak sa osvedcim samozrejme a na mori kvety nerastu :)

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » sob 2 črc, 2011 9:56

No celkom zaujímavé doveď dakoho kto na lodi robil celkom by ma zaujímalo ako sa tam tolký čas žije zamestnancovi :-)

Timer331
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:53

Příspěvekod Timer331 » sob 2 črc, 2011 16:56

Najprv to bude vyzerat asi takto + morska choroba :

http://namornik.org/blog/2010/06/03/pra ... namornika/

http://www.youtube.com/watch?v=oVrDJFDc ... r_embedded

No a potom takto aj tito chalani vyzeraju, ze su uz prave po, alebo pocas praxovej plavby zo skoly :) :

http://www.youtube.com/watch?v=B3U9cLJz ... re=related

Ak sa mi podari dostat na tu 4 mesacnu skusobnu plavbu, osvedcim sa a samozrejme ma to aj bude bavit, tak pojdem bud do jednej z dvoch Polskych skol, kde je to kombinovane studium/prax aj s pobytom na mori. No este lepsie je kurz tu v Bratislave, ktory sice trva len 2,5 roka a nie 4 ako normalna VS, no je to to iste bez zbytocnych veci, ktore su na VS a aj bez diplomu, no co som cital o jednom cechovi, ktory to robi uz par rokov, tak hovoril, ze ten kurz je lepsi, nakolko po 8 mesiacoch ides hned na lod a musis si to odmakat od pohlady , cize mas viac praxe a to je podstatne, kolko mas odplavane a na akych lodiach, samozrejme studim ti sponzoruje tvoj zamestnavatel, takze o prax nudza nebude, pretoze podpises na nejakych min. 5 - 6 rokov. Pokial das vypoved, cele studium a par inych veci musis zaplatit, co nie je sranda ten prvy semester 8 mesiacov stoji nieco okolo 5-6 tis eru uhm, takze za vlastne urcite nie...
Co sa tyka ponuky prace, dopyt po ludoch je, europanov uprednostnuju ako lacnu pracovnu silu z Filipin a okolia, koli kvalite odvedenej prace a vatsina dostojnikov je inac prave z vychodnej EU, pretoze zapadny to za tie prachy robit nechcu, navyse lodna doprava je lahsia ako letecka, cize to fungovat este velmi dlho bude.kazdopadne to skusim a i ked je toto mimo tochto fora, kto ma nejaky problem, koli ktoremu nemoze ist do prof. armady, ale mysli si, ze toto zvladne a "nevie co so sebou XD" tak treba skusit, len si uvedomte, ze ked idete na polrocnu plavbu, tak nemozte len tak vyskocit z lode a ist domov.

Vendo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 16 dub, 2011 20:57

Příspěvekod Vendo » úte 12 črc, 2011 10:49

no, tak k tej alergii

dnes tom tam bol, a hned ako nasli spravu spred 4 rokov kde mam vysledky pozitivne, tak ma poslali domov, nezaujimalo ich nic ine, ani ze nemam priznaky ani ze som sa neliecil a ani liecenie nepotrebujem

najhorsie je, ze ja som si od alergologicky vypytal zlu sravu, ja som siel podla ich papiera ale v skutonosti im treba tie testy co sa robia tymi kvapkami na ruku, bohuzial, cez leto sa tieto testy nerobia a tak na ne musim pockat az do jesene a tak som zmeskal dalsie vyberove konanie :(

takze ak nielen ze mate zistenu alergiu, ale uzivate aj lieky, pripadne mate prejavy nejake, tak sanca na prijatie je 0% :roll:

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » stř 13 črc, 2011 7:33

No to som vravela, presne takto odpísali toho môjho kamaráta s pečeňovými testami ani sa s ním nebavili :-/

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » čtv 14 črc, 2011 5:46

Vendo píše:no, tak k tej alergii

dnes tom tam bol, a hned ako nasli spravu spred 4 rokov kde mam vysledky pozitivne, tak ma poslali domov, nezaujimalo ich nic ine, ani ze nemam priznaky ani ze som sa neliecil a ani liecenie nepotrebujem

najhorsie je, ze ja som si od alergologicky vypytal zlu sravu, ja som siel podla ich papiera ale v skutonosti im treba tie testy co sa robia tymi kvapkami na ruku, bohuzial, cez leto sa tieto testy nerobia a tak na ne musim pockat az do jesene a tak som zmeskal dalsie vyberove konanie :(

takze ak nielen ze mate zistenu alergiu, ale uzivate aj lieky, pripadne mate prejavy nejake, tak sanca na prijatie je 0% :roll:


je to bohužiaľ tak. treba aby ste si nechali urobiť najčerstvejšie testy na alergiu a tie nechajte posúdiť našim lekárom. aspoň si budete bez výčitiek istý, či ste spôsobilý alebo nie.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

q
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 4 srp, 2011 21:48

Příspěvekod q » čtv 4 srp, 2011 21:55

Zdravim. Zaujimalo by ma ake su moznosti pre absolventa verejnej vysokej skoly, teda nevojenskej. Niekto spominal akysi dostojnicky kurz, tak ak by to niekto mohol objasnit, bol by som vdacny.
Dik

Drazen94
Vojín
Vojín
Příspěvky: 4
Registrován: úte 19 dub, 2011 10:00

Re: Par otazok.

Příspěvekod Drazen94 » pon 15 srp, 2011 18:54

Vedel by mi niekto povedať ako to v armáde funguje s pracovným časom? nezaujíma ma ako dlho trvá pracovný deň, ale presnejšie povedané ako často mám voľno a môžem navštevovať rodinu (dochádzať). Mám veľký záujem o toto povolanie avšak priateľke by som asi ťažko vysvetľoval, že ma uvidí raz za 2 mesiace ? :-P

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re:

Příspěvekod Vincenzo » pát 26 srp, 2011 20:29

Vendo píše:no, tak k tej alergii

dnes tom tam bol, a hned ako nasli spravu spred 4 rokov kde mam vysledky pozitivne, tak ma poslali domov, nezaujimalo ich nic ine, ani ze nemam priznaky ani ze som sa neliecil a ani liecenie nepotrebujem

najhorsie je, ze ja som si od alergologicky vypytal zlu sravu, ja som siel podla ich papiera ale v skutonosti im treba tie testy co sa robia tymi kvapkami na ruku, bohuzial, cez leto sa tieto testy nerobia a tak na ne musim pockat az do jesene a tak som zmeskal dalsie vyberove konanie :(

takze ak nielen ze mate zistenu alergiu, ale uzivate aj lieky, pripadne mate prejavy nejake, tak sanca na prijatie je 0% :roll:


ktovie co ti nasli :) mne tiez nasla v karte a povedal som jej ze v trave, prachu a kvitnucich kvetoch sa pohybujem odmalicka a nikdy mi nic nebolo a ze dake blbosti tam nasiel nejaky test tak ze mna to nezaujima...ja som povedal ze nikdy som sa nato neliecil a nikdy som s tym nemal problemy a keby ano tak neklamem lebo zdravie je mi na prvom mieste ?:? a tak povedala ze dobre ale nech si ma nepraje ked sa mi nieco stane :D a presiel som cize nulova sanca je ked to nevies vykecat :)

Joko
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 27 dub, 2011 13:17

Re: Par otazok.

Příspěvekod Joko » pát 16 zář, 2011 8:37

neotvára sa nám maturitný ročník tak som sa chcel opýtať oplatilo by sa ísť do armády aj bez maturity ? mohol by som chodiť po misiách aj bez nej ?? dajte vedieť ďakujem :??:

Rastislav
Desátník
Desátník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 23 dub, 2011 12:28

Re: Par otazok.

Příspěvekod Rastislav » ned 25 zář, 2011 10:56

zdravim, ma niekto nejake poznatky o funkcii spojara v ruzomberku??

qwerino
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6 čer, 2012 19:31

Re: Par otazok.

Příspěvekod qwerino » úte 12 čer, 2012 19:41

jedna otazka :) kolko ma asi tak vojak odrobenych hodin za tyzden resp. mesačne ....je to tak ze 5x8h? tyzdene? Dakujem

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Re: Par otazok.

Příspěvekod Triana » úte 12 čer, 2012 19:57

Ano + poplachy, cvičenia a iné veci.


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“