Tresny zapis

Ozbrojené síly Slovenské republiky (předtím v letech 1993 - 2002 Armáda Slovenské republiky)
Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Tresny zapis

Příspěvekod Vincenzo » čtv 21 dub, 2011 19:16

zdravim, rad by som sa spytal, ze ci o prijatie do OSSR mozu ziadat aj ludia, co maju zapis za bitku. Pretoze akurat dneska som sa bol zapisat a taki dvaja zacali hned dneska vyskakovat ale stihol som sa zastavit, aby som nahodou nemal zapis, kedze nikdy som nic nespravil :) tak ze ci by to vadilo ci nie (aby som vedel nabuduce ci si to mam vyriesit na mieste alebo radsej to nechat tak ) ,dakujem.

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Re: Tresny zapis

Příspěvekod TONO » pát 6 kvě, 2011 16:28

Do OSSR musíš mať čistý odpis z registra trestov, nie výpis!!! pozor ak si bol/budeš trestaný po premlčacej dobe si možeš z výpisu registra trestov dať vymazať ak si bol napr sedieť, ale vojenská správa žiada odpis z ktorého sa to nedá, takže ak si bol trestaný tvoja brána do OSSR a iných verejných funkcií je zatvorená. Samozrejme pokiaľ by nešlo o sebeobranu ale tak to by si nemal tým pádom zápis. pozor nato :D

Vincenzo píše:zdravim, rad by som sa spytal, ze ci o prijatie do OSSR mozu ziadat aj ludia, co maju zapis za bitku. Pretoze akurat dneska som sa bol zapisat a taki dvaja zacali hned dneska vyskakovat ale stihol som sa zastavit, aby som nahodou nemal zapis, kedze nikdy som nic nespravil :) tak ze ci by to vadilo ci nie (aby som vedel nabuduce ci si to mam vyriesit na mieste alebo radsej to nechat tak ) ,dakujem.
:twisted:
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re: Tresny zapis

Příspěvekod Vincenzo » sob 7 kvě, 2011 0:01

TONO píše:Do OSSR musíš mať čistý odpis z registra trestov, nie výpis!!! pozor ak si bol/budeš trestaný po premlčacej dobe si možeš z výpisu registra trestov dať vymazať ak si bol napr sedieť, ale vojenská správa žiada odpis z ktorého sa to nedá, takže ak si bol trestaný tvoja brána do OSSR a iných verejných funkcií je zatvorená. Samozrejme pokiaľ by nešlo o sebeobranu ale tak to by si nemal tým pádom zápis. pozor nato :D

:twisted:


je tazke dosvecit ze to bola sebeobrana ked som bez svedka :) a ktovie ci mozes niekoho fyzicky napadnut po tom, co on teba slovne napadne :) ze napr ti poviem ze si ko*** atd tak ze ci mozes zautocit fyzicky a bude sa to brat ako sebeobrana to uz tazko zistit a dosvecit :)

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Re: Tresny zapis

Příspěvekod TONO » ned 8 kvě, 2011 0:24

Vincenzo píše:je tazke dosvecit ze to bola sebeobrana ked som bez svedka :) a ktovie ci mozes niekoho fyzicky napadnut po tom, co on teba slovne napadne :) ze napr ti poviem ze si ko*** atd tak ze ci mozes zautocit fyzicky a bude sa to brat ako sebeobrana to uz tazko zistit a dosvecit :)


No poprve zakon pre civilov je taký, že záleží natom kto prví fyzicky zaútočil. Ty. ak niekto nateba "pičov.l" a ty ho zbiješ,... máš prúser. Bohužiaľ je to tak. A ak by si niekoho zbil bez preukázateľnej sebeobrany a bol by si vojak tak máš ešte večší prúser jak civil.... Proste ako vojak OSSR na nejakú bitku ani nemysli aj keby ta slovne napadli a vieš že máš nato žeby si ich "polámal". Ty reprezentuješ štát aj keď ten náš štát v podstate na teba s... ..... kapitán vie očo sa jedná... :(
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re: Tresny zapis

Příspěvekod Vincenzo » ned 8 kvě, 2011 1:07

TONO píše:No poprve zakon pre civilov je taký, že záleží natom kto prví fyzicky zaútočil. Ty. ak niekto nateba "pičov.l" a ty ho zbiješ,... máš prúser. Bohužiaľ je to tak. A ak by si niekoho zbil bez preukázateľnej sebeobrany a bol by si vojak tak máš ešte večší prúser jak civil.... Proste ako vojak OSSR na nejakú bitku ani nemysli aj keby ta slovne napadli a vieš že máš nato žeby si ich "polámal". Ty reprezentuješ štát aj keď ten náš štát v podstate na teba s... ..... kapitán vie očo sa jedná... :(


hmm myslel som ze ako vojak by som mal lepsie postavenie v nejakom konflikte...a reprezentovat armadu mas tak, ze sa nechas bit alebo nic nespravis? :) kus cudne to je kedze clovek ked zautoci na policajta a obaja su bez svedkov tak policajt ma vzdy pravdu

Uživatelský avatar
TONO
Rotný
Rotný
Příspěvky: 61
Registrován: pon 14 úno, 2011 12:26
Bydliště: Praha 4

Re: Tresny zapis

Příspěvekod TONO » ned 8 kvě, 2011 4:39

Vincenzo píše:hmm myslel som ze ako vojak by som mal lepsie postavenie v nejakom konflikte...a reprezentovat armadu mas tak, ze sa nechas bit alebo nic nespravis? :) kus cudne to je kedze clovek ked zautoci na policajta a obaja su bez svedkov tak policajt ma vzdy pravdu


No ako som písal presne viem čo máš na mysli aj mňa to napadlo. Ide oto či si policajt alebo vojak si v štátnej službe,
AD1: Ak ideš do armády resp. ku policii *ak ťa vobec zoberú* musíš biť bezkonfliktná osobnosť. ale to ťa v Liptovskom hneď zhodnotia na psychoteste.
AD2: Ak sa chceš biť choď račej na neaké tréningy kickboxu , thajskeho boxu, krav-magy, atď keď si z okolia Košíc viem ti dať kontakty,
AD3: daj si asi 3 hodinky čas prejdi si toto fórum a net OSSR a net generálnej prokurátury a budeš vedieť čo potrebuješ. Ak chceš ti tu dam Linky
"Live for nothing or die for something" John Rambo :twisted: :lol:

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re: Tresny zapis

Příspěvekod Vincenzo » ned 8 kvě, 2011 13:49

TONO píše:No ako som písal presne viem čo máš na mysli aj mňa to napadlo. Ide oto či si policajt alebo vojak si v štátnej službe,
AD1: Ak ideš do armády resp. ku policii *ak ťa vobec zoberú* musíš biť bezkonfliktná osobnosť. ale to ťa v Liptovskom hneď zhodnotia na psychoteste.
AD2: Ak sa chceš biť choď račej na neaké tréningy kickboxu , thajskeho boxu, krav-magy, atď keď si z okolia Košíc viem ti dať kontakty,
AD3: daj si asi 3 hodinky čas prejdi si toto fórum a net OSSR a net generálnej prokurátury a budeš vedieť čo potrebuješ. Ak chceš ti tu dam Linky


tak az sa ti chce mozes dat linky nejake :) a ja som bezkonfliktna osobnost :) ked som bol stvrtak na zakladnej tak som robil zle ale to je davno :D akurat minule ma to nasralo ked z chudaka stareho choreho si robili 15 rocne ozrate deti srandu a to fakt nemusim...vzdy som sa bil len preto ze som niekoho obranoval a nikdy nie preto ze som chcel :)

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Tresny zapis

Příspěvekod kapitan » úte 10 kvě, 2011 14:11

Vincenzo píše:tak az sa ti chce mozes dat linky nejake :) a ja som bezkonfliktna osobnost :) ked som bol stvrtak na zakladnej tak som robil zle ale to je davno :D akurat minule ma to nasralo ked z chudaka stareho choreho si robili 15 rocne ozrate deti srandu a to fakt nemusim...vzdy som sa bil len preto ze som niekoho obranoval a nikdy nie preto ze som chcel :)


Teda TONO klobúk dole, myslím, že ste to vysvetlili na 100%. Vojak reprezentuje OS SR, či je v uniforme alebo nie. Stačí si pozrieť večerné správy na komerčnej televízii a uvidíte ako sa dá "rozmazať" chovanie vojaka betz ohľadu, či bol v službe alebo nie. Treba voliť a zhodnocovať situáciu a potom je to iba o rozhodnutí. (nutná obrana a krajná núdza). Ak idete po pešej zóne, máte zaťaté päste a vadia Vám puberťáci, že sa nahlas smejú (možno aj z niekoho) to u Vás bez trestu neprejde. Ak zabránite trestnému konaniu - ste hrdina. Tá hranica je ozaj tenká. Ja to v súčasnosti riešim posilovňou a v mladosti súťaže som robil karate. Teda ako TONO napísal možností na vybúrenie je dosť. Zo skúsenosti viem, že bez vetra sa lístok nepohne.
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.

NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re: Tresny zapis

Příspěvekod Vincenzo » úte 10 kvě, 2011 19:47

kapitan píše:Teda TONO klobúk dole, myslím, že ste to vysvetlili na 100%. Vojak reprezentuje OS SR, či je v uniforme alebo nie. Stačí si pozrieť večerné správy na komerčnej televízii a uvidíte ako sa dá "rozmazať" chovanie vojaka betz ohľadu, či bol v službe alebo nie. Treba voliť a zhodnocovať situáciu a potom je to iba o rozhodnutí. (nutná obrana a krajná núdza). Ak idete po pešej zóne, máte zaťaté päste a vadia Vám puberťáci, že sa nahlas smejú (možno aj z niekoho) to u Vás bez trestu neprejde. Ak zabránite trestnému konaniu - ste hrdina. Tá hranica je ozaj tenká. Ja to v súčasnosti riešim posilovňou a v mladosti súťaže som robil karate. Teda ako TONO napísal možností na vybúrenie je dosť. Zo skúsenosti viem, že bez vetra sa lístok nepohne.


to mi je jasne, ale clovek sa ma nechat zbit len preto, ze je vojak alebo aj obycajny clovek ? je dost blbe ked sa sebaobrana berie len vtedy, ak prvy on zautoci a pritom dost ludi moze padnut na zem po prvej rane cize na sebaobranu nieje ani cas :)....a vyburit si nervy nechodim kedze mna tak vsetko rychlo prejde :) max zabehat.

Uživatelský avatar
kapitan
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Příspěvky: 167
Registrován: pát 26 lis, 2010 9:33
Bydliště: Zvolen

Re: Tresny zapis

Příspěvekod kapitan » stř 11 kvě, 2011 8:24

Vincenzo píše:to mi je jasne, ale clovek sa ma nechat zbit len preto, ze je vojak alebo aj obycajny clovek ? je dost blbe ked sa sebaobrana berie len vtedy, ak prvy on zautoci a pritom dost ludi moze padnut na zem po prvej rane cize na sebaobranu nieje ani cas :)....a vyburit si nervy nechodim kedze mna tak vsetko rychlo prejde :) max zabehat.


to je tá spomínaná tenká hranica v tresnom zákone. vždy je je to iba o správnom vyhodnotení situácie. ja by som sa určite zmlátiť nenechal a určite by som nečakal na prvú ranu. (kde je napísané, že Vás musia prichytiť? :lol: )
Ako vojak pôsobím už 19 rokov a mojim cieľom (samozrejme aj s kolegami) je vybrať najlepších uchádzačov do armády za banskobystrický kraj. Na všetky otázky ohľadom vstupu do ozbrojených síl SR veľmi rád odpoviem.



NAKOĽKO VAŠE OTÁZKY SA VÄČŠINOU OPAKUJÚ POUŽÍVAJTE VIAC FÓRUM AKO SS - POMÔŽETE AJ TÝM NESMELÝM

prco217
Četař
Četař
Příspěvky: 37
Registrován: sob 29 led, 2011 10:16

Příspěvekod prco217 » stř 11 kvě, 2011 13:37

hh ja to robím tak že čakam na prvú ranu ja :):):):):):):):) a mam istotu že ma napadol on.Ja len cakam že dostanem ranu a už sa nezdvihnem :):):):)
(taký frajer sa ešte nenasiel ale vsetko je raz prví krát no nie )

Vincenzo
Rotný
Rotný
Příspěvky: 73
Registrován: sob 15 led, 2011 0:56

Re: Tresny zapis

Příspěvekod Vincenzo » stř 11 kvě, 2011 14:09

kapitan píše:to je tá spomínaná tenká hranica v tresnom zákone. vždy je je to iba o správnom vyhodnotení situácie. ja by som sa určite zmlátiť nenechal a určite by som nečakal na prvú ranu. (kde je napísané, že Vás musia prichytiť? :lol: )


tak nejak by som sa aj ja spraval a preto sa bojim :D radsej si dam pozor na taketo veci ako riskovat a zavolam ho mimo kamery :D

KoraK
Vojín
Vojín
Příspěvky: 1
Registrován: sob 10 úno, 2018 21:30

Re: Tresny zapis

Příspěvekod KoraK » sob 10 úno, 2018 21:39

Chcem sa opýtať či sa môžem dostať do vojska ak mam zápis že som ukradol čokoládu.. ?

Uživatelský avatar
Michal Kroužek
Šéfredaktor
Šéfredaktor
Příspěvky: 4599
Registrován: pát 11 srp, 2006 20:15
Bydliště: Sezimovo Ústí, Česká Republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Tresny zapis

Příspěvekod Michal Kroužek » stř 28 úno, 2018 20:23

KoraK píše:Chcem sa opýtať či sa môžem dostať do vojska ak mam zápis že som ukradol čokoládu.. ?

To je snad jen přestupek ne? :-D V rejstříku trestů je snad jen když tě odsoudí soud, pokud se nepletu.

Ale určitě můžeš požádat o výpis z rejstříku trestů.
Zbraně a vojenská technika a menší bratříček o airsoftu Airsoftmania.cz. Nově pak jsem i na Shinigami-san. Tam se věnuji civilnějším tématům.
Obrázek
Obrázek
Play Supremacy 1914, the free real-time strategy online games and the Browsergame of the Year 2009!


Zpět na „Ozbrojené síly Slovenské republiky“