Par otazok.

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Timer331
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:53

Re: Par otazok.

Příspěvekod Timer331 » úte 28 čer, 2011 13:28

Timer331 píše:Zdravim mam zaujem o vstup do prof. armady SR, avsak trapi ma par otazok :

1. Vzhladom na zlu financnu situaciu armady, ma vobec akykolvek zmysel na vstup ? Vraj sa bude prepustat a nie priberat.

2. Zaujimaju ma nasledujuce funkcie, avsak chcel by som o nich detajlnejsi popis, pripadne odkaz na forum/stranku. Zenista, Spojar, Prieskumnik. A pri prvych dvoch ma zaujima moznost uplatnenia sa v civile.

3. Co sa tyka vojenskej skoly v LM... Vzhladom na zly stav armady SR a jej zuzovanie, prepustanie, ma akykolvek zmysel ist studovat profesiu, ktorej sa v zivote nebudem moct venovat ? Ci opak je pravdou ?

4. Zdravotna sposobilost - okuliare do dialky, sezonna alergia na pel ( nie astma, neumriem na luke, ale mam stazene dychanie, ak sa dlho bez prestavky zdrzujem pri kvitnucich rastlinach, reakcia je dlhodoba a pomala, ziadne zachvaty a pod. postupne zahlienenie pluc, samozrejme ak nemam pri sebe ziaden liek), moj vek 27, ake su moje sance ?

5. Mam ukoncene stredoskolske vzdelanie s maturitou (ekonomia), dobre komunikacne vlastnosti a vystupovanie, anglicky jazyk (aj odborne) co sa tyka mojej predstavy o sluzbe, tak su to urcite informacne technologie a komunikacia, no nie som "kancelarsky typ", takze funkcia zenistu ma tiez zaujima. Co sa tyka prieskumnika rad by som sa dozvedel viac informacii o naplni sluzby.

6. Ake su moznosti profesionalneho rastu (Zenista,Spojar,Prieskumnik)a zmeny specializacie, pripadne povysenia ? Co ak nie je ponuka na profesiu o ktoru mam zaujem, ale predsa sa rozhodnem nastupit na niektoru inu volnu, mozem poziadat o zmenu, ak bude dana profesia uvolnena ?

Dakujem, za kazdu odpoved, dufam, ze je to zrozumitelne napisane, este budem mat neskor aj dalsie otazky.


Davam to znovu, lebo sme trochu odbocili od temy :P

kostelansky.jz
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29 čer, 2011 17:27

prijaty na AOS

Příspěvekod kostelansky.jz » stř 29 čer, 2011 17:41

Chcel som sa len spýtať, či tu nenájdem niekoho kto bude v buducom roku 1 na AOS.

A kaitána by sm sa chcel spýtať, že ako tak asi vyzerá den na tej škole?

A ako je to s organizáciou času? či su volné víkendy a tak

vopred dakujem za odpoved

s pozdravom Jozef...
pán

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » stř 29 čer, 2011 19:30

Mala som tam priatela teraz skončil, tiež som tam bola. Víkendy máš volné pokial nemáš službu ten víkend vtedy by si sa nemal vzdialiť. Čo sa týka učiva čakaj niečo podobné ako na civilnej technickej škole, matematiku a tak... telesná výchova tam je, akurát že si tam už vojak 1. stupňa, intráky ako klasické civilné. Nič hrozné, máte tam práčovňu, bazén... A pekné prostredie.

Timer331
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:53

Příspěvekod Timer331 » stř 29 čer, 2011 20:30

Inac ludia sorry za spam, neviem ako sa mi to podarilo, ale vyzeralo to tak, ze mi to neodoslalo prispevok a nakoniec to tam je 4x :P

Triana dokoncila si AOS ? Aka je podla teba buducnost armady SR ?

kostelansky.jz
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 29 čer, 2011 17:27

Příspěvekod kostelansky.jz » stř 29 čer, 2011 22:43

dakujem za odpoved :) matika mi naštastie ide...a tak dufam že to tam zvládnem..
pán

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » čtv 30 čer, 2011 7:01

Ja som tam nechodila, môj priatel tam chodil (dokončil) a ja som tam bola tak že cez plot som sa tam prepašovala ak tam budeš tak zistíš ako to tam chodí :D :D :D

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » čtv 30 čer, 2011 7:01

...

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Par otazok.

Příspěvekod kapitan » čtv 30 čer, 2011 7:52

Teda k Vašim otázkam:
- financovanie ozbrojených síl SR má málo spoločné s výberom nového personálu
- vek prijatia na akadémiu je 25 rokov
- funkcie - spojár som už na fóre rozpisoval -hľadajte
- čo sa týka zdravotného stavu - vo Vašom prípade to vidím veľmi bledo, alergia je značný deficit
- neviem si prestaviť ženistu v civile :roll:
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Příspěvekod kapitan » čtv 30 čer, 2011 7:55

Triana píše:no to ti môžem povedať naprosto presne, s 27 rokmi by si sa dostal do armády jedine s vysokou školou, s maturitou do 25 rokov. Môžeš si to prečítať aj na stránke personálneho úradu medzi požiadavkami ktoré musíš splniť ak chceš vstúpiť do OSSR


POZOR
- vstupný vek do prípravnej štátnej služby je do 30 rokov,
- vstupný vek na štúdium na akadémii do 25 rokov.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » čtv 30 čer, 2011 8:06

No ano ale neni to tak že nad 25 pre hodnostný zbor poddôstojníkov a dôstojníkov? Veď to tak majú aj na stránke profesionalnaarmada.sk

Timer331
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:53

Re: Par otazok.

Příspěvekod Timer331 » čtv 30 čer, 2011 13:47

kapitan píše:Teda k Vašim otázkam:
- financovanie ozbrojených síl SR má málo spoločné s výberom nového personálu
- vek prijatia na akadémiu je 25 rokov
- funkcie - spojár som už na fóre rozpisoval -hľadajte
- čo sa týka zdravotného stavu - vo Vašom prípade to vidím veľmi bledo, alergia je značný deficit
- neviem si prestaviť ženistu v civile :roll:


Takze sezonny alergici nemaju ziadnu sancu ? Ako som uz hovoril, je to len sezonne a len pokial by som nemal ziadne lieky na prevenciu. Ja berem lieky len par tyzdnov do roka, ked vsetko kvitne, pretoze vtedy zacinam kychat a mam bordel v plucach, no normalne zijem a pracujem, len je to samozrejme neprijemne, no som alergik od detstva, tak viem co a ako. Napriklad ked najviac kvitnu rastliny a ja pojdem stanovat (bez akychkolvek liekov), tak po par dnoch zacnem kychat a vykasliavat bordle s pluc, ale sa nedusim, ani nic take. Proste ma to zatazuje, ale dokazem sa s tym vyrovnat a verim, ze by to nijak nezatienilo moje vykony. Co sa tyka okuliarov, nosim ich hlavne na citanie i ked samozrejme zrak do dialky nemam 100 percentny a ostrostrelec zo mna asi nebude. Co si o tom myslite ? A nemate nikoho v armade s alergiou ? Ved tato choroba dnes postihuje kazdeho druheho, tretieho cloveka...

Vendo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 16 dub, 2011 20:57

Re: Par otazok.

Příspěvekod Vendo » čtv 30 čer, 2011 21:26

mno, chod do najblizsieho regrutacneho strediska a skus si zohnat kontakt na doktora ktory tam pracuje, on ti urcite povie viac

ale ako napisal kapitan, alergia aj ked nemusi byt zavazna, byva casto problem pri vstupe, ja som "alergik" ale len v takom zmysle ze by som mal mat alergie na nejake travy, posledny prejav ktory aj tak neviem ci bol sposobeny alergiou bol pred asi 8 rokmi ked sme behali u stryka v senniku a tyzden ma svrbeli oci(vtedy som vlastne bol prvykrat v zivote na alergologii)
nikdy som neuzival lieky, nikdy som nemal ine prejavy okrem vyssie spomenuteho (ktore nebolo nikdy na 100% pripisane alergii, kedze ani tie ich kvapky a tablety ktore mi vtedy dali nic nepomohli)

no a zaver? nepovazujem sa za alergika, ale mam to v karte ze som tam bol a co mi bolo zistene, som prihlaseny do terajsieho vyberka, k posudkovemu idem 12.7. mozem ti potom napisat blizsie, ale aj ked teda moj stav je asi o hodne lepsi ako Tvoj, stale sa u posudkoveho najviac bojim tohoto, ze uz len kvoli zaznamu boh vie ako staremu ma nenecha prejst
ved ked sa dozviem napisem

Timer331
Desátník
Desátník
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 čer, 2011 1:53

Příspěvekod Timer331 » čtv 30 čer, 2011 22:08

Podla mna sa bat nemusis, ak ta to ukludni, lebo vela ludi z toho "vyrastie" hlavne, ked idu do kupelov. Ked si s tym nemal odvtedy problemy, tak alergiu urcite nemas...

Triana
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 156
Registrován: pát 3 zář, 2010 18:07

Příspěvekod Triana » pát 1 črc, 2011 7:37

Tiež si myslím ale tak kamarát mal čosi zvýšené na testoch s pečeňou, neberie na to lieky ani nič, má to celý život nijak ho to neobmedzuje, beháva 10 km, na kole jazdí fakt že aktívny život má, pre armádu žije a posudkový mu len pozrel do papierov a že nie, ani ho nič nezaujímalo... je to svinstvo

Vendo
Svobodník
Svobodník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 16 dub, 2011 20:57

Příspěvekod Vendo » pát 1 črc, 2011 11:11

ano, nemal by som sa nicoho obavat, ale predsa sa len obavam z dovodu aky je popisany v prispevku nadomnou :D


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“